10 May, 2022 03:46

ELENA VE NİKOLAY ÇAVUŞESKU

Az sonra Devrim Meydanında konuşmasını yapmak üzere Diktatör Nikolay Çavuşesku eşi Elene ile sahneye gelecekti.
Meydanı dolduran halk çok öfkeli adeta barut gibiydi! Hani kibrit çaksan patlayacak denir ya, işte öyle bir şey. Mırıldanmalar öfke katsayısının arttığının ilk işaretleriydi!

Diktatör ve Eşi el ele sahnede belirdi, ve el sallayarak halkı selamladılar.
Diktatör; Bana diktatör diyorlar. Ben diktatör olsam bunu söyleyebilirler mi? Size diktatör nasıl olur göstereyim mi?
Eğer ben diktatör olsaydım, yargı böyle bağımsız olabilir miydi?
Dikta bir rejimde Yargı, Adalet mekanizması, mahkemeler, yargıçlar, savcılar bağımsız yargı erkinin değil, diktatörün toplumu ve muhalifleri sindirme aletleridir. Bu kurumları diktatör tayin eder, düzenler sonra da ülke
hukukunu bu hukuksuzluğa imkan sağlayacak şekilde yeniden tertip eder!
Bizde öyle mi? Bizde yargı tam bağımsızdır. Bakın size bir örnek daha vereyim;

Ben diktatör olsam, kimseye sormadan 10 milyon Tatar’ı, Romanya’ya kabul ederdim. Halbuki öyle mi yaptım? İşte kendisi burada! Kökü Tatar olan eşim Elena’ya sordum, sormadım mı Elena? Sordum.
Kimse numara yapmasın. Romanya’da herkes eşittir. Eşittir eşit olmasına ama bazıları daha eşittir. Onlar rejimin ve Saray’ın sadık bekçileridir.

Ben diktatör olsam, bir dönem ülkemizin güney doğusunda Tatar’lar kendi polis gücünü kurup kimlik kontrolü yapabilirler miydi? Vergi toplayabilirler miydi? Kendi mahkemelerini kurabilirler miydi? Siz diktatör görmemişsiniz!

Konuşmanın tam de burasında, Devrim Meydanını dolduran yüz binlerce Romanyalı hep bir ağızdan “Diktatör-Diktatör” diye bağırmaya ve ellerine geçen her şeyi sahneye fırlatmaya başladı.

Çavuşesku ve eşi, önce direndi ama kendi korumalarının bile halkla birlikte olduğunu görünce, önce parti binasına kaçtılar. Sonra da helikoptere bindiler ama yakalandılar!
Bir Askeri Mahkeme kuruldu, yargılandılar ve kurşuna dizilerek öldürüldüler.
Romanya halkı, sadece puf dedi, diktatör toz oldu, defoldu gitti!

Diktatör’ün çeşit çeşit Sarayları vardı. Hele bir “Bahar Sarayı” vardı ki, musluklar altın kaplama, halılar ipek, avizeler kristal idi. Eski İran Şahının Sarayı, diktatörün “Bahar Sarayının” yanında kümes gibi kalıyordu!

Bugün Saraylar, Romanya halkının ziyaretine açılmış durumda.
Saraylar duruyor ama diktatörün ve eşinin mezarlarının yerleri bilinmiyor!
2016 yılında bir Kaymakam, diktatörün mezarının Samsun’da olduğunu iddia etmişti. Hala mezarın nerede olduğunu bilen yok!

Bir klasik haline gelmiş olan, “Diktatörler yataklarında ölmezler, mezarları bile belli değildir” deyişi bir defa daha gerçekleşmişti.

Halkın Filozofu Bergamus’a sordum; Ne diyorsun bu işe, tarih tekerrür mü ediyor?
Dedi ki; Siz insanlar ders almazsanız, tarih daha çoook tekerrür eder.
Ders alacaksınız ders!
Anladık okumuyorsunuz, hiç olmazsa ozanlarınızı dinleseniz ya;

Geçinemiyoruz diyene gülüp geçerdin, gününü gün edip yiyip içerdin,
Mizan terazisi kurulduğunda, ektiğin neyse onu biçeceksin!

Alma mazlumun ahını çıkar aheste, aheste
Yaradan senin tahtını yıkar aheste, aheste…

Ya bizde böyle bir diktatör olsaydı? Ne yapardık acaba? İyi ki yok…

Not; Dünkü yazının başlığı Diktatör El-Beşir idi!

Sağlık ve başarı dileklerimle 10 Mayıs 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

2 thoughts on “10 May, 2022 03:46

  1. Hatırlarsınız İstanbul secimlerinde gece 24 de AA seçim sonuçlarını durdurdu. AKP adayı zat TV ye çıkıp 10 bin oy farkla seçimi kazandım hayırlı olsun dedi. Sabaha kadar önceden hazırlanmış afişlerle İstanbul Akp nin seçimi kazandık afişleri ile donatıldı. Aslında olay bitmişti. Ama öğleye doğru YSK baskani Sadi Güven yolunu kesen gazetecilere Millet ittifakı ortak adayı E. İmamoğlunun 25 bin oy ile önde oldugunu ve AA sının verilerinin kendilerine ait olmadığını söyledi. Akp nin 20 yıllık oyunu birden bozuldu. Bu seferde Adalet bakanlığına bağlı Cezaevlerinde, Sağlık bakanlığı denetimine tabi hastaların, İçişleri bakanligina bağlı Nüfus idarelerinin, Adalet bakanlığına bağlı seçim kurullarinda muhalefetin hile yaptığı iddiasi gündeme getirildi ve aynı oy zarfinin bir parçasında hile yapıldı iddiası resmilestirilerek seçimler yenilendi. Tabiiki söz halka geçince İmamoğlunun 25 bin değil 800 bin fark olduğu görüldü. İşte muhalefetin ve tüm partilerin nasıl bir iktidarla mücadele edeceğinin göstergesi. Yani 2023 çok zor olacak çok zor. Bu nedenle tüm muhalefet partileri bir birleri ile değil sandık cambazları ile mücadele etmeli. Yoksa herşey boşa gider. Saygılar.

  2. Muhalefet partileri her sandıkta üyeleri olduğu halde 20 yıldır bunları organize edemedi. Seçim sonuçlarını ya AA dan veya Akp hizmetkari Ajanslardan öğrendik. Yerel seçimlerde Anka ajans ile bu bazı büyük sehirlerde engellendi. Ayrıca YSK başkanı Sadi Güven AA nin hiçbir zaman verileri kendilerinden almadığını söyledi. Muhalif tüm kesimler şoke oldu. Tüm ajansların verilerinin Akp seçim bürolarından temin edildiği böylece anlaşıldı. Gece 24 de bu ajanslarin son sonuçları verildi. Ardından meşhur balkon konuşmaları yapıldı. Yani yani söz, yazı yada fikir değil seçim sonuç takibi önemli. Gerisi boş. Sn Serdaroğlu bu konunun sürekli anlatılması her şeyden daha önemli. Size güveniyoruz. Saygılar.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s