MAFYA SALTANATI

Gazeteci Ahmet Şık, “hapisten çıkışıma sevinmeyin, çünkü ben sevinemiyorum” dedi ama ben çok sevindim.
Çünkü “Mafya Saltanatı” dediği bu hukuksuz düzenin elinden kimi alabilirsek kazanç sayarım. En kısa zamanda boşu boşuna tutsak olanları da alacağız…

Ahmet Şık’ın “Mafya Saltanatı” dediği düzen nasıl bir düzendir? Bakalım mı?
Hukuk Devletinin olduğu yerde Mafya Saltanatı olmaz. Demek ki Mafya Saltanatı olabilmesi için Hukuk Devletinin yıkılması gerekir.

AKP ve FETÖ kendi Mafya Saltanatlarını kurmak için Yüksek Yargıya ve HSYK’ya saldırdılar. HSYK Başkan Vekilinin “Yargıtay’a ve Danıştay’a seçilecek üyeler için, Cemaat tarafından bize liste verildi. Bu listedeki Yargıtay Üyeliği için verilen 108 üyenin 107’si seçildi. Danıştay için Cemaatin verdiği listenin ise tamamı seçildi. Bu seçimden Adalet Bakanlığı Müsteşarının da haberi ve izni vardı” sözleri, mahkemedeki ifadesi anında söylenmiştir…

Bu itirafta;
-Yargıtay ve Danıştay’ın tamamen FETÖ’nun emrine geçtiği anlaşılmaktır.
-Bugüne kadar 1 tane bile Adalet Bakanlığı Müsteşarı yargılanmadı!
-Bugüne kadar 1 tane bile Adalet Bakanı yargılanmadı. (Müsteşar, Bakan’ın emrinin dışında böyle bir ihanete tek başına karar veremez)
-Fakat AKP desteğiyle Yargıtay ve Danıştay’a üye olan FETÖ elemanı Yargıçların ve HSYK’nın yönlendirmesiyle, Gazeteciler, yazarlar, akademisyenler, Türk Ordusunun Genelkurmay Başkanı ve Komutanları, adalet-hak-hukuk çiğnenerek bu tetikçiler tarafından sözümona yargılanıp, hapse atıldılar, çile çektiler…

Adalet Bakanlığı üst düzey bürokratları, Adalet Bakanları, AKP Hükümetleri kimin emri ve izniyle bu ihanete yol verdiler? Herhalde benim emrimle olmadı!
Kim olacak, dönemin Başbakanı Erdoğan’ın… (özür dilemişti ya!)
Peki, bu suça ortak “FETÖ’nün siyasi kanadından” BİR-TEK kişi yargılandı mı? Hayır!
İşte bu düzen Ahmet Şık’ın dediği “Mafya Saltanatı” düzenidir…

Bir örnek daha verelim;
-Türk Milleti olarak 17/25 Aralık 2013’te tarihin en büyük Hırsızlık-Yolsuzluk-Rüşvet olayını yaşadık!
AKP ile FETÖ, bu hırsızlıkların ortaya çıkması yüzünden birbirlerine girdiler!
17/25 pisliği patlamasaydı AKP-FETÖ iş birliği hala devam ediyor olacaktı!
Doğrulukları ve gerçeklikleri Türk Adli Tıp Kurumu tarafından saptanan çok sayıda ses bandı ve görüntü izledik. Fakat hırsızlığın ve soygunun adı AKP tarafından “Darbe” (!) olarak değiştirildi ve olay rezilce kapatıldı.
Reza Zarrab denen “AKP Hayırseveri” ABD’de yakalanıp tutuklanınca aniden “Bülbül” olup ötmeye başladı. Rüşvet verdiği isimleri ve miktarları açıkladı. Elindeki belgeleri de mahkemeye sundu!

Rüşvet almakla suçlananların hepsi derin bir sessizliğe büründüler.
Bir tanesi bile “Bu adam yalan söylüyor, ben rüşvet almadım” diyemedi!
İşte kendisini savunamayan şaibeli kişilerin ülkeyi yönettiği düzene
“Mafya Saltanatı” düzeni denir.

Bir devlet ömrünün yarısını hapislerde geçirmiş bir mafya liderine, polis aracını eskort olarak veriyorsa, polisler o kişiye selam duruyorsa o devlet çürümüş demektir.

Yazıyı bağlayalım;
Bir ülkede Yargı Erki, tarikat-cemaat-suç örgütleri tarafından kuşatıldı ise,
Devleti yönetenlerde namus-ahlak- dürüstlük tükenmiş ise, eşkıyalar itibar görür hale gelmişlerse o devlet düzenine “Mafya Saltanatı-Mafya Düzeni” denir.
Bu düzende şeker pancarı üreticileri ezilir, uluslararası tröstler ise devlet eliyle korunur!

Bu Mafya Saltanatını, mevcut siyasi partilerle yıkamayız.
Türk Milleti olarak kaderimize el koyacağız. Ayağa kalkacağız.
Önce “yapamazsınız” diyeceğiz.
Anlayacaklar mı? Tabii ki anlamayacaklar.
İşte o zaman bu lanet Mafya Saltanatını, Türk Milleti olarak kafalarına geçireceğiz. Az kaldı az…

Sağlık ve başarı dileklerimle 12 Mart 2018
Rifat Serdaroğlu

4 thoughts on “MAFYA SALTANATI

  1. Sayın Serdaroğlu,
    Hevesinizi kırmam istemem ama daha evvel de yüzlerce kere söylediğim gibi bu millete çok fazla güveniyorsunuz. .1980 senesinden beri işkenceler altında inletilmiş., gelecek korkusu yüzünden korkutulmuş ve sindirilmiş. hele hele 2001 senesinden sonra kendi yol arkadaşlarını bile çeşitli nedenlerle tasfiye ederek ve de bol bol Din, Ahlâk , Ergenekon,millet bağırsaklarını temizliyor….sonra da ” Rabbim beni affetsin ” diyerek sıyrılmış , hem Yargıtayı hem de Danıştayı %100 Fetö üyeleri ile doldurmuş ( halen de öyle ) HSYK yı ; dolayısı ile hem savcıları hem de yargıçları kendine bağlamış, iktidarda kalabilmek için dün suratına tükürdüğü başka partilerin Genel Başkanları ile ortak olabilen…..Dün kendisine hırsız, diyenleri Cumhurbaşkanı yardımcısı,,, iç işleri bakanı yapan bir anlayışın ,bu milletin çoğunluğu tarafından lânetleneceğini zannediyorsanız fazla ümitkârsınız derim. İnşallah yanılıyorumdur ama bunlardan kurtulmak zor değil….çok ama çok zor olacaktır.
    En yakınımdaki ve Atatürk ilkelerine bağlı olduğundan emin olduğum dostlarımın nasıl da korku içindm”e tavşan tersi ” misali etliye sütlüye karışmadıklarını, yorum yapmaya bile korkar hale geldiklerini görmek beni içten içie kahrediyor.
    Saygılarımla.

  2. Sayın Serdaroğlu,yazdıklarınızın hepsine katılıyorum,fakat Türkiye buraya nasıl geldi ona bakalım.Ben yaşayarak gördüm ki bu yol 1950 de Menderes iktidarı ile başladı 1960 da bir duraklamadan sonra Demirel ile uzun bir yol kat etti,Özal ile devam,Evren ile yükseliş ve solun kırımı ile zirveye yaklaştı.Fakat zirveye çıkmak ve bu güzelim ülkeyi bölmek,parçalamak bütün insanları birbirine düşman etmek,tüm değerlerimizi sıfırlamak,Türkiye Cumhuriyetini mafyalar konfederasyonunadöndürmek şerefi bunlara ait.Yalnız bu yukarıda saydığım isimlerin hiçbirini malûm zevat ile kıyaslayamam,onlarda hiç değilse vatan millet sevgisi olduğunu düşünüyorum.Halisane düşünceleriniz güzel analizleriniz için sağolun,varolun sizi çok seviyoruz.

  3. Bu tamamen gerçek ve haklı, doğru ve temelli TESBİTİ yapan çok değerli ve cesur insan sayın Ahmet ŞIK’a ve bu tümüyle nesnel ve bilimsel, muhteşem ve mükemmel YORUMU yazan sevgili SERDAROĞLU’na en yürekten teşekkürler, içten sevgiler, derin saygılar ve en iyi dilekler.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s