SİZE DARBE YAPIN DİYEN Mİ VAR?

Sayın Orgeneral Hulusi Akar, siz Türk Devletinin 29. Genelkurmay Başkanısınız.
Türk Milleti sizden evvel 28 evladına bu görevi verdi. Onların görev sürelerini, yaptıkları hizmetleri, katlandıkları fedakârlıkları ve yapılan hataları,
Türk Milletinin iradesine karşı çıkışları çok iyi okumalısınız.
Yeter mi? Elbette ki yetmez!

Türk Kara Kuvvetlerinin kuruluş tarihi olarak, Büyük Hun İmparatoru Mete Han’ın tahta çıkışının tarihi olan M.Ö 209 yılı alınmıştır. Bugün dünyaya hükmettiğini sanan devletlerin hiçbiri dünya yüzünde yokken, düzenli orduya geçmesini başarmış Türk Milleti, ordusuna bu tarihi boşuna vermemiştir. Binlerce yıllık devlet hafızasının emanetçisi şimdi sizsiniz. Nöbet sizde!

Gelin sizinle birlikte ülkemizin durumuna bir bakalım;
-T:C Anayasası yürürlükte midir? Devleti yönetenler Anayasa’ya uymaktalar mı?
-Yasama-Yürütme-Yargı arasında kuvvetler ayrılığı ilkesi yürürlükte midir?
-Hukuk Devleti ilkesi yürürlükte midir?
-Ülkede can ve mal güvenliği tam olarak sağlanmış mıdır?
Bunları bir düşünün Paşa, sonra sizden ne isteyeceğimize bakarız!

Komutanızdaki Türk Ordusu tarihinde ilk kez, kendi yurdunda bazı İl İlçelere ve mahallelere tanklarla toplarla girip kamu düzenini sağlamaya çalışıyor.
Her gün tonlarca bomba patlatılıyor, keskin nişancılar yavrularımızı şehit ediyor.

Akar Paşa, bu kadar bomba, on binlerce uzun namlulu ağır silah, çoğu yabancı olan binlerce militan ülkeye sokulurken siz neredeydiniz?

Mahallelerde kilometrelerce beton barikatlar, tüneller kazılırken, PKK militanları yol kesip dağa adam kaldırırken, PKK’ya eleman toplayıp esnaftan haraç toplarken siz neredeydiniz?

Bu ihmaller sonucu şimdiye kadar size emanet edilen 355 vatan evlâdı şehit oldu, binlercesi yaralandı! Daha da ne kadar şehit vereceğimiz belli değil.
Bu olanlar karşısında sessiz kalarak, verdiğimiz şehitler ve yaralanan çocuklarımız için hiç sorumluluk, vicdan azabı duyuyor musunuz?

Akar Paşa;
Yazının başında sizden önceki Genelkurmay Başkanlarını iyi okuyun, inceleyin demiştim!
“Efendim, ben bunları Başbakan ve Cumhurbaşkanına rapor ettim, onları uyardım, beni dinlemediler, ne yapabilirdim ki” demeyin.
Sizden ne isteyeceğimizi ve ne yapabileceğinizi söyleyeyim;

-Milli Güvenlik Kurulunda söz alıp, “Defalarca uyarmamıza rağmen, hatada ısrar ediliyor. Bu davranış hata olmaktan çıkıp, ihanet haline dönüşmektedir. Sorumluluk kabul etmiyorum ve bu durumu, her şeyin gerçek sahibi Türk Milleti ile paylaşacağım” diyebilirdiniz!

-Ya da her şerefli asker gibi, gerekçelerini Türk Milletine açıklayıp istifa edebilirdiniz!

Amma hiç birini yapmadınız. İhanete varan hatalar karşısında susmayı, yani koltuk uğruna Mehmetçiklerin ölümünü seyretmeye devam ettiniz…

Akar Paşa;
Sizin, MİT Müsteşarı ve Emniyet Genel Müdürü için suç duyurusunda bulundum. Sizin ve MİT Müsteşarının dosyaları Başbakanlığa gönderildi.
Savcılık Emniyet Genel Müdürü için yaptığım suç duyurusunu, delil yetersizliği sebebiyle iade etti. Siyasi iktidarın ve onun yanlış icraatlarına ortak olan sizlerin gerçek delil dediğiniz nedir? Ölen 355 genç, sanal âlemde mi öldüler?
Bu yavrularımız birer bilgisayar oyunu mudur?

Kimse size darbe yapın demiyor. Türk Milleti darbe dönemlerini de yaşadı, asla darbe istemiyor.
Darbe yapmayacaksınız ama Türk Milletine- Demokratik Rejime karşı yapılmakta olan Cemaat-Tarikat darbesine engel olacaksınız. Atatürk büstlerinin kırılmasına izin vermeyeceksiniz. Türk Bayrağını yaktırmayacaksınız. Türk adına ve Ne Mutlu Türküm Diyene ilkesine sahip çıkacaksınız.
Bunlara saldıranlara, yasalar çerçevesinde hadlerini bildireceksiniz.

En önemlisi nedir biliyor musunuz Paşa;
Üzerinde taşıdığınız o şerefli üniformanın tam 2225 yıllık olduğunu hiç unutmayacaksınız. Her hareketinizin Türk Tarihi tarafından kayıt altına alındığını biliyorsunuz, değil mi?

Not: Yaa Akar Paşa, yazıyı bitirirken 10 Şehit 30 yaralı haberi geldi!
Türkiye’ye girerken görmediğiniz bombalar hala can almaya devam ediyor.
Haberiniz var değil mi? Ama üzülmeyin, yapılırken kimsenin görmediği 1883 adet barikat kaldırılmış! Hadi alın sağınıza MİT Müsteşarını, solunuza da Emniyet Genel Müdürünü “Barikat Kaldırma” başarınızı kutlayın…

Sağlık ve başarı dileklerimle 01 Nisan 2016
Rifat Serdaroğlu

6 thoughts on “SİZE DARBE YAPIN DİYEN Mİ VAR?

  1. SİZE DARBE YAPIN DİYEN Mİ VAR?

  2. SAYIN RİFAT SERDAROĞLU,BİLDİĞİM KADARIYLA SİZ DE DOKSANLI YILLARDA MİLLETVEKİLLİĞİ İLE BAKANLAR KURULUNDA GÖREV YAPTINIZ.O YILLARDAKİ ŞEHİT SAYISINI İNCELEDİĞİMDE ÖZELLİKLE 1994 YILINDA REKOR SAYIYA ULAŞTIĞINI GÖRDÜM.BU KÖTÜ DURUMDA SİZİN DE PAYINIZIN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.SİZLER DAHA BECERİKLİ OLSAYDINIZ ŞİMDİ BUNLARI HİÇ KONUŞMUYOR OLACAKTIK.

  3. Aslında “Bugün konuştuğumuz şeylerin sorumlusu iktidar değil de 20 yıl önce milletvekilliği yapmış kişilerdir😇😂 “diyen zihniyet,esasen kaybettiğimiz herşeyin , yakın gelecekte yaşayacağımız felaketlerin başta sorumlusudur

  4. Pardon da 1 adam sağlık bakanıydı, 2 o günlerin şehit sayıları NERDEE, bu günkü şehit ve kayıp sayılarımız NERDEE erdoğan bey yaa nerdeeen nereye. PKK kandile sıkışmış 10 çapulcu iken şimdi başkentin göbeğinde 150 sivil katlediyor. Birde 16 senedir iktidarda olanın suçu yok da 20 sene öncekilerin suçu var. oldu canım.

  5. Demir kardeş,madem 10 çapulcuyu neden temizlemediler?benim de merak ettiğim bu. O yıllara ait şehit sayıları hakkında size bilgi vereyim;1991:244 – 1992:629 – 1993:715 – 1994:1145 – 1995:772….

  6. Yukarıda yazdığım sadece asker-polis ve korucu sayılarıdır.Şimdi yazacaklarım da şehit düşen vatandaş sayısıdır: 1991:233 – 1992:832 – 1993:1479 – 1994:992 – 1995:313

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s