KİMLER BİZİMLE?

ABD ve İsrail’in istediği gibi Ortadoğu coğrafyası karmakarışık!
Biz, AKP kongrelerinde “Bir gece ansızın gelebiliriz”, “kimse bizim sabrımızı test etmeye kalkmasın”, “Biz, meydanı üç beş kıçı b.klu orduya bırakmayız”, “koduk mu oturturuz” gibi stratejik derinliği (!) yüksek olan deyimlerle herkese meydan okumaya devam ediyoruz.
Cumartesi Günü Erdoğan “Afrin Harekâtı fiili olarak başlamıştır” dedi.

İnsan zora düşüp bir kavgaya girmeye mecbur kalınca, önce çevresine bakar.
Kaç kişi bana saldıracak? Benimle beraber dövüşecek kimse var mı?
Ellerinde ne gibi silahlar var? Neler yapmalıyım da en az zararla bu kavgadan çıkmalıyım?

Ortadoğu’da aktif olarak kimler bu emperyal oyunun içinde?
Türkiye-ABD (İngiltere destekli)- İsrail-Rusya- İran- Esad Suriye’si- Irak (Şii, Arap, Kürt)-Çin-Arap Ülkeleri- IŞİD-El Nusra ve diğer taşeron örgütler…
AKP’nin çok başarılı bulduğu dış politikamız gereği bunların hangisi Türkiye ile beraber hareket edecek? Veya Türkiye, PKK-PYD terör gruplarını temizlerken, hangisi bizi arkadan vurmayacak?

Erdoğan’ın, Eşbaşkanı olduğu BOP’un sahibi ve uygulayıcısı ABD ve İsrail’in, DOST ve MÜTTEFİK olarak PKK terör örgütü türevi YPG’yi seçtikleri hepimizin bildiği bir gerçektir. Sadece seçmekle kalmadılar her türlü ağır silahı verdiler ve militanları eğittiler. Barzani referandumunu da tek destekleyen ülke İsrail oldu. Demek ki Afrin Operasyonunda ABD ve İsrail müttefikimiz değil.

Rusya bizimle mi?
PKK ve PYD’nin Rusya’da büroları var mı? Var!
Rusya’nın Ortadoğuda, Suriye’de hesapları ve Suriye ile uzun yıllara dayanan dostluğu var mı? Var!
Kuzey Irak Hava Sahası Rusya kontrolünde mi? Evet!
Esad Yönetimi ve PKK/PYD karşı çıkarsa, Putin, Suriye ve Ortadoğu’daki menfaatini terk edip, Kuzey Irak Hava Sahasını Türk Hava Kuvvetlerine açar mı? Takdir sizin!
Demek ki Afrin Operasyonunda Rusya yüzde yüz müttefikimiz değil.

İran bizimle mi?
İran kendi devlet geleneklerine ve tarihine çok bağlı bir yönetim sergiler. Yönetim kimde olursa olsun devletin temel bürokratları değişmez.
İran kendisini Irak, Suriye ve Ortadoğu’nun diğer ülkelerinde bulunan Şiilerin doğal sahibi ve koruyucusu olarak görür. Bu sebepten yıllardır, Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak için bize dinci terörü ihraç eder. Türk Aydınlarının öldürülmelerinde en büyük pay İran istihbaratınındır.
İran yöneticileri, stratejilerini televizyon dizilerine göre değil, tarih boyunca süzülüp gelen devlet aklına göre düzenler. İran ayrıca yıllardır PKK terörünü el altından desteklemektedir.
Demek ki Afrin Operasyonunda, İran Devleti bizi engellemese dahi, bizle beraber olmaz.

Esad Suriye’sinin bizimle beraber olması mümkün mü?
Erdoğan’ın tüm söylemlerinde “Katil-Esed-Diktatör” kelimeleri Esad’ın soyadı gibi oldu. “Sünni Asabi Gençler” dediği IŞİD militanları tarafımızca destelendi!
Daha dün, katar-katar otobüslerle Türkiye’nin eğittiği ÖSO (Özgür Suriye Ordusu veya yerli IŞİD militanları) mensuplarını Suriye’ye göndermedik mi?
Demek ki Esad, Afrin Operasyonunda ve her yerde bizim karşımızda.

Irak, bizimle beraber olur mu?
Irak’lı aydınların beyinlerine kazınmış iki olay var ki, uzun yıllar silmemiz çok zor olacak!
Biri, Erdoğan’ın Irak’taki ABD Askerleri için yaptığı “Sağ salim bir halde ülkenize dönmeniz için dua ediyorum” diye konuşması!
Diğeri, ABD işgali sırasında, Irak’lı çocuklar açlıktan ölürken Irak Petrolünü çalan Barzani eşkıyasına destek olması, çalıntı petrolü satması ve onu koruması!
Demek ki, Afrin Operasyonunda Irak bizimle birlikte olmaz!

Arap krallarının Prenslerinin ipleri, ABD’nin elinde. Onu kızdıracak bir adım atamazlar. Çünkü can çok tatlıdır. Trump’un Katar Emirini, Erdoğan’ın Sarayında telefonla bulup “Kendine gel” demesi ne demek istediğimizin en önemli delilidir.
El-Kaide, IŞİD, El-Nusra gibi terör örgütlerinin midelerinde mutlaka ABD Doları vardır. Bu başıbozuk katil sürüleri, kim “Yeşili” bol verirse onun emrine girerler.
Demek ki bu sepetlerden de bize fayda yok!

Değil Türkiye, dünyanın güçlü devletlerinden hiçbiri, tek başına bu işin altından kalkamaz. Bölgeyi çok iyi bilenlerin ortak kanaati şudur;
“Türkiye, Irak ve Suriye ile iş birliği yapmadan bu riski tek başına tümden bertaraf edemez…”

Değerli Okurlar;
Afrin harekâtı sırasında kimse bize müdahale etmeyecek, görünen o!
Esas tehlike Afrin ’in doğusunda ABD korumasındaki PYD yapılanmasıdır.
Bu yapılanmayı, parti kongrelerinde nutuk atarak, Bahçeli’yi Kılıçdaroğlu’na saldırtarak, kamuoyuna yalan bilgiler vererek yıkamayız.
Barzani’yi, güçlendirip referandum yapacak kadar destekleyen kim? AKP!
PYD Liderini defalarca Ankara’da ağırlayıp destekleyen kim? AKP!
Peşmergeleri, Ayn-El Arap’taki PYD’ye yardıma gönderen kim? AKP!
Şimdi kahraman rollerine bürünen kim? Tabii ki AKP!
Bu gidişin sonu kötü olacak, kötü!
Allah, Mehmetçiklerimizi evlâtlarımızı esirgesin. Hırsı ve cehaleti aklının üstünde olan yöneticilerden Türk Milletini korusun.
İnşallah bu defa biz yanılırız ve tek çocuğumuzun burnu bile kanamaz…

Sağlık ve başarı dileklerimle 22 Ocak 2018
Rifat Serdaroğlu

4 thoughts on “KİMLER BİZİMLE?

 1. Sevgili SERDAROĞLU,
  Bu olağanüstü güncel, tümüyle somut ve nesnel, derin bilimsel, gerçek vatansever ve mükemmel analizi ve sonundaki “bu gidişin sonu kötü olacak
  kötü” genellemesini aynen ve tamamen paylaşıyor, saygılar sunuyor, şu eklemeyi yapmam için iznini ve müsadeni rica ediyorum :
  Bu KÖTÜ SON, bütün yurdun ve tüm ulusun üstüne bir karabasan gibi çullanmış olan İHANET – CEHALET – GARABET – HAMASET ve MELANET beşlisinin doğal ve yasal bir ürünüdür. İnşallah tam ve tüm bir ulusal ve toplumsal felakete ve yok oluşa dönüşmeden bizatihi taşıyıcılarını, temsilcilerini, hamilerini ve destekcilerini süpürerek tarihin o en pis ve iğrenç çöplüğüne döker.

 2. Malesef bir Oğuz torunu şehit edilmiştir Mekanı cennet olsun ve son şehrimiz olsun

 3. Bütün yazılarınızdaki görüşlerinize tamamen katılıyorum. Son derece isabetli analizler yapıyorsunuz. Tarafsız bir gözle bakıldığında herkesin eninde sonunda varacağı noktayı baştan işaret ediyorsunuz. Keşke bu yazıları samimiyetle değerlendirebilecek bir hükümet veya seçmen olsa !. Bu hükümetin zamanında Suriye ile yakınlaşmasını (vizelerin kalkması vs gibi adımlar) yaptıkları en iyi iş olarak görmüştüm, sonradan hangi akla hizmeten düşman olundu anlaşılır gibi değil. Suriye ile aramız bozulmasaydı bugün bu problemler yaşanmayacağı gibi, Suriye ile birlikte hareket edilerek çok daha baştan halledilirdi. Eğer zamanında ABD nin oyununa gelerek Suriye ile aramızı bozmasaydık bu işler başımıza gelmezdi. ABD’nin oyununa gelerek Suriye ile aramızı bozduysak ABD’den yediğimiz tarihi kazıklardan birinin daha acısını çekiyoruz !
  Kendi sınırları içinde asayişi ve düzeni yıllardır sağlayamayan bir Türkiyenin burada başarılı olabilmesi mümkün değil maalesef.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s