KENDİ KENDİNİ YARALAYAN ADAM

Türkiye son 14 yıldır o kadar çapsız, o kadar sığ bilgili-ahlaki zaafları o kadar çok olan siyasetçi- sivil veya resmi bürokratın elinde kaldı ki, dibe vurmamamız büyük şans olurdu!
Bu yüzden nerede iyi yetişmiş bir genç görsem, üzerine titrer, olgunlaşmadan dalından koparılmaması için kendisiyle bile mücadele ederim.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Prof. Dr. Metin Feyzioğlu da ümit bağladığım gençlerden biri idi! Gerek siyasetçi bir aileden gelmesi, gerek eğitimi, konuşması, fiziği ile “Hah bu genç biraz daha deneyim kazanırsa Türkiye’yi yönetebilecek kişilerden biri olur” demiştim.
44 yaşında TBB Başkanı olan Feyzioğlu’na görevinin birinci yılından sonra bir mektup gönderdim. Bir yanıt alamadım, eline geçip geçmediğini de bilmiyorum.
Feyzioğlu’na, çok aceleci davranmamasını, kendisiyle ve TBB ile ilgisi olmayan her konuda konuşmamasını, açıkçası biraz ağır olmasını öğütlemiştim. Kendisinin bu ülke için çok kıymetli olduğunu, bu sebepten daha dikkatli olmasını ve olayları dikkatle gözlemlemesini söylemiştim…

Maalesef davranışlarıyla kendi kendini çok yaraladı. Onarılır mı bilemem!
TBB Başkanı Feyzioğlu, Ankara ve İzmir Baro Başkanları hariç diğer Baro Başkanlarını peşine takıp Erdoğan’a götürdü…

-Türkiye’de AKP zamanında Hukuk Devleti kalmadı, diyen Feyzioğlu!
-Türkiye’de AKP zamanında Yargı Bağımsızlığı kalmadı, diyen Feyzioğlu!
-Türkiye’de AKP zamanında Lâiklik ilkesi yerle bir edildi, diyen Feyzioğlu!
-Demokrasi, biat kültürünü asla kabul etmez, diyen Feyzioğlu
-Erdoğan Anayasa’ya aykırı davranıyor, diyen Feyzioğlu!
-Erdoğan’ın Sarayı için “Kaçak” deyip dava açan yine Feyzioğlu?
-Erdoğan’a gidip, “Darbe gecesi çok mükemmel bir liderlik gösterdiniz” diyen yine aynı Feyzioğlu!

“Efendim biz darbeye karşı duruşumuzu göstermek için gittik!” Öyle mi?
-TC Devletine sahip çıkıp her türlü darbeye karşı olmak ayrı, bu darbenin birinci derecede sorumlusu birine ve hükümete destek verip, onları aklamaya gayret etmek ayrı bir şeydir.
Siz TBB Başkanı ve bir Hukuk Profesörü olarak bu ayrımı yapamıyor ve yukarıdaki sözleri söyledikten sonra gidip FETÖ’nü devlete sokan adamı kutsuyorsanız, biz derdimizi sade vatandaşa nasıl anlatacağız?
Vay ki, ne vay vay…

Erdoğan’ın en ufak bir eleştiriye tahammülü olmadığını, TBB’ni Yargı Yılı açılış törenlerinden attırdığını, asla ve asla demokrat olamayacağını, kendisine biat edilmesini istediğini nasıl unutursunuz?

Erdoğan’ın ve Binali Yıldırım’ın 15 Temmuz Darbe girişiminden sonra diğer tarikat ve Cemaatlere, “Sizler rahat olun, sizlere kimse dokunamaz” diye garanti verdiğini bilmiyor musunuz?
Yarın aynı girişimi başka bir tarikat yapmaya kalkarsa, yine koşa-koşa Erdoğan’a mı gideceksiniz? Ben olsam sadece bu sözlerinden dolayı ellerini sıkmazdım.

Yapmanız gereken şu idi;
Elbette ki darbe girişimine karşı çıkacaktınız! Tüm medya unsurlarını bu konuda bilgilendirip, konuşmalar yapacaktınız! Ertesi gün Kaçak Saray’a değil, Büyük Atatürk’ün huzuruna gidecektiniz ve darbe yi oluşturan ortamı yaratan, darbe girişimine çanak tutan kim var ise, makam ve mevkileri ne olursa olsun, Türk Milletine gerçekleri anlatacak ve darbe yardakçılarını daha düne kadar FETÖ’nü övenleri tüm dünyaya duyuracaktınız.
Ama dik durmak, diktaya karşı demokrasiyi savunmak, hırsızlara karşı Türk Milletinin yanında olmak, darbeciye karşı demokrasi uğruna gerekirse can verebilmek çok zor geldi değil mi?

Sayın Feyzioğlu;
Bundan böyle de sizi izlemeye devam edeceğim. Fakat sizi, gönlümdeki yerinizden indirdiğimi ve sizi şimdilik TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun yanına koyduğumu bilmenizi isterim…

Sağlık ve başarı dileklerimle 18 Ağustos 2016
Rifat Serdaroğlu

4 thoughts on “KENDİ KENDİNİ YARALAYAN ADAM

 1. Sayın Rifat Serdaroğlu, bence çok haklı bir değerlendirme yapmış ve milyonlarca gerçek ATATÜRKÇÜLERİN adeta tercümanlığını yapmıştır..Kendisini kutluyor ve sayın Feyzioğlu’nu da aklı selime davet ediyorum..Saygılarımla

 2. Sayın Serdaroğlu,
  Her yazınızla hislerime tercüman oluyorsunuz. Size binlerce kere teşekkür ediyorum. Benim yaptığımda yazılarınızı face’de paylaşıp, eşime dostuma duyurmak ve gerçekleri yakından görmeleri için çaba göstermek oluyor. İşe Feyzioğlu benim de gönlümdeki yerini kaybetti, bu sadece son davranışı ile değil. Bütün ümidim dimdik durmayı başaran Ümit Kocasakal’da….
  Saygılarımla.
  Zerrin BAYRAKDAR

 3. Sayın bakanım, Dedesi Turhan feyzioğlu’nun geçmişini biliyorsunuz..En kritik günlerde mensubu olduğu CHP yi bölüp GP ni kuran, sonra da siyasetin çöplüğüne giden biriydi.. Meşhur bir özdeyişimiz var: ”Katranı kaynatsan olur mu şeker, Cinsini öptüğüm cinsine çeker.. Bu ülke ne çektiyse döneklerden çekmedi mi?.. * Bir de RTE nin önemli bir taktiği var, kendisine diklenen baş edemediği kimseleri satın alıp çanına ot tıkamak.. Kurtarılmış numan, soylu soplu Sülo, devret bohçalı vesaire.. Aklıma ilk gelen ünlüler ! M.Feyzioğlu bu kervana katılacak isimlerden biri niye olmasın ki!

  Saygılar sunar esenlikler dilerim..

 4. Sayin Serdaroglu,

  Size ABD’den yaziyorum. Yazilarinizi herzaman zevkle okuyoruz, okuduktan sonra ne yazikki insan kendini tutamiyor ve sinir oluyor vatanimiz ne hale geldi diye. Herkes “Biz Kandirildik, Allah cezalarini versin, Better olsunlar” deyip kendilerini temizliyorlar veya adlarini temizlediklerini saniyorlar. Bu ne bicim bir hukuk anlayisidir? Ayni savunmayi asil kurban olan vatandaslara da verecekler mi? Uzum uzume baka baka karari emsali ile herkes de “biz Kandirildik” deyip kendilerini savunmak istedikleri zaman “Eyvallah, Cumhur’un Basi “Kandirildik” dedi bizde kandirildik diyemez mi? Koskaca Cumhurun basinin onca olanaklari oldugu halde, o kadar bilgi geldigi halde, o diyebiliyorsa “Kandirildik” herkes de ayni sekilde “Kandirildik” deyip isimlerini temizleyebilmeleri gerekiyor. Yanlis mi dusunuyorum sizce?

  Tesekkurler ve iyi calismalar dileklerimle,

  Demir

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s