AL SANA DESTEK

16 senedir, Türkiye’yi gönlünüzün istediği, kafanızın erdiği gibi tek başına yönettiniz. Siz hatalar yaptınız, yalpaladınız, rüzgâra kapılmış kuru yaprak gibi savruldunuz! Biz size hergün yazarak uyarı görevimizi yaptık, siz “Yahu bu adam ne diyor” demek yerine avukatlarınızı mahkemelere gönderdiniz.
Kâh Türk Milliyetçiliğini ayaklarınızın altına aldınız, kâh başınızın üstüne!
Kâh “Çözüm Süreci” dediniz PKK’yı azdırdınız, kâh binlerce evi yıktınız[R1] [R2] [R3] .
Kâh “Gel Hocam gel de kavuşalım artık bu hasret bitsin diye ağladınız, kâh Hocanızı katil-haşhaşin-darbeci ve ABD uşağı ilan ettiniz.
IŞİD militanları için kâh “Onlar katil değil, asabi Sünni çocuklardır” dediniz,
kâh onları bir gün El-Nusra’cı, bir gün ÖSO’cu diye cepheye gönderdiniz.
Daha böyle yüzlerce savrulma hikayesi yazabiliriz. Fakat şimdi kim haklı kim haksız bunu tartışmanın zamanı değil. Zaman o zaman değil!
Zaman birlik zamanıdır.

Mehmetçik, Suriye’de itin köpeğin katillerin peşinde koşuyor!
Evlatlarımız orada can pahasına mücadele ederken daha sakin olmak gerek.
Parti kongrelerinde sağa sola saldırarak birlik sağlayamazsınız. Önce siz üslubunuzu yumuşatacaksınız ve insanlara terbiye kurallarına göre hitap edeceksiniz!

Türk Milletinin tamamının sizi desteklemesini istiyor musunuz?
O zaman iki işi yapmanız gerek. Bunları yapın Türk Milleti sizi destekleyecektir.
1) “İkiz Yasalar” denen 4867 ve 4868 Sayılı yasaları bir KHK ile derhal yürürlükten kaldırın.
2) Askeri Hastaneleri bir KHK ile derhal TSK emrine iade edin.

İkiz Yasalar tam 34 yıl boyunca Türk Hükümetleri tarafından imzalanmadı.
15.Ağustos 2000 yılında Ecevit-Bahçeli-Yılmaz tarafından imzalandı fakat 3 yıl sumen altında tutulup TBMM’ye gönderilmedi. 04 Haziran 2003’te Huber Apo, Başbakan iken TBMM’de AKP oylarıyla kabul edilip yürürlüğe girdi.
Türk Devletinin “Ulus Devlet” olma niteliği bu anlaşmalarla yürürlükten kalktı. Federasyonun önü açıldı. Bu antlaşmalarla, kendilerini “Halk” olarak tanımlayan topluluklara “kendi kaderlerini tayin etme hakkı” verildi. Siz de bilmeden “Çözüm Süreci” denen ihanet süreciyle buna çanak tuttunuz.
Şimdi gerçeği gördünüz. Gerçekten Türk Milletinin beka sorunu olduğuna inanıyorsanız, bu yasaların derhal yürürlükten kaldırılmaları şarttır.
Aksi takdirde, dışardan kışkırtılacak bazı gruplar yeni “Sivil İtaatsizliklere- kalkışmalara” başlayacaktır.

Askeri Hastaneleri de Sağlık Bakanlığınıza siz devrettiniz. O hastaneler sadece AKP’li bazı kodamanların çocuklarına “Çürük Raporu” veren kuruluşlar haline geldi. Mehmetçik, bir taraftan savaşırken, diğer taraftan doktor peşinde mi koşacak? Savaş anında doktorluk yapmak ne demektir bilir misiniz?

Hadi Sayın Erdoğan;
İnadınızı kırın, korkularınızı atın ve bu iki değişikliği hemen yapın!
Biz bu konuda imza kampanyası başlatacağız! Size göndersek, imzalar mısınız?

Sağlık ve başarı dileklerimle 24 Ocak 2018
Rifat Serdaroğlu

5 thoughts on “AL SANA DESTEK

 1. Offff Of ! İmzalarmısınız diye sormuşsunuz ?? Bunu sormanız.. HÂLÂ..! ders almadığınızı Erdoğan hakkında hâlâ hiç bir şeyi bilmediğinizin ispatıdır. Bu adamın hiç bir zaman değişmeyeceğini acaba ne zaman öğrenebileceğiz.

 2. Böyle bir şeyi asla yapmaz.yapacagini bile düşünmek bence boş bir hayaldir.Hatta saflık ötesi marazi bir durumdur,o da bizim saf muhalefette bulunur.mhp,CHP,VP vs!!!

 3. Sevgili SERDAROĞLU,
  Söz konusu kişinin ve adamlarının, BOP’a ve BOP’culuğa angajmanları ve de kişisel ve hizipsel çıkarları nedeniyle işledikleri ve işlemeye devam ettikleri tüm eski ve yeni suçları ve günahlarını ve U Dönüşleri’ni çok özlü, tam ve güzel bir bir biçimde yansıtan bu yazınız için de sizi en candan kutlamak gerek. Fakat ironik mi yoksa gerçek mi olduğu anlaşılamayan en son paragraftaki İSTEK, anlaşılması ve kabul edilmesi çok zor hatta tamamen olanaksız bir talep. Tabii ki söz konusu İSTEK, sizin her zaman mükemmel üslubunuzdaki sıksık görülen o şahane ironilerden biri ise hiçbir sorun yok. Fakat eğer böyle bir ironi değilse o zaman şöyle bir soruyla karşılanmanız kaçınılmaz oluyor :
  Yaptıkları ve yapmaya devam ettikleri bunca anti – ulusal eylemleri ve söylemlerinden sonra aynı kişiye ve adamlarına böyle bir İSTEK’de bulunmak, nesnel, gerçekci ve bilimsel olmayan bir olgu değil midir?

 4. Benim de sade bir vatandaş olarak Cumhurbaşkanımızdan hasret dolu beklerimden birincisi, hiç şüphesiz, artık kimse tarafından kandırılamayacak uyanıklıkta olmasıdır. ikincisi de Devlet Adamı dili ile Cumhurbaşkanlığı yapması; AKP Gnl Bşk şapkası giydiğinde de, cumhurunbaşı olmanın zorunlu kıldığı dil ve söylem nezaketi sınırlarını zorlamamasını özlüyorum.

 5. Mail adresim değişti.. Lütfen yen imail adresimi gmail olarak değiştiri misiniz?

  İyi çalışmalar

  Ali KOLBAŞI

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s