27 May, 2022 05:18

ASKIDA AKIL

Ankara Çankaya Belediyesi, üniversite öğrencilerine ücretsiz kahvaltı ve akşam yemeği dağıtıyor! Çarşamba akşamı, arkadaşlarımla olayı yerinde görmek için yemek dağıtılan, Araplar TOKİ Yurtlar-Anıttepe (Kız)- Met Kay Plaza (Kız)-Etlik Şefkat Evi Yurt, yerleri ziyaret ettik.
Her gün üç binden fazla çocuğumuz karnını doyurmak için buralara geliyor!
Türkiye’nin çok şehrinde bu acıklı tablo her gün yaşanıyor.

Kim ne derse desin, AKP denen sabıkalı parti ne yalan söylerse söylesin,
20 yıllık AKP iktidarı çocuklarımızı, aşevleri sayesinde karın doyurmaya,
anne-babaları çocuklarını beslemekten aciz bir duruma, Türkiye’yi de bir Afrika ülkesine veya Bangladeş’e döndürdüğünün ispatıdır!

AKP sözcüleri her televizyona çıktıklarında “Efendim, evet ülkede pahalılık ve bir kriz var ama bu bizden kaynaklanan bir durum değil. Dünyanın en büyük devletleri de krizde! Düzeltmek için çalışıyoruz” diyor!
Böyle diyerek Türk Milletine yalan söyleyen AKP’li yöneticiler, yeryüzündeki en çirkin yaratıklardır! Bu ülkenin her vatandaşı DOĞRU Parti iktidarında “Vatandaşlık Geliri” olarak pay alacaktır. Türk Milletine de devletine güvenmek yakışır, belediye aş evlerinde yemek değil…

AKP, iktidara geldiğinde, dünya üzerinde ithalat yapmadan kendi tarım üretimiyle, kendi nüfusunu rahatlıkla besleyen 7 ülkeden biri Türkiye idi.
AKP böyle bir Türkiye devraldı.

Fakat, amacı her işten yolsuzluk yapıp para toplamak olan AKP, Türk Tarımını bitirmeye karar verdi.
Uluslararası Tarım Tröstlerinin emrine giren AKP, Tarım Bakanlığına bu tröstlerin elemanlarını getirdi. İthalat yoluyla hem kendi yandaşlarını zengin etmek, hem yolsuzluktan pay almak, hem de Türk Milletinin kaynaklarını uluslararası çetelere aktarmak artık çocuk oyuncağı idi!

Türk Milletinin sofrasından ekmeğini çalmaktan utanmayan AKP, tarımla uğraşan çiftçi sayısını yüzde 48 azalttı. Çiftçiler, topraklarını ektikçe zarar etmeye başladı. AKP, “ekmesinler, paramız var, gerekirse ithal ederiz” dedi. Çiftçilerimizin yarısı haklı olarak üretimden vaz geçti!

İşte AKP’nin ülkeyi getirdiği nokta, bir tarım ambarı olan Türkiye’yi Bangladeş’e döndürmek oldu.

Bir devletin vazgeçemeyeceği, öteleyemeyeceği iki görevi vardır;
Kendi insanını her hal ve şartta besleyebilmek,
Bu zor coğrafyada ayakta kalabilmek için, savunma sanayisini millileştirmek…

Aziz Türk Milleti;
Dünyada, kendi milletini yıkıma sürükleyen bir yönetim ararsanız, AKP’den insafsızını bulamazsınız.
Önce, Neoliberal politikalar uygulayarak, Türkiye’yi ithal ekonomisinin kucağına attılar. Piyasadaki likidite bolluğunu kullanıp, borcumuzu 3’e katladılar!
Borç alınan paraları, taşa toprağa, imar hırsızlıklarıyla yol bulmaya yönelttiler.
Çaldılar, soydular, sattılar yetmedi, 10 milyon sığınmacıyı sırtımıza yüklediler, milyarlarca dolarımızı Ortadoğu’nun itine, kopuğuna, kaçakçısına verdiler.
Türk Milletinin olanı verdiler ellere, bize başımızı vurmak kaldı yerlere!

Askıda Ekmek, AKP-MHP’nin eseri! İnsanlarımızı ekmeğe muhtaç hale getirdiler!
Tüm bunlar, millet olarak aklımızı ve tercihimizi DOĞRU yapmadığımız için oldu.
Bu yüzden DOĞRU Parti olarak, programımızda belirttiğimiz, Planlı Karma Ekonomik programı uygulayarak, başarılı Sosyal Devlet’in gereğini yerine getireceğiz.

Yakın zamanda, tüm muhalefet siyasi partilerinin alıp kullanabilecekleri “ASKIDA AKIL” programımızı sunacağız.
Çünkü DOĞRU Parti olarak bizler, Türkiye’yi imar-inşa eden ve ülkemizin her karışına eserler bırakmış siyasi kadronun başarılarını, çağın gelişmiş teknik ve bilimle birleştirmiş Türkiye sevdalılarıyız…
Biz almaya değil, vermeye geleceğiz. Başarılı olduğumuzda aziz milletimizden sadece “bir teşekkür” isteyip, yerimizi gençlerimize bırakacağız.

Sağlık ve başarı dileklerimle 27 Mayıs 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

2 thoughts on “27 May, 2022 05:18

  1. Evet,soframızdaki ekmeğimizi caldılar.
    Halen de çalıyorlar.
    Bu bir gerçek

  2. Vatandaşlık maaşı her insanımızın hakkıdır. Zengin fakir demeden her vatandaşımıza gelirinden bağımsız verilmeli. Gerekirse bütçenin yarısı buraya aktarilmali. Kimini hiç etkilemez, kimine destek olur, kimine çare olur. CHP nin Aile sigortası projesi zayıf kalıyor. Ancak ailenin açlığina çare olur. 20-30 yaşında genç bir işsiz sigara çay parasını bile utanarak zaten fakir olan ailesinden istiyor. Hayat bu kadar zor olmamalı. Halkımızın gelirine hiç bir katkı saglamayan yap işlet garantili süs projeleri eser değil geleceğe kulliyetli borçtur borç. Belirttiğiniz tipte halk projeleri eser niteliği taşıyacaktir.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s