BENİM HIRSIZIM AKTIR AK!

Bir haftadır İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İSPARK’taki milyonlarca liralık yolsuzlukla ilgili haberleri okuyoruz.
İddia şu; İstanbul’un otoparklarını işleten, sokaklarını yasaya aykırı olarak vatandaşa para ile satan İSPARK zarar etmiş ve 90 milyon TL kayıpmış!
İstanbul gibi, arabaların neredeyse üst üste park edildiği bir megapolde otoparkları zarar ettiren bir işletmeye, böyle bir yönetime dünyanın hiçbir yerinde rastlayamazsınız! 24 saat dolu olan otoparklar istese de zarar edemez, meğer ki hırsızlık olmasın…

-FETÖ’nün Kadir Abisinden, kamuoyunu bilgilendirecek bir açıklama var mı?
Yok tabii ki! Adamcağızın FETÖ üyesi olan damadının peşinde koşmaktan başka bir iş yapacak hali mi var?

-Hırsızlık iddiaları için herhangi bir Cumhuriyet Savcısı soruşturma başlattı mı?
“Daha fazla hiçbir tehdit bizi birbirimize kenetlenmekten yıldıramaz.
15 Temmuz’da olduğu gibi, 16 Nisan’da da seninleyiz. Allah yar ve yardımcın olsun”
diyerek Twitter hesabından Erdoğan’ın fotoğrafını paylaşan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Nihat Demir’in, hiç işi kalmadı da patronunun Kadir Abisine soruşturma mı açacak? Sıkar biraz! Fakat bu yazı için bize soruşturma açılır mı? Anında açılır, anında!

-İçişleri Bakanı Soylu, emrindeki Mülkiye Müfettişlerini görevlendirip, “Gidin şu işe bir bakın” der mi? Tilkiye tavuğu çiğ mi seversin pişmiş mi diye sormuşlar gülmekten söyleyemeyeceğim, deyişinde olduğu gibi, ben de gülmekten söyleyemeyeceğim…

Peki, bu hırsızlık haberleri İzmir Büyükşehir Belediyesi için çıksaydı, neler olurdu, hiç merak ettiniz mi? Bakın neler olurdu;
-İçişleri Bakanı Soylu düzenleyeceği basın toplantısında;
“İddialar çok ciddidir. Üzerine gitmek bizim yasal ve idari görevimizdir. Mülkiye Müfettişlerimizden oluşan bir heyeti derhal İzmir’e gönderdim. İlk inceleme sonuçlarına göre, Aziz Kocaoğlu’nun görevden alınıp alınmaması konusunda karar vereceğiz. Kimse milletimizin bir kuruşunu yiyemez.
Biz AK parti olarak buna izin vermeyiz” der miydi?

-Adalet Bakanı Bozdağ ise, Ensar Vakfı çıkışında şu açıklamayı yapar mıydı?
“Türkiye’de yargı bağımsızdır. Bu böyle bilinsin! Ortada bir suç unsuru varsa,
ki var olduğu bizzat bana söylendi, Savcılarımız anında soruşturma başlatırlar. Nitekim başlatmışlar galiba. En küçük bir delil benzeri bir şey bulunursa Aziz Kocaoğlu’nun tutuklu olarak yargılanmasına da karar verebilirler!
Ben karışmam, çünkü yargı bağımsızdır. Doğal liderimiz, Efendimiz, Genel Başkanımız, Bağımsız ve Tarafsız Cumhurbaşkanımız ne buyurdu?
Anayasa Madde 138’e herkes dikkat etsin demedi mi?
Dedi, dedi! Ya dikkat edeceksiniz ya da Silivri’nin tadına bakacaksınız.
Yargı bizde bağımsız ve tarafsızdır, yani…”

-Erdoğan ise Cuma namazı çıkışında Cami avlusunda konu ile ilgili sert açıklamalarda bulunur muydu?
“Biz bunların cibilliyetini biliriz! Bunlar 50 sene önce de Camileri ahır yapmışlardı! DEAŞ’ı da bunlar besledi, zaten PKK ile de bunlar görüşmüştü! Şimdi de belediyenin parasını soyup FETÖ’ne kaynak sağlıyorlar.
Biz insanı severiz yaratandan ötürü! Ne bayılması yahu! O bayram namazında idi, şimdi bayılma mayılma yok, delirtmeyin insanı…”

Değerli Okurlar;
Mühendis bir arkadaşım şunu söylemişti! “İstanbul’un altyapısı çok yetersiz olmasına rağmen o kadar çok gökdelen bina yapıldı ki, bunların hepsi aynı anda klozetlerinin suyunu boşaltsalar, İstanbul’u b.k götürür!”
İsmi AK olan parti iktidardan gittiği an tüm yolsuzluklar ve hırsızlıklar açıklandığında Türkiye’nin her tarafı leş gibi kokacak leş…

Sağlık ve başarı dileklerimle 04 Temmuz 2017
Rifat Serdaroğlu

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s