UTANIYORUM/SİZ DE UTANMALISINIZ

490 yıl Osmanlı egemenliğinde kalan (!) komşumuz Romanya’da Sosyal Demokrat Parti iktidarda!
Sosyalist Başbakan Sorin Grindenau, “makamlarını kullanarak 44.000 avroyu geçmeyen yolsuzluk yapanları” affeden bir kararname çıkardı. Halk, kararnameyi çıkardığına-çıkaracağına bin pişman etti!
Sadece Bükreş’te 500 000 kişi meydanda toplandı ve hükümeti protesto etti! Diğer şehirlerde de aynı tabloyu gördük. “Hırsızın sağcısı-solcusu, küçüğü büyüğü olmaz, hırsız hırsızdır” diyen Romanyalılar, Başbakanlarına o kararnameyi geri aldırttılar…
Duyarlı Romanya Halkını saygıyla ve imrenerek selamlıyorum!

İmparatorluklar kurmuş, devletler yıkmış, asırlarca dünyaya yön vermiş bir imparatorluğun bakiyesi olan şanlı Türk Milleti ne yapıyor?
-Ülkenin Başbakanı, telefonda oğlu ile avanta paraları sıfırlama konuşması yapıyor!
-Ülkenin Bakanları, İranlı bir dolandırıcının önüne yatmışlar, her türlü rezillik ortada!
-Bakan veletleri, Genel Müdürler paralarla suçüstü yakalanmışlar!
-Devlete iş yapan müteahhitlerden 630 Milyon Dolar avanta alınmış, parayı verenler açıkladı!
-Devlet her yaptığı ihalede-yatırımda göz göre göre soyuluyor!
Allah rızası için “Ne oluyor? Ne yapıyorsunuz? Yapamazsınız!
İzin vermeyiz!” diye feryat eden yok!
Gazeteler-TV’ler-Üniversiteler-Barolar-STK’lar, film seyreder gibi ülkemizin batışını seyrediyor!

Toplumun çoğunluğu sinmiş susuyor! Türk Milleti kendi gücünün bile farkında değil! Bir kısmı ise; “Evet çalıyorlar ama çalışıyorlar” veya “Benden mi çalıyor? Devletten çalıyor!” diyerek eblehlikte dünya rekoru kırma peşindeler!

Ne oldu o harama el uzatmayan asil insanlara? Nerede o harama el süren insanlarla selamı-sabahı kesenlere? Ne oldu bu ülkenin cesur ve dürüst insanlarına? Nereye gitti, çocuklarının geleceğini çalan hırsızlara karşı çıkan yiğit vatanseverlere?

Dün Şehir Hastaneleri soygununu yazmıştım. Bugün çok daha büyük bir soygunu yazmaya çalışayım.
Cumhuriyetin en önemli kurumları, arazileri Yiğit Bulut adlı çocuğun eline veriliyor! Ziraat Bankası-BOTAŞ-TPAO-Posta Telgraf-Borsa İstanbul-TÜRKSAT-Eti Maden-ÇAYKUR gibi kuruluşlar “Jöleli Fonuna” devredildiler!
-Bu kuruluşların hiçbirinin yapımında Bademlerin tek damla teri yoktur. Bunlar Türk Milletinin malıdır!
-Gelenekleri-yetişmiş kadroları olan ve dünyadaki muhataplarıyla boy ölçüşen bu kuruluşlar, deneyimli kadrolar tarafından iyi yönetilemeyecek ve Jöleli daha iyi yönetecek ha!
-Bu devirle, tüm bu kuruluşlar devlet-millet denetiminden kaçırılmaktadır!
-Ekonomimizi cahillikleri sayesinde batma noktasına getiren Bademler, tüm bu kuruluşlarımızı babalarının çiftliği gibi kullanmak için bu yola başvurdular!
-Jöleli Fonuna, Sayıştay-TBMM-Devletin Denetim Kuruluşları-İhale Yasası-Kurumlar Vergisi-Sermaye Piyasası Kanunu işlemez! Peki, devletin borusu burada ötmez ama kimin, nerenin borusu öter?
Elbette ki Saray’ın…

Dünyanın gözü önünde, Türk Milletinin ve Cumhuriyetin tüm eserleri yok edilmek üzere!
Türk Milletinin söyleyecek sözü, meydanlarda demokratik tepkisini gösterecek kadar gücü yok mu? Romanya Halkı kadar olamaz mıyız?

Sadece mallarımız gitse yine iyi! Çalışır, çırpınır yerine koyarız.
Esas elimizden giden Cumhuriyet Rejimi ve özgürlüklerimizdir!
Devlet Memuru statüsündeki, Türk Milletinden maaş alan İmam müsveddelerini görmüyor musunuz?
Bunlar kimden cesaret alıp, camilerimizi AKP propaganda merkezi haline getiriyorlar? Bademler milleti dinden soğuttular, imamlar da camiden soğutacaklar!

Kalk artık ayağa, dolduralım meydanları aziz Türk Milleti!
Kalk ayağa, bak Türk düşmanları Fatiha’nı okumak üzereler, duymuyor musun?

Sağlık ve başarı dileklerimle 08 Şubat 2017
Rifat Serdaroğlu

7 thoughts on “UTANIYORUM/SİZ DE UTANMALISINIZ

  1. Ya! Benimsin, ya! Karatoprağın kültürümüz var bizim Hocam. 1000 Ali ne dedi? “yok olacaksınız” Ee! Biraz tırsıyoz tabi.

    • Ha! Bu arada 590 yıllık tarih ne ki? 1000 Ali ‘nin yarısı eder. Reisi saymıyorum bile “Bir Türk dünyaya bedel” Ya! Onunsun Ya! Silivri’ nin seç beğen al Hocam. Saygılar.

  2. Bu millet duymaz,bu millet uyanmaz, bu millet siz ne derseniz , ne yaparsanız yapın gider gene o hırsızlara oy verir. O hırsızlarda bu milletin içinden çıktılar . Sizin anlayacağınız Ha…O Hırsızlar….Ha bu millet …! ikisi de aynı b. un soyu. ( Namuslu ve dürüst vatandaşlarımı tenzih ederim ).

  3. İşte tam bu nedenlerle cumhuriyet çökecek ve batacak. Toplumun çoğunluğu kokuşmuş organizma durumunda. Kokuşmuş organizmalar eski durumlarına dönemez. Birinci Dünya Savaşı’dan sonra hırsızlar, hainler yine vardı ama toplumun çoğu kokuşmuş değildi. Yanmış yıkılmış olanlar çoğunlukta idi ama bugünkü kadar kokuşmuş değildi. Milleti küllerinden yaratan Mustafa Kemal’in ruhu şad olsun.İkinci bir Atatürk’ün gelmesi mümkün değil.Bu referandumda evet’ler fazla çıkarsa El Fatiha !Dr.Ali Haydar Yedek 

    Samsung cihazımdan gönderildi

  4. Yandaş medya varlık fonu’nu ballandıra ballandıra aktarıyor buna Hürriyet de dahil. Diğerleri memleketin son varlıkları kumar masasında diyor. Millet olarak tüm etik değerleri yitirdik korku ve bencillik hakim. Bunu bildiklerinden sonuna kadar istismar ediyorlar. Şimdiden böyle yarın sistem değişsin milletin gözüne soka soka herşeyi açıktan yapacaklar şu beğenmediğimiz Araplar kadar olamadık bugün milli varlıklar gider yarın sıranın canına malına namusuna gelmeyeceğini kim garanti edebilir? Hukuk mu kalacak, şikayet edecek yer mi?

  5. Romanya, komünist rejim zamanında liderleri olan Çavuşesku’yu bile yolsuzluk nedeni ile karısıyla beraber kurşunlayarak öldürmüşlerdir. Geleneklerinin temelleri sağlamdır. Bizim insanlarımız mı? İzaha gerek yok,kartondan kaplan!

  6. UTANIYORUM/SİZ DE UTANMALISINIZ | Turkey Exposed

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s