KİLİT TAŞI

Kilit Taşı, çok eski tarihlerden beri köprü-kubbe yapımında kullanılan, yapıların ortasındaki ağırlığı ve dengeyi sağlayan taşa verilen isimdir.
Kilit Taşı kullanmanın en güzel örneklerini Mimar Sinan vermiştir.
Kilit Taşı, üzerine binen ağırlık kadar aşağıda ve yanda bulunan taşlara baskı yapar. Komşu taşlar da, bu basıncı toprağa veya yere kadar iletirler.
Üzerine ne kadar ağırlık binerse binsin, Kilit Taşı iyi yerleştirilmiş ve sağlamsa bu kubbeli yapı ayakta kalır. Bu sistem bilinen taşıyıcı sistemlerinin en güçlüsüdür.

21. Yüzyılda Türk Milletini bir arada tutan kilit taşı, Demokrasidir!
Dinimiz-Dilimiz-Tarihimiz-Milliyetimiz-Vatanımız-Bayrağımız bu yapının harcıdır.
Tüm bu harcı, ayakta tutan kilit taşı, evrensel değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerine, bilime ve akla dayalı Demokratik Rejimdir.
Fakat Kilit Taşı olarak “Demokrasi” değil de, harcı oluşturan değerlerimizden sadece biri seçilirse, yapı çöker ve birliğimiz bozulur, ülkemiz emperyalist devletlere yem olur, yem!

2002 yılından beri vatanımızda yaşadığımız sıkıntıların, başımıza gelen belaların tümünün sebebi, bizi bir arada tutan kilit taşı “Demokrasi” yerine, başka bir şey koyma çabalarının sonucudur.
Tekrar ediyorum, bizi biz yani “Türk Milleti” yapan unsurlar Dinimiz-Dilimiz-Tarihimiz- Milliyetimiz-Vatanımız-Bayrağımızdır ama bunları bir arada tutan da Demokratik Rejimimizdir.

Ülke yönetimini teslim ettiğiniz kişi veya kişilerden oluşan partinin, kendisi Demokrat değilse, ondan Demokrat olmasını nasıl bekleyeceksiniz ki?
İşte bizim sıkıntılarımızın püf noktası buradadır…

Satın alınmış veya esir edilmiş basın mensubu tetikçiler yıllardır Türk Milletini uyutmak, kafaları karıştırmak uğruna bu gerçeğin üzerini hep örterler.
TV ve radyolarda saçma sapan programlarla, nereden çıktığı bilinmeyen fikir fahişelerinin oyunlarıyla ve çeşitli algı operasyonlarıyla Türk Milletine
pembe bir dünyada yaşadığı havası yaratılır.

Hâlbuki sorulacak ve ısrarla cevabı aranacak ilk soru şu olmalıdır;
Erdoğan, AKP’nin sahibi-kurucusu-tek yöneticisi-lideri değil midir? Evet!
Soru şu; Tek adam ERDOĞAN DEMOKRAT MIDIR?

Bu soruya “Evet Demokrattır” diyen biri çıkarsa ona ilave sorular sorulmalıdır.
-Erdoğan kendisine ve emirlerine, şartsız itaat yani kendisine biat edilmesini mi istemektedir! Evet!
-Erdoğan’da ve partisinde, tartışma- araştırıp inceleyerek sorgulama- lideri veya adamlarını eleştirme- parti içi demokrasi ve önseçim var mıdır? Gram yoktur gram. Erdoğan’ı eleştirmeye kalkanın sonu, İsmailağa Cemaatinde, kafası mermerlere vurularak linç edilen adamınki gibi olur!
-Bu rejimi savunan, Cemaat ve Tarikatları koruyup-kollayan kişi Demokrat olabilir mi?

Demokrasiye-hukukun üstünlüğüne-kuvvetler ayrılığına-kadın erkek eşitliğine-kişi hak ve özgürlüklerine-insanların savunma haklarına saygı göstermeyen birine asla demokrat denemez.
Yani Erdoğan asla ve asla Demokrat değildir. Ya da onun, adına Demokrasi dediği ucubenin Evrensel Demokratik Rejimle uzaktan yakından ilgisi yoktur.

Türkiye’de 2002 yılından beri, adı “Göstermelik Demokrasi” denen bir oyun oynanmaktadır. Tuhaf ve anlaşılmaz olan durum ise, demokrasiyi menzil olarak İslam Devletine götürecek bir araç gibi gören AKP iktidarının bu oyununa
CHP ve MHP yönetim kadrosunun, “Gönüllü figüran” olmalarıdır!

Anayasa Mahkemesine Erdoğan tarafından atanan iki yeni üyenin yemin töreninde CHP ve MHP liderleri de katıldılar! Bu iki yeni üyenin yazıları ve konuşmalarını ilkokul mezunu birine okutursanız, o bile bu iki kişinin demokrasi-çağdaşlık ve Atatürk ilkelerine düşman olduklarını size söyler!
Görev yapacağı Anayasa Mahkemesinin temel yasası olan Anayasayı tanımayan kişileri Yüce Mahkemeye atamak “Oyun” değilse nedir?

Ne olduğunu da biz söyleyelim;
Yapılmak istenen Türk Devletinin “Kilit Taşını” yerinden oynatıp Cumhuriyeti yıkmak ve bir kısmı Kürdistan Devleti olacak Federe İslam Devletini kurmaktır!

Başarabilecekler mi? Türk Milleti uyanır ve kendisine oynanan oyunun farkına varırsa, Sultan’ın sarayını başına yıkar ama dedik ya, anlar ve uyanırsa…

Sağlık ve başarı dileklerimle 07 Ekim 2016
Rifat Serdaroğlu

One thought on “KİLİT TAŞI

  1. anlar ve uyanırsa…Demişsiniz…Siz cehaletin, aymazlığın ahmaklığın, hırsızlığın en çukur yerlerinde dolaşan bu milletin gerçekten de uyanacağına inanıyorsanız çok safsınız demektir. Size yüzlerce defa yazdım gene yazıyorum. Bu millet UYANMAZ….Bu millet, en büyük soygun aleti olan ve adına Din denilen insanları uyuşturma ve afyonlama aletinden kurtulamadıkça ki , kurtulması imkansız olup Türklüğü ile iftihar edeceğine ARAP’ lığı benimsemesi ve ARAP’ lığı yüceltmesi ahmaklığının en büyük ispatıdır. Çünkü yüz yıllardır bu millete Din diye boş hurafeler ve ÇAKMA bir İslam enjekte edilip , beyinleri dumura uğratıldığı için ve de İslamda Ruhban sınıfı yoktur yalanını Diyanet Başkanlığı ile hem de olmaması icap eden Diyanet Başkanlığının, yerin dibine gömülmesi icap eden Tarikatlar ve Cemaatler denilen pislik yuvalarını devlet eli ile legal hale getirmesi bu milletin ASLA UYANMAYACAĞININ İFADESİDİR. Sİze de sağlık ve başarı dileklerimi iletirim.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s