4 May, 2022 04:43

AKLIMIZI MI KAYBETTİK?

Arkeolojik bilgiler insanın en az 45-50 bin yıldır yeryüzünde bulunduğunu gösterir. Fakat bilgilerimizde ve dünyadaki değişme, hiçbir devirde son 50 yıldaki kadar hızlı olmadı. İnsan aynı insan olduğuna göre, niçin son 50 yılda başardıklarımızı geride kalan binlerce yılda başaramadık?

Gelişmenin hızlandığı dönemlere baktığımızda, başlangıçlarında devrim niteliğindeki keşifleri görürüz. Bu keşifler bilgi edinilmesini, bilgiyi biriktirmeyi ve yeni buluşları keşfetmemizi gerçekleştirmemizi sağlamıştır.

Prof. Dr. İskender Öksüz şu tespitte bulunur;
Son 5 bin yılın başında yazının keşfi ve atın ehlileştirilmesi!
Son 500 yılın başında matbaanın yeniden keşfi ve yayılması! (Matbaa, Gutenberg’den asırlar önce Çin’de kullanılmaktaydı)
Son 50 yılın başındaki “Medya Devrimi” Radyo-Televizyon-İnternet!

Tek insanın, kendi başına toplayabileceği bilgi miktarı sınırlıdır. Bilgileri paylaşmak ve bir neslin öğrendiklerini gelecek nesillere aktarmak, ilerlemenin önemli bir yöntemidir. Geçmişten elde edinilen deneyimlerden bilgilerden yararlanmamak, ders almamak, araştırmamak, sorgulamamak ise ilerlemenin önündeki en büyük engeldir.

Bizler maalesef özellikle sorgulamayı unutup, itaat kültürüne önem verdiğimiz için hep geri kaldık!
20 yıldır ülkemiz, tarihini bilmeyen, Türklüğünden utanan, Arap Milliyetçiliği hayranı, servetlerinin tamamı şaibeli, ahlak fakiri, cehalet içinde yüzen bir organize siyasi örgüt tarafından yönetilmektedir.
Devlet Adamlarında doğal olarak olması gereken güzel vasıfların hiçbirini taşımayan bu soyguncular, Türkiye’yi “Darul Harp” (İslam’la yönetilmeyen ülke) kabul edip kanımızı, geleceğimizi kuruttular. Bunlar bu kötülükleri bize yapıyorlar da, Türk Milleti olarak bizler aklımızı mı kaybettik de
sırtımıza paslı bir bıçak gibi saplanan bu Bademlere ses çıkarmıyoruz?

İki örnek vermek isterim;
AKP, 2002’den bu güne (resmi rakamlar) 2 Trilyon 700 Milyar Dolar VERGİ topladı.
Turizm Gelirleri + Ceza Gelirleri (Yaklaşık) 1 Trilyon 300 Milyar Dolar
Cumhuriyetin satılan eserleri; 71 Milyar Dolar
Yurtdışından alınan krediler toplamı; 454 Milyar Dolar
20 yılda toplam elde ettiği gelir; 4 Trilyon 525 Milyar Dolar

Bu parayı 20 yıla bölersek yılda, 226 Milyar 250 Milyon Dolar harcanmış demektir.
Bu rakamla YILDA 132 Osmangazi Köprüsü, 56 Keban Barajı, 32 Şehir Hastanesi, 440 tane Tokat Havalimanı yapılırdı. (Rakamlar Prof. Dr. Rona Turanlı’nın hesapları esas alınarak, oranlanmıştır)

AKP’nin hizmet diye dayattığı tüm yatırımlar, vatandaşımızı 20-25 yıl borçlandırarak, üstelik ederinden yaklaşık 10 misli fazla fiyatına yapılmıştır.
AKP’nin Türk Milletine açıklaması gereken şudur; Türk Milletinin size verdiği bu paraları ne yaptınız? Soygunun dökümünü Türk Milletine açıklamak zorundasınız. Ama şimdi ama Yüce Divan’da!

İkinci olarak;
Bin yılda İslam’ı bir türlü Türkleştiremedik. Türklüğümüzü ve inancımızı koruyarak Maturidî İslam’ı yaşayamadık.
Ahmet Yesevi’ye sormuşlar; Önce, Türk müsün Müslüman mısın, diye?
Yanıt vermiş; Önce Türküm, sonra Müslümanım. Çünkü Türklük doğumla kazanılır. Allah’ın sevgili kullarına verdiği bir armağandır Türklük!
Müslümanlık ise benim tercihimdir. İkisi de benim için makbuldür.

Biz bunu yapamadık ama, AKP sayesinde İslam, bizi Araplaştırdı!
Arabın dilini, ilkel geleneklerini, başta yalancılık, yalakalık ve parayataparlık olmak üzere tüm kötü alışkanlıklarını bize taşıdı.
Arap kültürü ile yetişmiş 10 Milyon sığınmacının içimize sokulmasının sebebi,
bu süreci hızlandırmak için yapılmış bir büyük ihanettir…

Aziz Türk Milleti;
AKP iktidarına karşı suskunluk, bir çeşit ölümü kabullenmektir.
Anayasanın rafa kaldırıldığı, Hukuk Devletinin bitirildiği, akıl ve bilim dışı ekonomik uygulamalarla soyulduğumuz, çocuklarımızın geleceğinin yok edilmeye çalışıldığı bu soygun düzenine ve birer proje olan muhalefet partilerinin uyutma taktiklerine karşı çıkmazsak, üzülerek söylüyorum ki, siyasi ümmet çukuruna atılmamız çok yakındır.
Acaba aklımızı mı kaybettik, yoksa insanlığımızı mı?

Sağlık ve başarı dileklerimle 04 Mayıs 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

2 thoughts on “4 May, 2022 04:43

  1. Sayın başkanım,ne zaman siyaset arenasinda liderligi alacaksiniz bu kabustan kafamıza vura,vura bu milleti uyandiracaksiniz.2023 çok geç olcak cumhuriyet elden gidecek.bir gecede millet olarak kaybedecigiz.vatandaş olarak siyasete,siyasetciye inanmak güvenmek istiyorum yeter artık yeter.62 yaşındayım gelecek evlatlar torunlar için üzülüyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk dönemindeki devlet adamları gibi devlet adami görebilecekmiyiz umut etmek istiyorum.saygılar saglikli günler diliyorum.vatandas ERDOĞAN YILDIZ ANKARA

  2. Sayın Bakanım bir konuyu dikkatinize sunuyorum.Siz de görüyor ve biliyorsunuz : 1 milyon Suriyeliyi geri göndermek için çeşitli yerlerde konutlar inşa edecekmişiz. Bizim görevimiz ev inşa etmek midir ?Kaynak nereden gelecek ?Bizim kesemizden ise ben karşıyım. Bu kadar fakri zaruret içinde insanımız varken bu hovardalık niye. İslamiyete sahip çıkmak bize mi kaldı.Yardım etmediğimiz hemen hiçbir sözde islam ülkesi kalmadı.Biz Sudiarabistan mıyız ?Onlar bile kılını kıpırdatmazsan bu hovardalık niye ?
    Saygılar sunuyorum
    iPad’imden gönderildi

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s