AKP BEŞ KAZI YÖNETEMEZ!

Rahmetli Demirel, köylü vatandaşların bulunduğu mitinglerde onların dilinden konuşur ve istediği mesajı bir cümle ile verirdi.
Demirel siyasi rakibini beceriksizlikle mi suçlayacak?
Saatlerce konuşmak yerine şu cümleyi veya benzerini söylerdi;
“Bunlar beceriksizdir! Bunlara 5 kaz verin akşama ikisini kaybeder öyle gelirler!”
O mitingden köyüne dönen biri, saatlerce konuşmadan o sözü hatırlar ve yıllarca konuşurdu. Demirel’in siyasi başarısının temelinde Türk Milletini neredeyse isim isim tanıması gelirdi!
Demirel bu sözü söylerken şu gerçeği çok iyi bilirdi!
Köylük yerde, yeni yetişen gençlere önce kaz çobanlığı yaptırılırdı.
Bu işte başarılı olan gence, ancak o zaman köyün sığır sürüsü emanet edilirdi. Yani kaz çobanlığını beceremeyen genç, acemi-çaylak olarak bilinirdi! Nesli tükenmiş bu siyasetçilere, köylünün dilinden iyi anlar anlamında “Toprak kokan adam, bizim gibi adam” denirdi…

Bir de rahmetli İsmet İnönü’den bir örnek verelim;
İkinci dünya savaşı sırasında İnönü’ye “Ekmek kuyruğundaki bir genç” bağırır! “Bizi ekmeksiz bıraktın Paşa!” İnönü, gencin yanına gider başını okşar ve “Evet evlat sizi ekmeksiz bıraktım ama babasız bırakmadım. Ekmeği nasılsa buluruz ama ya baban ölürse?”

Şimdi insanını “YAŞATMAYI” düşünen, beceren liderler maalesef yok.
Olmadığı gibi şehide bile saygı kalmamış!
Suriye’de sekiz yavrumuzun şehit olması üzerine Afrika’dan açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan aynen şunları söylüyor;

“Yaklaşık yüz yirmi civarında şehidimiz var!”
Ölen çocuklarımız domates mi ki, cesetlerini sayamadınız da yaklaşık-civarında kelimeleri kullanıyorsunuz? Böyle bir saygısızlık olur mu? Erdoğan Avustralya’ya gittiğinde şehitlerimiz için “Kelle” demişti! Demek hala aynı noktada! Kendisine kaç çocuğun var, diye bir soru sorulsa “yaklaşık 4 civarında” diye mi cevap verecek!
Onun çocukları askerlik yapmamış olabilir ama bu sözle, şehit yavrularımızın aziz ruhlarını incittiğini ve acıları ömür boyu dinmeyecek sevenlerini çok üzdüğünün farkında bile değil…

AKP’nin Beş Kazı bile yönetemeyeceğine bir örnek daha verelim;
İçişleri Bakanlığı 2017 faaliyet raporu açıkladı.
Raporda, çalıntı ve kayıp olduğu belirtilen silah sayısı 106 bin 740 olarak açıklandı! Bu nasıl bir devlet yönetimidir ki, Emniyet Genel Müdürlüğü kendisine zimmetlenen silahına bile sahip olamıyor?
15-20 Kamyonla ancak taşınabilecek bu silahlar nasıl çalındı?
Bu silahların seri numaraları ve balistik raporları nerede?
Bu silahların kullanıldığı toplumsal olaylar var mı?
Kendilerine zimmetlenen silahları kaybeden veya çaldıran devlet memurları hakkında nasıl bir uygulama yapıldı?
Kendi silahına sahip olamayan emniyet teşkilatı mı bizleri koruyacak?
Bu skandal uygulamaya göz yuman, engel olamayan AKP hükümeti mi ülkeye hizmet edecek? İnanarak söylüyorum ki, bunlara sabah beş kaz verin, akşama ikisini kaybeder de gelirler!

Değerli Okurlar;
“Devlet Adamı” tüm çabasını insanlarını YAŞATMAK için kullanır!
“Partici Adam” gençlerin ölümünden rant sağlamaya çalışır!
“Devlet Adamı” öngörülü olmalıdır. Devlet Adamı, Salih Müslim’i 3 yıl önce Ankara’da “Devlet Başkanı” protokolü ile karşılayıp, şimdide aynı kişiyi Çek Cumhuriyetinden dilenmez.
“Devlet Adamı” 3 yıl önce Diyarbakır Meydanında yüz bin kişi önünde PKK Narko-Terör örgütü liderinin mektubunu okutup, şimdi de “Terörle mücadele ediyoruz” diye Türk Çocuklarını Suriye’de ölüme yollamaz…

“Devlet Adamı” kendi vatanını savunmayan ve kaçan 500 bin Suriyeli genci Türkiye’de beslerken, kendi çocuklarını, çöl hırsızlarını korusun diye ölüme göndermez.

Başımıza gelen her türlü dertten, beladan, kötülüklerden Türkiye’yi 16 yıldır tek başına yöneten AKP hükümetleri sorumludur.
Bunlar, kendi başlarına beş kazı bile yönetemezler. Çok yazık…

Not: İçişleri Bakanlığı, böylesine önemli bir konuda twitter’dan açıklama yaparak kayıp silahların 1944 yılından bu yana yani 73 yılı kapsadığını açıkladı. Bu açıklama tam bir rezalettir.
Emniyet Genel Müdürlüğü resmi rakamlarına göre;
2014 yılında kayıp silah sayısı: 14 bin 682 / 2015’te 91 bin 120/
15 Temmuz’dan sonra sayı 106 bin 740’a yükseliyor!
Eyy Soylu Bakan, bırak 73 yılı da son üç yılda kaybolan 92 bin 058 silah hakkında bilgi ver. Türk Milletini salak mı sanıyorsunuz?

Sağlık ve başarı dileklerimle 05 Mart 2018
Rifat Serdaroğlu

5 thoughts on “AKP BEŞ KAZI YÖNETEMEZ!

 1. Türk milletinin salak olduğunu zannetmiyorlar….görünen o ki çok iyi bildiklerinden dolayı bu kadar pevasızlar.
  Saygılarlarla.

 2. Tamamen haklısın sevgili SERDAROĞLU. Bunlar, BEŞ KAZI bile güdemeyenlerdir. Buna rağmen kendilerini Kaf Dağı’nda görerek herkese her türlü iftira ve hakaret edenlerdir ve haram kar, haksız rant, kara para ve din iman tacirliğini, yalan propoganda ve ajitasyon da dahil tüm kişisel ve kitlesel algı operasyonlarını en kurnazca kullanarak sıfırdan başlayıp multi – milyarder olmayı becerenlerdir. Dolayısıyla, KAZLARI GÜTMEK ile bütün kişisel ve hizipsel ve tüm anti-ulusal ve anti-sosyal ÇIKARLARI GÜTMEK, gözetmek, gerçekleştirmek, yeniden üretmek, türetmek ve büyütmek çok farklı şeyler ve işlerdir. Yurdu ve ulusu bunların bu şerrinden kurtarmanın en etkin çaresi ve yöntemi, bunlara karşı Aslanlı Yol’da kurulması ve seferber edilmesi gereken tek ve birleşik bir vatan cephesidir. Şahsen sana, tüm okurlarına ve çok değerli MEDYA SİYASET’e içten sevgiler, derin saygılar ve en iyi dileklerle.

 3. Bunların çoğu hırsız. Oy çalanlar, çalmak için yasa çıkaranlar silah da çalarlar, sonra memleketi satarlar. Ne yazık ki seçmenin yarısı hırsızlığı normalleştiriyor. Ve sorsan hepsi müslüman. Hepsini elini mi keselim?

 4. O silahlar gerçekten kayıp mı yoksa bir yerlere birilerine mi transfer edildi veya edilenler için kılıf mı yapılıyor.
  Mesela SADAT, mesela SÖZKONUSU TIRLAR..

 5. Ertesi gün kalan 3 kazı da kaybederler.
  2003-2018 16 Yılda koskoca Türkiye Cumhuriyeti’ni de yok ettiler. Bunlardan bir kase cacık bile olmaz.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s