YOLDAN ÇIKMAK

T.C Devletinin, binlerce yıllık birikimden kaynaklanan ve nesilden nesile aktarılan yazılı-sözlü gelenekleri vardır. Bu nimet başka hiçbir millete nasip olmamıştır. Kıymetini biliyor muyuz? İşte orası tartışmalı bir konudur.

Bazen “Kendisini Devlet Adamı” zanneden cahil kişiler demokrasinin bir cilvesi olarak devlet yönetimine gelirler. Bunlar ne devlet adabı, ne devlet tecrübesi, ne de geçmişimiz hakkında hiçbir şey bilmediklerinden, devletin düzenine uymak istemezler. “Sadece ben bilirim” kompleksine kapılıp, yoldan çıkarlar.

Sonuçta bu kişiler, 5-10-20 sene iktidar olup, Türk Devletine ve Türk Milletine zarar verirler.
Bilmedikleri şudur; Bu yıllar, bu zaman dilimleri, insan ömrü için uzun sayılabilir amma devlet hayatında, okyanusta bir damla gibidir. Türk Devletine ve Türk Milletine, şahsi çıkarları için veya ayıplarını gizlemek uğruna kötülük edenler, unutulur giderler. Ne adları kalır, ne izleri! Unutulup yok olur giderler.

Örnek verelim;
Sağlık Bakanlığı makamında çalışırken, Başbakanlıktan bir kurye geldiğini söylediler. Kurye, büyükçe biz zarf verdi ve beklemeye başladı. Zarfı açtım, içinde Müsteşar değişikliği ile ilgili 3’lü kararname vardı. Başbakan imzalamış, bana da kurye ile imzalamam için göndermişti!
Kararnameyi yırttım, attım. Kuryeyi de gönderdim. 5 dakika sonra Başbakan aradı; “Sayın Bakan, gönderdiğim kararnameyi yırtmışsınız” diye bir soru!
Kendisine nerede olduğunu sordum ve gittim. Gitmeden de istifamı yazdım.

Başbakan ile şöyle bir görüşmemiz oldu;
“Sayın Başbakan! Türk Devletinin bir düzeni var. Başbakan olarak siz bunu bozamazsınız. Üçlü kararname şöyle düzenlenir. Bakan olarak ben, Müsteşar Bey’i değiştirmek istersem, kararnameyi düzenler ve size arz ederim. Siz uygun bulursanız Sayın Cumhurbaşkanına arz edersiniz. O da uygun bulur ve imzalarsa, kararname Resmi Gazetede yayınlanır ve yürürlüğe girer.”

Çiller; “Ama ben sizi Bakan yaptım, benim gönderdiğim kararnameyi yırtamazsınız” dedi.
Bunun üzerine istifamı masaya bırakıp dışarı çıktım. Bakanlığın makam aracını bakanlığa gönderdim. Bir taksiye binip meclisteki odama döndüm.
Bir daha da o bakanlığa gitmedim.
Arkadaşlarımın bazıları, benim davranışımı onaylamamışlardı.

Aradan 26 sene geçti! Tansu Hanım’ın siyasette ismi okunmuyor, sokağa tek başına çıkamıyor,
AKP mitinglerinden ve Saray’dan başka bir yere gidemiyor!
Bu ülkede Başbakanlık yapmış birinin son 17 yıldır, siyasi içerikli olumlu-olumsuz tek beyanat vermemesi sizce garip değil mi?

AKP iktidarı da yıllardır yoldan çıkmış, hata üstüne hata yapmaya devam ediyor.
AKP, demokrasinin altın kuralı olan kuvvetler ayrılığını yerle bir etti.
Yargıyı önce FETÖ’ye, sonra da Saraya bağladı.
Türk Ordusunun Genelkurmay Başkanını “terör örgütü yöneticisi” diye hapsetti.
TBMM’yi devre dışı bıraktı. Yasa ile yapılması gereken düzenlemeleri KHK ile yapmaya başladı.
Tüm devlet yönetimi tek adama, devlet hazinesi damada bırakıldı.
AKP iktidarı yoldan çıkarak, Türk Devletini ve Türk Milletini sıkıntıya soktu.

Önce AKP’yi “Kürtçülük Kuyusuna” attılar. Girmeyin bu kuyuya dedik, dinlemediler.
Sonra Eşbaşkanlık oyununa geldiler. Tüm İslam aleminin nefretini kazandılar.
AKP önderliği, ALTI yıldır Gazze’ye gidemiyor. Libya ile-Mısır’la-Suriye ile-Irak’la diplomatik ilişkilerimiz sıfır. Burnumuzun dibinde Barzani Başkanlığında “Kürdistan Devletinin” birinci parçası kuruldu. İkinci parça da ABD desteğiyle Suriye’nin kuzeyinde kuruldu! Sıra bizde ve İran’da!

Türkiye’yi içine düşürüldüğü bu durumdan demokratik yoldan çıkarmak için Çoban Ateşi Hareketini başlattık. Önümüzdeki günlerde neler olacağını birlikte göreceğiz…

Yakında bu devir bitecek. Taşlar yeniden yerine oturacak.
Parlamenter Demokratik sisteme yeniden dönülecek.
Yargı yeniden bağımsız hale gelecek ve yanlış yapanlar Türk Devletine mutlaka hesap verecek.
Sultan Süleyman’a kalmayan iktidar gücü, AKP’ye mi kalacak?

Sağlık ve başarı dileklerimle 26 Nisan 2019
Rifat Serdaroğlu

3 thoughts on “YOLDAN ÇIKMAK

  1. Devletin kendine has özellikleri vardır. Kim gelirse gelsin değişmez ve uyulması gereken bazen yazılı,bazen de temayül şeklinde yerleşmiştir. Buna da toplumun her kesimi alışmış ve güvenir. Ama bir AKP geldi, ne kanun tanıdı,ne kuvvetler ayrılığı!… Ortak değerlerimiz yerle bir ettikten sonra,yasalara rağmen uygulamadı ve de hesap sorulamadı. Kim kaybetti?.. TC kaybetti. Bu parti de er geç gidecek ama TC ilelebet payidar kalacaktır.Tamiri mümkün olmayacak duruma gelmeden bu ülke yönetimi ehil ellere verilmelidir. Aksi halde ?!..

  2. MUHTEŞEM bir teşhir ve tel’in. Sağol varol sevgili SERDAROĞLU. İyi ki varsın. Şahsen sana ve ÇOBAN ATEŞLERİ HAREKETİ’ndeki arkadaşlarına sevgiler, saygılar,en iyi dilekler ve başarılar

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s