BADEM AYDIN SEVMEZ

Bademler aydınlardan, vatanseverlerden, hakkını arayan birey olmanın bilincine erişmiş olan insanlardan nefret ederler. Bu kişiler, Bademler için potansiyel tehlikedirler! Derhal susturulmaları, korkutulmaları, sindirilmeleri, mümkünse görevlerinden veya ülkeden atılmaları gerekir!

Bademler, Tarikat-Cemaat-Dini Grup-Aşiret-Dergâh şeklinde örgütlenirler. Bunların tümünde, “Biat- yani şartsız itaat” vardır.
Tarikat-Cemaat ve diğerlerinde, Önder’in her dediği “Allah emri” olarak kabul edilir. Onun emirlerini tartışmak, eleştirmek, hele karşı çıkmak ölüm cezasını getirir.
İstanbul’da Erdoğan’ın ziyaret ettiği, her türlü desteği verdiği bir tarikat ’ta, önder’ in emirlerini dinlemeyen bir tarikat üyesini, kafası mermere vura vura öldürmüşlerdi! Ne mahkeme, ne polis, ne Savcı karışabilmişti!
Tarikata giren bir müridin malı-canı-namusu, nesi varsa öndere helal kabul edilir.

Böyle bir ilkel yaşam tarzını seçen bademler bir de, “Biz demokratız”
demezler mi, insanın sinirlerinin alt üst olmaması mümkün değil.
Bir okuyucum geçen günkü yazıma yaptığı yorumda şöyle demişti;
“Yarım Hâkim maldan, yarım Hekim candan, yarım İmam imandan edermiş!”
Yarım Demokrasi olur mu? Elbette olmaz! Demokrasi hamilelik gibidir.
Ya hamilesinizdir, ya da değilsinizdir. Ya demokratsınızdır, ya da değilsinizdir…

Osmanlı’da da Türkiye Cumhuriyeti’nde de, Burjuva sınıfı yoktur.
Genç Cumhuriyette çok iyi eğitim alan Türk Ordusunun subayları ve Üniversiteler, Bademler tarafından Burjuva sınıfı olarak kabul edilir.
Kendi cehaletlerini saklamaya çalışan Bademlerin, her biri en az bir-iki dil bilen, dünyayı tanıyan, pozitif hukuka inanan, bilim ve çağdaşlığın öncülüğünü yapan Türk Subaylarına ve Üniversitelere düşmanlıklarının temelinde bu yatar.

Bu iki sınıf ile bilgi-görgü bazında mücadele etmeye güçleri yetmeyen Bademler, her zaman ki gibi bu sınıfları sulandırmaya, bozmaya çalıştılar.
Türkiye’de yapılan budur. Türk Ordusunun komuta kademesine kurulan kumpasın da, üniversitelerimizi, ortaçağ kafalı Rektörlere teslim edişlerinin de sebebi bu eziklikleridir.

FETÖ Terör örgütünün bu konudaki rolü biraz değişiktir!
ABD’nin Ortadoğu ve Türkiye planlarını bozabilecek tek güç Türk Ordusu idi.
Türk Ordusunun Komuta Heyetini ikna edemeyen ABD, ülkesinde esir tuttuğu Cemaat Liderine emir vererek, onun Yargı ve Polisteki adamları kanalıyla
Türk Ordusunun Komuta heyetini çökerttiler.

Her toplumda, şahsi çıkarını ülkesinin çıkarı üstünde tutacak aşağılık insanlar bulunur. Bademler bunları bulup çıkarmakta çok ustadırlar!
Başında bulunduğu Ordu’nun kıymetli-dürüst mensuplarının zindana atılmalarını seyreden Tombalak Paşalar mı ararsınız, üniversitesini polise ve illegal örgütlere teslim eden rektörler mi arasınız, hepsini bulup yönetime getirdiler…

Bu kafada yetişmiş bir ekibin Türkiye’yi bu günkü hale getirmesinde hiçbir acayiplik yoktur. Esas acayiplik, Bademlerden iyilik ve başarı beklemektir!

Yıllardır ülkemiz insanlarını uyarmaya, uyandırmaya gayret ediyoruz.
Bademlerin her gün Demokratik Cumhuriyetimizin damarlarına saldırmaları bizi ne kadar üzdüyse, iyi eğitimli veya iş yaşamında başarılı olmuş kişilerin,
“Ama istikrar var”, “Çalıyorlar ama çalışıyorlar”, “İyi de canım eskiler ne yapmıştı”, “Tamam bunlar çok kötü ama kime oy verelim” gibi mazeretlerin ardına sığınıp, çöküşü sadece seyretmeleri bizi çok daha fazla üzmektedir.

Demokrasi hür ve cesur insanların rejimidir. Eğer kafanız- vicdanınız hür, yüreğiniz vatan sevgisi ile çarpıyorsa demokrasiden ayrılamazsınız.
Ama demokrasi narin bir çiçek gibidir. Onun bakımını hem her gün yapacaksınız, hem de Bademler gibi zararlıların onu yok etmesine izin vermeyeceksiniz…

Nasıl Bademler kafalarındaki “Federe İslam Devletini” oluşturmak için çalışıyorlarsa, bizlerin de “Demokrat Lâik Cumhuriyetin”, “Ulus Devletin” korunması için gece gündüz gayret göstermemiz gerekmektedir.

Yeni siyasi bir hareket ve yeni bir lider gerek, ama orta kimse yok diye üzülmeyin. Sizler, Türk Milleti olarak hele bir toparlanın, ayağa kalkın, size söz veriyorum ki, aradığınız lideri ben size söyleyeceğim…

Çocuklarımızın, torunlarımızın, gelecek nesillerimiz için sadece cesur olmamız gerek. Sadece cesaret…

Sağlık ve başarı dileklerimle 22 Şubat 2016
Rifat Serdaroğlu

6 thoughts on “BADEM AYDIN SEVMEZ

 1. Türk milleti ne yazık ki silkelenip ayağa kalkamıyor.Halkın Yarısı koyu bir cehalet uykusunda,dini taassup ve bilgisizlikle uyuşmuş ya da küçük çıkarlarla satın alınmış.
  Kendikendine ayağa kalkamayacak bu kitle ya güçlü bir tokatla uyandırılmalı ya da çok etkili bir lider rehberliğinde bilinçlendirilmeli.
  Asırların ilkel din taassubuyla cahil kalan insanları eğitmek uzun zaman ister.Artık vaktimiz kalmadı.
  Tokat gerekiyor,ama nasıl?
  Çok çaresiz kaldık.

 2. Rıfat bey, bademler sadece aydınları değil, kendilerine biat etmeyen herkesi yok etmek istiyorlar. Adayınızın kim olduğunu çok merak ediyorum.Saygılar.

 3. Sayın Bakanım; Yaptığınız tesbit ve uyarıların hepsi doğru ve isabetli. Ancak bunlar ne kadar insanımıza ulaşıyor, hep merak ederim. Umarım ve dilerim sonuç alabileceğimiz sayıda insana ulaşıyor olsun. İçimizin karardığı şu günlerde bunu bilsem, biraz umutlanacak, ferahlayacağım. Beyninize sağlık, kaleminize kuvvet. Saygılarımla

  Halil İbrahim Mısır

 4. Sayın Serdaroğlu, bir vatansever olarak elinizden geleni yapıyorsunuz, çok güzel mesajlarınız var. Sizin gibi çırpınan, bu iktidarın yanlışlarını ortaya koyan nice insanımız iktidarın başındakilerinin tek hedeflerinin ülkemizi batırmak olduğu hususunda çok nadir açıklama yapmaktadır. Çoğu konuşmaları izliyorum; yapılan, yapılmış hatalar tek tek sıralanıyor, bunların yerine nasıl yapılması gerektiğini ortaya koyuyorlar. Oysa ki, besbelli; ülke hayrına herhangi bir şey yapmak bu iktidar başının hiç mi hiç umurunda değildir. Bu yaratığın bu özelliğinin devamlı olarak dile getirilmesi gerekmez mi?.. Saygılar… Ekrem Sisalan.

 5. BADEM AYDIN SEVMEZ * Bademler, Tarikat-Cemaat-Dini Grup-Aşiret-Dergâh şeklinde örgütlenirler. Bunların tümünde, “Biat- yani şartsız itaat” vardır.Tarikat-Cemaat ve diğerlerinde, Önder’in her dediği “Allah emri” olarak kabul edilir.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s