26 April, 2022 01:19

CUMHURBAŞKANI ADAYI

(AKP-MHP-BBP-VATAN) Cumhur İttifakını oluşturdular.
Bu ittifakın, Türkiye’nin geleceği için birlikte oluşturdukları projesi nedir?
En öncelikli hedef, CB seçimini tekrar kazanıp, yargılanmaktan kurtulmak!
İkinci olarak, CB seçimi kaybedilirse, TBMM’de kendilerini Yüce Divana gönderilmekten koruyacak çoğunluğu elde etmek! Yani yine yargılanmaktan kurtulmak!

Bu hedeflerde Türk Milletinin iyiliği, zenginleşmesi, huzuru, barışı maalesef yok!
20 yıllık geçmişlerine bakınca; Yine hırsızlık-soygun- mala çökmek-Padişah veya Halife olma hayali var.
Bilim yok, aklı kullanmak yok, çalışmak yok, imar inşa istihdam projeleri yok.
Ne var? İnsanlara sabretmelerini, yokluğa açlığa katlanmalarını tavsiye var.

Cumhur İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı kim olabilir?
Bu ittifakın erken seçim yapıp, Erdoğan’ı aday göstermeleri TBMM aritmetiğinden dolayı mümkün değil. (Tabii ki, Erdoğan’ı her sıkıntıya düştüğünde kurtaran Muhalefet yine onu desteklemezse!)
Erdoğan karakterinde biri, ne yapıp edecek ve tekrar aday olmak isteyecek.
Ya aday olacak ya da Türkiye’yi ateşe atmak dahil, her olayı kullanacaklar!

Millet İttifakının Adayı da henüz açıklanmadı. 6’lı İttifak adayda aranacak şartları belirlediler;
Kendilerini şakacıktan “Lider” ilan eden Genel Başkanlara göre; CB Adayı uzlaşmacı-özgürlükçü- demokratik değerleri içselleştirmiş-halkın tamamını kucaklayan-siyasi ahlak ilkelerini benimseyen ve liyakat sahibi olmalı!

6 Genel Başkan ve ekipleri, aylarca çalıştılar ve topluma “Manifesto” niteliğinde bir deklarasyon sundular. Aylarca çalışılıp hazırlanmış o deklarasyonda bu özelliklerin hiçbiri yok! Ya ne var?
1921 Anayasasını “en kapsayıcı” anayasa olarak kabul etmek var.
Etnik kökene ve dini inanca dayalı siyasi parti kurulabilmesi var!
Ulus Devleti kaldırıp, “Yerinden Yönetim” şeklini kabul etmek var!
Çoklu Resmi Dil kullanmak var! (Parçalanan Yugoslavya’da olduğu gibi)
3 milyon Türk Vatandaşını öldüren Ermenilerden özür dilemek var.
PKK’nın sürekli talebi “Eşit Vatandaşlık” uygulaması var!
Yeni Çözüm Sürecini başlatmak var!
Tarikat ve Cemaatlere sahip çıkmak var!
Anayasamızın değiştirilmez maddelerine, TSK’ya, Cumhuriyet Değerlerine ve Atatürk’e sahip çıkmak, yok…

Böyle bir fikir kakofonisinden nasıl bir aday çıkar?
AKP larvalarının, Saadet Partisinin, İYİ Partinin, ve DP’nin patronu pozisyonundaki Abdullah Gül çıkabilir! Eğer evinin bahçesine helikopter inerse Haşim kılıç gibi biri olabilir!
Ama Cumhuriyetçi-Atatürkçü-Vatansever biri aday yapılmaz.
Mansur Yavaş gibi birine anında karşı çıkılmasının nedeni bu anlayıştır!

Türk Milleti çaresiz midir?
Elbette değildir. Önemli olan Türk Milletine doğruları anlatabilmek ve ondaki cevheri uyandırabilmektir. DOĞRU Partinin görevi ve kuruluş sebebi budur.
Haziran ayında yapılacak “BÜYÜK KONGRE” sonrası, tek işimiz budur.
Cumhuriyet tarihimizin en cesur, en organize, en büyük muhalefet hareketini, yeniden “Türkiye Masasını” kurarak başlatacağız.
Yemin ettik, bu vatanı ite, kopuğa, hırsıza, arsıza ve yobaza bırakmayacağız.

Not; Gezi Davasında Hukuk Rezaletini bir defa daha yaşadık. Gezi’ye sahip çıkamayan, konuşmaktan başka bir işe yaramayan, hala boşu boşuna TBMM’de bulunmaktan utanmayan, Gezi Davasında adları hala şikayetçi listesinde olan Davutoğlu ve Babacan’ın ve muhalefetin en az İktidar kadar suçu var.
AKP İl-İlçelerinde görev yapan Avukatlardan iki binden fazlasının Türk Adalet sistemine sokulmasına seyirci kalan CHP-İYİP hala Türk Milletini uyutmaya çalışıyor. AKP’lilerin Türk Adalet sistemini işgal etmelerine seyirci kalan muhalefet, oylarımızı istediği yöne aktarma yetkisine sahip AKP’li Yargıçların seçim kurulu başkanı olmalarına mı karşı çıkacak? Bunlarla mı, Cumhurbaşkanlığı seçimi kazanılacak. Lütfen hayal görmeyin. Her şeyimizle, tüm gücümüzle, bu organize suç örgütüne karşı direnmeliyiz. DOĞRU Parti bunun için kuruldu, hala anlamadınız mı?
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE VE SÖZÜNDEN DÖNMEYENE…

Sağlık ve başarı dileklerimle 26 Nisan 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

3 thoughts on “26 April, 2022 01:19

 1. Muhalefet kendi arasında orta yolda uzlaşmaz, her parti çatır çatır kendi mucadelesini verirse (sizin gibi) sonuç ne olur bunuda yazın sn Serdaroğlu. Onurlu bir muhalefet kazanılır. Ama TC bu sonucu kaldırabilir mi. Kendi doğrunuzu anlatiyorsuz. Bazen doğru birden fazla hatta onlarca olabilir. Saygılar.

 2. *Sorun(?!); ‘’Cumhurbaşkanı ‘KİM’ Olacak’’ sorunu mudur veya bir başka deyişle Cumhurbaşkanı’nın ‘KİM’ olacağı mı; yoksa ‘NASIL BİRİSİ’ olması gerektiği mi ‘’Öncelikli’’ sorunumuzdur..
  Sorun, ‘KİM’ olacağıysa; ‘’Hizmet geçmişi başarılı ve lekesiz, iyi, dürüst, çalışkan, sevimli, halkın diliyle konuşan,.. bir ‘KİM’lik’’ bulunup; günümüz medyasının müthiş gücüyle, haftalar içerisinde anketlerin birinci sırasına yükseltilerek ‘’Çözüm(?!) Üretmek’’ çocuk oyuncağı değil midir..
  Sorun, ‘NASIL BİRİSİ’ olması gerektiği ise; birikmiş sayısız sorunumuza ‘’Ulusal Çıkar Odaklı Çözümler’’ üretecek bir ekip kurup, yönetecek donanım ve birikime sahip bir ‘’ADAM’’ seçimi kaçınılmazdır..
  Uygar(?!) Batı, Türkiye’nin bu ‘’Hayati’’ seçimini uzaktan izlemeyecektir tabii ki.. Bugüne kadar, Türkiye’nin iyiliği(?!) için ‘’özenle tespit ettikleri’’ ve sırf iyiliğimiz için çözmeye/ çözdürmeye çaba harcadıkları ‘’Kürt Sorunu, Demokrasi sorunu, Askeri vesayet sorunu, Bürokratik oligarşi sorunu, Dini eğitimin engellenmesi sorunu, Başörtüsü sorunu, LGBTİ sorunu, Özelleştirme sorunu,..v.b.’’ siyasi, sosyal, ekonomik ve kültürel sorunlarımız(?!) için harcadıkları çabalar ortada..
  Umarım bu sefer, Uygar(?!) Batı’nın ve yerli/milli(?!) destekçilerinin; bu hayati Cumhurbaşkanı seçimi Sorunumuza ”Çözüm(?!)’’ desteği ver(e)memesini sağlayabiliriz..

 3. Fazla haksızlık yapmışsınız. Bu yazınıza katılamıyorum. 6 lının Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu kamburuna ben de muhalifim ama aslı olmayan maddeleri yazmanızı kabul edemem!

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s