YENİ MALTA SÜRGÜNLERİ

Bu yazıyı yakın tarihimizi inceleyemeyen Türk Gençleri için yazıyorum.
Siz değerli okuyucularımdan ricam, yazıyı çocuklarınıza, çevrenizdeki gençlere mutlaka okutmanızdır. Okutalım, kararlarını kendileri versinler.

Osmanlı, 1914 yılında, Almanya-Avusturya Macaristan-Bulgaristan bloğu içinde,
İngiltere-Fransa ve Rusya’ya karşı savaşa girdi.
1918’e kadar süren savaşta mağlup oldu.

Osmanlı, 30 Ekim 1918’de Mondros Mütarekesini imzaladı. Bu anlaşma Osmanlı Devleti’ni yok edecek, parçalayacak bir anlaşma idi.
Mondros Mütarekesinin;
4. Md’si; Ermeni tutuklularının derhal İstanbul’da toplanıp, İngilizlere teslim edilmesini,
24. Md’si; Doğu Anadolu’da Ermeni Vilayetleri denilen 6 vilayette yani Sivas’a kadar olan bölgede kargaşa çıkarsa, buraların işgal edileceğini yazar…

Sadece bu iki madde bile, İngiliz-Fransız-Rusların Anadolu’yu parçalama niyetinde olduklarının ve yerine Ermeni ve Kürt Devletini kuracaklarının açık ifadesidir.

İngiltere, 1919-1920 yılları arasında 145 üst düzey Türk Asker, Devlet Adamı ve Yazarını, Ermenilere soykırım uyguladıkları iddiasıyla önce İstanbul’da Bekirağa Bölüğü Hapishanesine kapattı. Sonra da Malta’ya sürgün etti.
Amacı Türk Milletini başsız bırakmaktı.
(AKP-FETÖ işbirliği ile aynı kumpas yaklaşık 100 yıl sonra Ergenekon Davalarıyla yapıldı!)

Bu tutuklamalara izin veren iblisin adı “Damat Ferit Paşa” idi!
(Türk Ordusunun Komuta Heyetini zindana atıp, binlerce yıllık devlet sırlarımızın yabancı istihbarat örgütlerinin eline geçmesine ve 833 tane çok iyi yetiştirilmiş Türk İstihbaratçısının, PKK tarafından öldürülmesine sebep olan şimdiki yöneticinin adını sizler bilmiyor musunuz?)

Damat Ferit’in sıkıyönetim mahkemelerinde önce Tokat-Boğazlıyan Kaymakamı Kemal Bey’e sonrada Bayburt Kaymakamı Nusret Bey’e “Ermenilere Soykırım” uyguladıkları iftirasıyla idam kararları verildi ve anında uygulandı.
Mustafa Kemal Paşa, Anadolu’ya geçerek kıl payı kurtulmuştu. Anadolu’da peşine düştüler, İngilizler ve Kürtçüler Atatürk’e suikast düzenlediler ama
başarılı olamadılar.

Malta sürgünleri, iki yıla yakın bir süre yargılanmadan zindanda tutuldular.
(Şimdi ise iddianamesi yazılmadan bir yıldan fazla zamandır zindanda tutulanlar yok mu?)
İngilizler, ellerindeki tüm belgeler ile suçlamaya çalıştılar. Ellerindeki belgeler yetmeyince, Amerikalıların elindeki belgeleri de istediler. İki yılın sonunda zindanda tutulan kahramanlarımızın “Ermeni Soykırımı” yaptıklarına dair tek delil bulamadılar. (Ergenekon davalarında da böyle olmadı mı?
Ben Ergenekon davalarının savcısıyım diyen kişi, sonra “aldatılmışım, kumpasmış” demedi mi?)
Daha sonra, Atatürk’ün emriyle bu kahramanlar yurda döndüler…

1.Malta Sürgünleri, başta İngiltere olmak üzere, emperyalist devletlerin “Ermeni Devleti ve Kürt Devleti” kurmak için tezgahladıkları bir plan idi.
Emperyalistlerin bu planı uygulamaya koymalarından yaklaşık üç sene sonra Türk Milleti Büyük Atatürk’ün önderliğinde, emperyalistlerin planlarını Lozan Antlaşması ile kafalarında parçaladı.

Bu vahşetten 100 (Yüz) sene sonra, emperyalist devletlerin ülkemizde ve bölgemizde tezgahladıkları Genişletilmiş Ortadoğu Projesine gönüllü olarak eşbaşkan olan bir parti, Türk Milletine 2.Malta Sürgünleri macerasını yaşatmaktadır… (Amaç yine aynıdır. Bölgede 2. İsrail olarak görev yapacak
Kürt Devletini kurmak!)

Ülkede Demokratik Parlamenter rejimi bitiren, hukuk devletini yok eden, soyan bu iktidardan kaçan varlıklı insanlar çeşitli Avrupa ülkelerine yerleşmekteler! Bunlarla ilgili düşüncelerimizi ileride yazacağız.

Fakat, tüm Sabancı Ailesinin Malta vatandaşlığına geçmesi, bizi derinden yaraladı!
Servetlerini Türkiye’de ve Türk Milleti sayesinde kazanan böyle simge ailelerin, şirketlerinin yönetimini ve servetlerini yurtdışına kaçırmaları, bizce vatana ihanetle eşdeğerdir.
Ülkede kalıp, Türk Demokrasisi için gayret sarf eden vatanseverlere destek olacaklarına, kaçmayı seçmek kendini Türk Milletinden sayanlara hiç yakışmadı!

Sözüm 2.Malta Sürgünü dediğim Sabancı-Ülker gibi kaçkınlaradır;
Gidin, giderken bizim sırtımızdan kazandığınız servetlerinizi de götürün.
Bizler Türk Milleti olarak hem demokrasimizi düze çıkarır hem de kaybettiğimiz ekonomik değerleri yine kazanırız. Ama sizler o zaman hangi yüzle Türkiye’ye geleceksiniz?
Ya vatan toprağına bıraktığınız aile büyüklerinize ne diyeceksiniz?
Onlar Kurtuluş Savaşı sırasında, sizler gibi kaçtılar mı?

Giderken Malta yatırımcısı Binali Yıldırım’ı ve Güler Sabancı’yı da götürün. Nasılsa Damat da arkanızdan gelecektir. Ve lütfen geri dönmeyin…

Sağlık ve başarı dileklerimle 05 Ocak 2019
Rifat Serdaroğlu

3 thoughts on “YENİ MALTA SÜRGÜNLERİ

  1. Madalyonun bir yüzü sayın Serdaroğlu’nun dediği gibidir. Diğer yüzünden bakınca da,maddi imkanı olanların gitmesini yadırgamak çok zor! Her insanların uyandıklarında kasvetli ve karamsar bir güne başlamaları, tekdüze bu hayatın devamı ve iyileşme belirtileri göremeyen icin ayrılmaları kadar doğal bir şey olamaz! Ataları burada evet ama o zamanki vatanseverlik ve adalet şimdi yok! Zenginin gitmesi değil,asıl üzücü olan ülkeyi uçuracak beyinlerin gitmesidir. Çünkü ülkeyi bunlar kalkındıracaktır ama böyle devam ederse sürünmeye devam!

  2. Sayın Serdaroglu, kimseye etmem şikayet, ağlarım ben halime , diye yazmışsınız. Dünya tarihine baktığınızda, tarih boyunca , devletler yıkılmadan önce en kaymak tabaka göç eder. Onlar konumları geregi geleceği halktan önce görme imkanına sahipler. Yıkılırsa gittikleri yerlerde kalırlar. Ayakta kalmışsada durum düzelince ba geri dönmüşlerdir. Servetin doğası böyle.

    Size gerçek bir hikaye anlatayım. Kiev şehrinin dibinden Dinyeper nehri geçer. Eskiden nehrin karşı kıyısında Tatarlar yaşarlardı. Kiev tarafında ise zengin ve aristokratlar ,fukaraları nehrin kıyısına yerleştirmişlerdi. Kendileride nehirden başlayarak yukarıya dogru uzanan tepemsi bir yerde yaşıyorlardı ve yukarıdan baktıklarında nehrin karşısını cok net görüyorlardı. Tatarlar aç kaldıkları zaman nehri gecerek karşı tarafı talan ederlerdi. Kievin zenginleri yukarıdan bakarak tatarların harekete geçtiklerini, aşağıdaki fukaralardan önce gördükleri icin hemen götürebildikleri servetlerini at arabalarına yükleyip kaçmak için hazır beklerlerdi.

    Aşağıdaki fukaralar, ancak Tatarlar nehrin kıyısına gelince görürlerdi onları ve hemen savaş için vaziyet alırlardı.

    Zenginler yukarıdan savaşın gidişatını seyrederlerdi. Fukaralar ,Tatarlara karşı savaşı tam kaybetmek üzere iken hazir olan at arabalarına binerek kaçarlardı. Tatarlar yukarı çıkıp zenginlerin götüremedikleri eşyalarını talan ederek geri çekilirlerdi. Tatarlar gidince, zenginler tekrar evlerine dönerlerdi. Olan hep fukaralara olurdu. Onlar ,zenginler için can verirdi hep. Bu kural tarih boyu hiç değişmedi.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s