7 April, 2022 04:14

BAŞARAMADINIZ, ÇEKİP GİDECEKSİNİZ!

Hiçbir mazeret başarının yerini tutamaz!
Bir ülkede yönetime talip olursanız millet de sizi seçerse, başarmak zorundasınız. Askeri vesayet vardı, savaş çıktı, kriz çıktı, enflasyon vardı, aldatıldım, kar yağdı, sel oldu, kandırıldım YOK!
Kimse sizi o makama zorla getirmedi. Ülkenin durumunu bilerek geldiniz başaracaksınız. Başaramadınız, o halde milletten özür dileyeceksiniz ve çekip gideceksiniz…

Başarısızlığınızın kanıtı olarak Tarım gibi son derece önemli bir konuda bazı rakamlar vereceğim;
Tarım; Başarılı olunursa, TOKLUK! Aksi olursa, AÇLIK!

2004 yılında Türk Çiftçisi 24 Milyon Hektar Tarım arazisini ekti, üretti.
2020 yılında ise 19 Milyon Hektar Tarım arazisi ekildi.

2008 yılında SGK’ya kayıtlı tarımda çalışan çiftçi sayısı; 1,1 Milyon kişi idi,
2020 “ “ “ “ “ “ “ ; 500 bin kişi oldu.

2006 yılında TMO tüm alımının %99,9’unu Türk Çiftçilerinden satın aldı.
2020’de TMO tüm alımının sadece %19’unu Türk Çiftçisinden aldı. Gerisi ithal.

2004 yılında toplam nüfus; 67 Milyon idi.
2020 “ “ “ ; 83 Milyon+10 Milyon Sığınmacı=93 Milyon.

AKP’nin Tarımı bitirdiğinin rakamsal ifadesi böyle!
Soru şu; AKP bunları bilmiyor mu? Milletvekilleri halkla konuşmuyor mı?
Neden kendi ayağına balta ile vuruyor?

Türkiye’nin sıkıntısı şudur;
AKP Genel Başkanı, yasal olmayan yollarla edindiği “Türkiye Dışındaki” malvarlığı sebebiyle, uzun süredir ABD tarafından baskı altında tutuluyor.
ABD Temsilciler Meclisinin bu konuda alınmış kararı var. Dünya basınında, biri Rusya, diğeri ABD tarafından hazırlanmış olan iki adet dosya UCM’ye (Uluslararası Ceza Mahkemesi) verilmek üzere olduğu yazılmaktadır.
Ayrıca, FAFT (Financial Action Task Force-Kara Paranın önlenmesine yönelik görev gücü) Türkiye’yi Gri Listeye aldı! Türkiye, Kara Paranın Aklanması ve Teröre Finans Sağlaması konusunda suçlanmaktadır.

Çağımızda ülkeler, silahla askerle fethedilmiyor. Emperyalist Devletler, ya uzun süre besleyip, hazırlayıp, yetiştirdikleri adamlarını o ülkenin başına geçirirler,
ya da hedef ülkenin önemli yerlerinde bulunan defolu siyasetçileri rehin alırlar!

Rehin alınan yöneticiye önce madalya-ödül vs verirler, sonra kibarca rica ederler; Örneğin “Şeker Fabrikalarını özelleştirmeniz, Pancar ekim alanlarını kısıtlamanız, ülkenizin yararınadır veya Tekel’i özelleştirin, Fabrikalarını satın, tütün ekim alanlarını daraltın, ya da Ayçiçek ekim alanlarını daraltın, öyle bir Tarım Politikası uygulayın ki çiftçiler tarımdan elini çeksinler!
Bu özelleştirmeleri, açık ihale ile yapmayın. Hem istediğinize verirsiniz, hem de para kazanırsınız! Tarlalarınızı ekip de ne yapacaksınız, dışardan daha ucuza alın, işte size kredi! Zaten bankacılık sisteminiz artık yabancıların elinde!

Sonra ne mi olur?
Şeker Fabrikalarınız zaman içinde kapatılır. Fabrika arazileri imara açılır. İmar rantı ile paralar hooop cebe indirilir! Şeker mi? Cargill ne güne duruyor? İnsanlar nişasta bazlı şeker kullansınlar. Sağlıksız nesiller yetişirse yetişsin!

Aslan Bulut, “Abdullah Gül, ABD’nin yetiştirip işbaşına getirdiği 57 siyasetçiden biridir” diye yazdı. Ben de yazdım. Huber Apo’dan tık çıkmadı!
Sizin için “Amerika’nın yetiştirdiği adam” deseler, siz susar mısınız?

Bir başka soru;
Siz, Cumhuriyetle yaşıt bir partinin Genel Başkanı olsanız, bu kişinin önerdiği Ekmelettin beyi Cumhurbaşkanı Adayı olarak destekler misiniz?
ABD’nin adamı suçlaması karşısında suskun kalan Erdoğan’ın, iki kolu gibi yakın Davutoğlu ve Babacan ile ittifak kurup, demokrasi getireceğinizi söyler misiniz?

Tekrar ediyorum.
DOĞRU Parti olarak yaptığımız mücadele “Rejim Mücadelesidir” ve
T.C Devletinin beka meselesidir.
Tüm Muhalefet Partilerine yaptığımız çağrıyı yineliyoruz;
Gerçek İttifak, Cumhurbaşkanı Adayında birleşmekle olmalıdır.
“Anayasamızın ilk 6 maddesine inanan, milli, özgürlükçü ve çağdaş bir vatan evladını Cumhurbaşkanı Adayı olarak Türk Milletine emanet etmeliyiz.
Yeni seçim sistemine göre, seçim ittifaklarının önemi zaten oldukça azaldı, her parti de kendi başına seçime girer, Türk Milleti de sıralamayı yapar…

Başaramayan gidecek, başaracak olan gelecektir.

Sağlık ve başarı dileklerimle 07 Nisan 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

2 thoughts on “7 April, 2022 04:14

  1. Bu yazdıklarınızı okuyupta anlamayan, idrak edemeyen akp milletvekillerinin arasında,10 kişi yok mu?
    “Biz ne yaptık da ülkeyi bu hale getirdik? 80 milyon insanın vebali üzerimizde, ben bu yanlışın içinde daha fazla duramam arkadaş” diyip istifa edecek kadar bilinçli ve onurlu 10 kişi yok mu? yahu!

  2. Rıfat bey, bugüne kadar bütün söylemleriniz parti adınız gibi çok “DOĞRU “. Ancak, din afyonu ile hipnoz edilmiş geniş kitleler var. Bunların gözleri kör kulakları sağır. Sizin de dile getirdiginiz gibi gitmeyi bilmiyorlar. Bütün bu yarattıkları enkaza rağmen arsızca kalmak için her türlü hilleyi ve entrikayı yapıyorlar ve yapacaklar. Bunlar nasıl aşılabilir orası net değil. Iyi niyetiyiz ama yetmiyor. Sizin de bahsettiğiniz gibi o altı muhalafet partisi de bir şekilde akp ye çalışıyor. Çünkü hepsi abd den icazetli maalesef.
    Hepimize kolay gelsin, gelecek nesiller için…

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s