NE ÖZELİ GENEL GENEL

Baykal’ın özel hayatına girdiler! Şerefsizler gibi kameralar koydular ve şantaj aracı olarak kullanıp, CHP Genel Başkanının istifa etmesini 10 Mayıs 2010 tarihinde sağladılar!
Niçin? 12 Eylül 2010 da yapılacak, “Yüksek Yargıyı FETÖ’ne teslim edecek” referandumda Baykal’dan kurtulmak için! Türk Milletinin kafasını karıştırıp, oy devşirmek için!

O tarihte, Baykal’ın yaptığının onun özel hayatı olduğunu, kimseyi ilgilendirmemesi gerektiğini söylediğimizde, dönemin Başbakanı Erdoğan aynen şöyle bağırmıştı;
“Ne Özeli yahu, Genel bu Genel!”

Hollanda basını isim-yer-belge belirterek şunları yazdı;
“Binali Yıldırım ve çocuklarının Hollanda’da 7 tane gayrimenkulü var. Burada ki servetinin tutarı, 140 Milyon Dolardır!”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Başbakan Binali Yıldırım’dan bu konuda tek kelime duydunuz mu?
AKP’li Haram Havuzu Medyası ne dedi; “Ne Geneli, Özel bu Özel…”

Uluslararası Gazetecilik organizasyonu “Paradise Papers”, Denizcilik sektörünün “VERGİ CENNETİ” Malta’da Başbakan Yıldırım’ın iki oğlu-dayısı-yeğeniyle birlikte 9 (DOKUZ) şirketi olduğunu açıkladı!
Aynı belgelerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Enerji Bakanı Damadı ve kardeşinin de Malta’da şirketlerinin bulunduğu belirtildi!

Erdoğan, bu konuda bir açıklama yaptı mı? Tıııssss!
Ne de olsa özel bir konu! Başbakan Binali ne dedi?
“Çocuklarıma devletle iş yapmayın, devlet bankalarından kredi kullanmayın, dedim. Gerisi ticarettir. Onların dokunulmazlığı yok ki, soruşturulmasını ben de istiyorum!”

Hatırlarsanız, Binali Yıldırım UIaştırma Bakanı iken Kayınçosu, Ulaştırma Bakanlığı ihalelerinin İzmir’deki birinde, ihale bağlarken polis kamerasına yakalanmıştı. Video ’da Kayınço, avanta dolarları çantaya tıkıştırırken yakalanmıştı. Çok sayıda insan tutuklanmıştı! Ne hikmetse Kayınço kaçmıştı! Sonra Savcı-Emniyet Müdürü-Yargıç değişti, bir gece yarısı Kayınço adliyeye getirildi ve nöbetçi mahkeme kendisini serbest bıraktı!
Başbakan Binali, Kayınçosunun ki gibi bir soruşturma istiyor anlaşılan!
Ama yok öyle yağma! Binali’nin yapması gerekeni ben söyleyeyim;

Şu yazıyı imzalayıp, aşağıdaki kurumlara göndermesi gerek;
“Benim ve çocuklarımla ilgili “Paradise Papers” belgeleri olarak yayınlanan olayın incelenmesini ve gerçeğin Türk kamuoyu ile paylaşılmasını, bir suç varsa adalete intikal ettirilmesini rica ederim.”
İşte bu kadar! Eğer Başbakan dürüst bir adamsa bunu yapar ve aşağıdaki kurumlara gönderir.
-Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına,
-Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına,
-Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığına,
-Başbakanlık Denetleme Kurulu Başkanlığına…

Cumhurbaşkanı Erdoğan da benzeri bir yazıya damadını ve damadının kardeşini ekleyerek emrindeki şu kurumu harekete geçirmelidir.
-Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurumu!
Tabii ki saklayacak, utanacak bir şeyi yoksa…

Hadi, gerçeğe bir dilekçe kadar yakınsınız. Biraz cesaret, kıpırdayıverin gari…

Sağlık ve başarı dileklerimle 09 Kasım 2017
Rifat Serdaroğlu

2 thoughts on “NE ÖZELİ GENEL GENEL

  1. Çok doğru olması gereken bu…Oteki türlü sıkıysa soruşturun der gibi oluyor..Bir başka konu Sayın Baykal görüntülerini sayin başbakanın kurmayları ile laptop başında izlediği ve medyaya yansıyan foto ve ekran görüntüleri var…O zaman yorum yaparken kisisel goruntulerin sinsice kaydedildigi eylemin suç oldugunu bilmiyor muydu acaba donemin basbakani ??? O zaman paralel devlet demiyordu…Suç duyurusunda bulunmuş muydu?

  2. Şu anda Almanyadayım.4 gün evvel ARD kanalı “Paradise paper” den ilk kez sözetti.Bermuda Cayman adalarında , Isle of Man (GB) merkezli Appleby avukatlık bürosu destekleriyle kurulmuş şirketlerin listesi çıktı.Bu listede ilk tespitlere göre Kraliçe Elisabeth;Apple;Nike;Glencore;Putin ve enerji bakanımızın ismi geçti.13 400 000 Belge Süddeutsche Zeitung un elindeymiş.Incelemeler devam ediyormuş.Bilahare açıklamalarını yapacaklarmış.Bu kadar belgeyi en az 1 yılda inceleyebileceklerini açıkladılar.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s