DOĞRU PARTİ

DOĞRU PARTİ

Vatanseverlerin silahsız Kuvayı Milliye Hareketi olarak başlattığı, İstiklal Savaşımızın simgesi “Çoban Ateşi Hareketi’nin” kalbinden geliyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydınlanma Devrimleri ve Kalkınma Hamleleri gücünden geliyoruz.

23 Nisan 1920’deki Kurucu İradenin ruhunu özümseyip, sorumluluğumuzu kabullendik geliyoruz.

Farklı kimliklerimiz ve inançlarımızla bir arada insanca özgür yaşamak için, aklın ve bilimin ışığını günümüz koşullarına taşımak için geliyoruz.

Hukukun üstünlüğü ile demokrasiyi yeniden kurmayı, üreterek zenginleşmeyi ve hakça bölüşmeyi sağlamak kararından geliyoruz…

DOĞRU Parti, ülkenin temel sorunlarını çözmeye odaklanmış, yenilikçi, değişimci, geliştirici politikaları cesurca hazırlayan, hızla gelişen teknolojilerin dünyayı, insan ilişkilerini ve ülkemizi değişime zorladığını kavrayan partidir.

Tek Adam rejiminin ülkemizi toplumsal huzursuzluktan ahlaki çöküşe ve sefalete yuvarladığını ve bu gidişe milletçe dur demek için “köprüden önce son çıkış” aşamasında halkımızın kendiliğinden oluşturduğu partidir DOĞRU Parti!

DOĞRU Parti, Atatürk önderliğinde verilen İstiklal Savaşı ile kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti’nin, bir “Ulus Devlet” olduğuna inanan partidir.
Yolsuzluk-borç batağına düşmüş bir iktidarın, ülkeyi emperyalizmin tuzağına teslim etmesini engelleyecek tek partidir.

DOĞRU Parti herkesi kendi kökeninde, inancında, yaşam tarzını, kültürünü, Atatürk’ün “Türk Milleti” kavramıyla özgürce ve onurla yaşatacak partidir.

Dünya küresel ısınma ve iklim değişikliğinin zorlamasıyla, bio teknoloji ve bilgi teknolojilerinde devrim niteliğinde muazzam bir değişim sürecinde.
Bu atılım, dünyanın ekonomik, siyasal, askeri, jeopolitiğini de değiştiriyor ve ABD öncülüğündeki tek kutuplu dünya düzenini de bitiriyor.
AB, Rusya, Çin ve Asya’nın gelişimiyle birlikte, dünya tekrar çok kutuplu düzene dönüyor.

Yeryüzündeki temiz su kaynakları, bitki örtüsü, güvenilir tarım, sağlıklı gıdanın, önümüzdeki dönem büyük göçlere ve savaşlara yol açacağı görülüyor.

Bilgi üretimi, veri yönetimi, yapay zeka, temiz enerji, en stratejik alanlar olarak önem kazanıyor ve DOĞRU Parti bu kavramları anlamış, çözüm yollarını hazırlamış olarak geliyor…

DOĞRU Parti, mevcut Siyasi Partilerin alternatifi değildir. Bunlar dünün, geçmişin, işlevlerini yitirmiş partileridir. DOĞRU Parti, yozlaşmış siyasetin, köhneleşmenin, çökmüş, kirlenmiş siyasetin tek alternatifidir. Türk Milletine, parti içi demokrasinin işlediği, tartışmacı, araştırmacı, yenilikçi, pahalı ve paralı olmayan bir siyasi parti yapılanması armağan edilecektir.

DOĞRU Parti, her biri ayağı yere basan, kaynakları hazırlanmış, istihdama ve karlılığa öncelik veren büyük projelerini sırasıyla halkımıza takdim edecektir. Türkiye, yeniden imara-inşaya-yatırıma ve planlı kalkınmaya başlayacaktır.

Diyanet İşleri ve TRT “Anayasal Kurum” olmaktan çıkarılacaktır. Kadrolarının arpalık haline getirilmesi önlenecektir. İşlevini tamamlamış devlet kurumları “Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü” gibileri kapatılacaktır. Devlet Planlama Teşkilatı-Hıfzısıhha Enstitüsü, Teftiş ve Denetim Kurumları açılacak ve güçlendirilecektir.

DOĞRU Partinin en önemli özelliği şudur;
-Hiç kimse, makamı ve mevkii ne olursa olsun Türk Milletine yalan söylemeyecektir.
-DOĞRU Parti, Türk Milleti adına yargıda hesap sormak üzere “Devr-i Sabık” yaratacaktır, kim Türk Milletinin bir kuruşunu haksızca yemişse, kim kaynağını anayasadan almayan bir yetki kullanmışsa, o kişi yargılanacak ve bunlar hazineye devredilecektir…

DOĞRU Parti, devlete hizmet etmiş tecrübeli “Devlet Adamı” kadrolarıyla, akademik camianın önde gelen bilim insanları ile, ana kademede görev yapacak eğitimli, deneyimli kadınları ve gençleri ile her konuda Türk Milletine hizmete hazırdır.

DOĞRU Partinin çıkış noktası Atatürk’tür. İlk durağı ise Atatürk ilke ve devrimlerinin Türk Devletine yeniden etkin olması ve çift meclisli Demokratik Parlamenter sisteme yeniden dönüştür.

Eğitimden sağlığa, ekonomiden dış politikaya, savunma sanayiinden tarıma, adaletten enerjiye her konuda hazırlıklarımız tamdır.

Sözün özü;
Her türlü ambargoya, tehdide, yıldırmaya, mahkemelere, polise rağmen engelleri aşıp, Türk Milletine, milletin her ferdine mutlaka ulaşıp, derdimizi anlatıp, onu ayağa kaldıracağız.
Elbette ki bu zor görevde kadınlarımıza ve gençlerimize güveniyoruz!
Fakat gizli ama gerçek gücümüz, sayıları 7,5-8 milyon olan +65 gençlerimizdir.
Onlara “Gelin bir daha gençleşelim ve AKP’den hesap soralım” diyoruz.
Türk Milletinin yegane partisi, DOĞRU Partidir…

Bundan sonra herkes “Eğriye eğri, doğruya DOĞRU” diyecek…

Sağlık ve başarı dileklerimle 10 Mart 2021
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

One thought on “DOĞRU PARTİ

  1. Başarılı olmanızı diliyorum…Cumhuriyet ve Laiklik olmazsa olmazlarımızdır. 19 senede tüm kuruluşlar haraç mezat satıldı.Eğitim çöktü ,hazine soyuldu,daha doğrusu ülke sistem olarakta çökmüştür. Cumhuriyeti tekrar kuracağız.hesap verecekler…devri sabık yaratmayacağız diyenler utansın.sayğılarla..

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s