1 June, 2022 01:59

BENZEYEREK YENEMEZSİNİZ!

Adaletsizliklere, ahlaksızlıklara, iktidar eliyle yapılan soygunlara, nerede ve kime karşı yapılırsa yapılsın her zaman karşı çıkmak evrensel ahlakın temel kuralı ve insan olmanın, sorumlu birey olmanın gereğidir.

Bizler, önce yıllarca kişisel olarak, 3 yıl Çoban Ateşi Hareketi ile, iki yıldır da DOĞRU Parti olarak böyle davrandık.
Bugün CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun başına gelenler, yıllardır bizlerin “Kadrolu Dertlerimiz” oldu! Şikayet etmedik, kimseden yardım istemedik ve bu zulümleri mümkün olduğu kadar duyurmadık, siyasi şov aracı yapmadık.

Çünkü, Cumhuriyeti, Demokrasiyi, Hukuku, Özgürlükleri savunmak bizim için doğal görevdir. Hayatları hile, yolsuzluk, yalan, hırsızlık ve riya üzerine inşa edilmiş yobazları tanırız, ne tip zavallılar olduklarını biliriz.

Yobazlarla mücadele için kimseden emir almayız. Türk Milletinin onayından geçmiş Anayasamızın Başlangıç Kısmı ve Büyük Atatürk’ün “Türk Gençliğine Hitabesi” bizim için devamlı “Sefer Görev Emridir!
Bu vatan görevini yaparken, siyasi yasak getirilmiş, hapis cezası verilmiş, tehdit edilmişiz, saldırıya uğramışız, ekonomik ambargo uygulanmış, en yakınlarımızın bile haberi olmaz.
İnanışımıza göre, “Aklın ve vicdanın yerini, paranın kişisel çıkarların ve ahlaksızlığın” aldığı böyle zor dönemlerde, kendisini Türk Milletinin evladı olarak gören herkesin ayağa kalkması gerekir.

DOĞRU Parti olarak bizler, CHP’nin Kurumsal kişiliğine saygı duyarız ve onu demokrasimizin önemli bir kurumu olarak kabul ederiz.
Fakat CHP, 2002’den beri önce Deniz Baykal’ın, 2010’dan sonra da Kemal Kılıçdaroğlu’nun yönetiminde, yaklaşmakta olan “Siyasi Ümmetçilik Tufanını” doğru okuyamadı ve demokratik tedbir alamadı. Biz defalarca Genel Başkanları dahil, CHP’deki dostları ikaz ettik ama dinletemedik!
Aksine AKP’yi demokrasi ürünü bir parti olarak görüp, defalarca destek oldular.
(CHP, Erdoğan’ın siyasi yasağını kaldırdı- Cesur Muhalefet yapamadı- A. Gül telkiniyle Ekmelettin’i CB Adayı yaptı. Yüksek Yargının önce FETÖ’nun sonra AKP’nin kölesi olmasına direnmedi- Türk Ordusunun Komuta Heyetinin çökertilmesini seyretti- Davutoğlu’nun İstikşafi görüşmeler yalanını yuttu-AKP’nin 15 Temmuz Mitingine katılıp, meşrulaştırdı-2002’den bu yana Yerel-Genel-Referandum olmak üzere tam 15 seçimde mağlup oldu)

Bizce, CHP’deki bu başarısızlığın gerçek sebebi, CHP’nin ilk defa devletin karşısında siyaset yapmış olmasıydı!
1938-1950 arası CHP Tek Parti idi. O dönem yasa gereği, Valiler CHP İL Başkanı, Kaymakamlar CHP İlçe Başkanı idi. Doğal olarak Asker ve Sivil Bürokrasi hep CHP ile birlikte oldu. Yıllarca bu hep böyle devam etti.
1960-1971-1980 Askeri darbelerinden en az zarar gören CHP oldu!
CHP hep “Korunması gereken devlet partisi” oldu.

Fakat 2002’den sonra AKP, adım adım devletin tüm birimlerini başta FETÖ olmak üzere Türkiye düşmanı olan Cemaat ve Tarikatlarla ele geçirdi.
Yıllarca gündemi hep AKP belirledi. AKP devletin tüm birimlerine, özellikle yargı ve güvenlik birimlerini ele geçirdi. Çaldı-çaldırdı- çok zengin oldu- kendi Paramiliter güçlerini kurdu ve tam bir canavara dönüştü!

Canavar büyüdükçe büyüdü, neredeyse CHP’yi de, T.C. Devletini de yutacak güce erişti!
CHP hala hata üstüne hata yapıyor. Mevzubahis Türk Vatanı ve Cumhuriyet olmasa, “kendi düşen ağlamaz” der geçerdik. Uyarılarımız, kimsenin sokağa çıkamadığı zor zamanlarda direnen, mücadele ederek (Darbelere karşı- hapis-işkence) edindiğimiz tecrübeleri aktarmak idi! Bunları da tarihe not düşmek için yazıyoruz, kimseden bir talebimiz olamaz.

Aziz Türk Milleti;
Siyasette, rakibinize benzemeye çalışarak, onu taklit ederek, seçim kazanılmaz. Dünyada örneği yoktur. Siz CHP olarak, hem AKP dönemini “Vurgun-Soygun-Talan-Yıkım dönemi” olarak ilan edeceksiniz, hem Cihangir İslam, Mehmet Bekaroğlu gibi ümmetçileri ve AKP icraatlarından birinci derecede sorumlu kişileri ortak yapacaksınız.
Ne için bu ortaklık? Soyulmasına göz yumdukları, yıktıkları Cumhuriyetin İlke ve Devrimlerini yine bu ümmetçilere onartmak için mi? Çocuk mu kandırıyorsunuz! Türk Milletini kandırmak, size yakışıyor mu?

Yanınızda Babacan varken “Telekom, tarihin en büyük soygunudur” demek, ülkemiz hijyenin-aşının ne olduğunu bilmeyen 10 milyon sığınmacı tarafından işgal edilmişken, bunun mimarı Davutoğlu ile “Sığınmacıları davul-zurna ile göndereceğiz” demek, dürüstlükle evrensel ahlakla ne derece bağdaşır,
ona da Türk Milleti karar versin?

CHP’nin yapması gereken, yüzünü bu AKP eskilerinden çevirip, Türk Milletine ve Atatürk’e dönmektir. Yapar mı? Beraberce göreceğiz…

Not; 14 Mayıs 2022 tarihli, “Sizi Tek Tek Avlayacaklar” başlıklı yazımızı lütfen bir daha okur musunuz?

Sağlık ve başarı dileklerimle 01 Haziran 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

One thought on “1 June, 2022 01:59

  1. Tüm dünya ülkelerinde Din ve ırk faktörünü siyasetinde kullanan sağ ideolojiler için o ülkedeki oyların yarısı cepte demektir. Birde sistemden beslenmeleri dahil ederseniz bir çeyrekte oradan gelir. Eder %75. Bu nedenle sağ ideolojiler liderlerine ve sermayenin desteğine bağlı olarak toplamda %45-75 bandında oy alirlar. Geriye, eşitlik özgürlük adalet toplumsal refah diyen sol ideolojiye %25 oy kalır. Bu nedenle liderine göre sol partiler toplamda %25-50 bandında oy alır. CHP hep bu zorluğu yaşadı ve yaşayacak. Bu maddi gerçeğide görüp öyle elestirelim lütfen.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s