ANALI KIZLI

Ana: Zerrin Güngör T.C Devleti Danıştay Başkanı.
Kız: Gonca Hatinoğlu T.C Devleti Yargıcı.
Ana; bir faninin Adalet Kurumunda gelebileceği en yüksek makama gelmiş,
hukukçu olmayan 63 yaşında bir kadın.
Kız; Aynı günde hem Yargıç olup önce Elazığ’a sonrada Yargıtay’a atanan ilk ve tek kişi!
İkisi de Türk Milleti adına adalet dağıtmakla görevli kadınlar.

Böyle bir çirkin ve usulsüz atamayı yapan HSK (Hakimler Savcılar Kurulu) Başkanvekili Mehmet Yılmaz yaptığı yazılı açıklamada;
“Mehmet Yılmaz sözü olarak söylüyorum, hiçbir avukatın geçmişine, siyasi düşüncesine, bölgesine bakılmamıştır. Her anlayıştan, her düşünceden, her bölgeden kişi var. Gonca Hatinoğlu’nun atamasına gelince, kararnamenin ardından yayınlanan mazeret kararnamesiyle aynı gün 27 kişi Yargıtay Tetkik Hâkimliğine atandı. Kişiye özel bir durum kesinlikle yapılmadı.”

Önce böyle bir rezalet atama AKP iktidarında nasıl gerçekleşir, onu anlayalım sonra HSK Başkanvekilinin dediklerine bakarız;
-Bu genç avukatlar, serbest avukatlık yapıp para kazanacak yeteneğe ve cesarete sahip olmadıkları için AKP’ye kapağı atarlar.
Atamaları AKP önderliği tarafından yapılır. Çoğu ya AKP örgütlerinde çalışmış veya AKP’yi destekleyen Menzilciler-Süleymancılar gibi tarikatların yetiştirmeleridir…

Danıştay Başkanının kızının bir günde hem Hâkim yapılması hem Elazığ’a gönderilmesi hem henüz Elazığ’a gitmeden, aynı gün içinde Yargıtay Tetkik Hâkimliğine kararname ile atanması savunulamaz! HSK Başkanvekilinin sözümona açıklamasına da kendisi bile inanmaz!
HSK Başkanvekili, HSK’nın doğal başkanı Adalet Bakanından talimat almadan böyle bir atamayı yapamaz!
AKP’li Adalet Bakanı, AKP önderliğinden emir almadan böyle saçma sapan bir atama için kendi kariyerini riske atmaz. AKP önderliğinin Anayasa, yasa, yeterlilik ve devlet teamülleriyle ilgisi olmadığı herkesin malumudur.
Danıştay Başkanını eksikli bırakmak onun için yeterli sebeptir.
Bu atama, AKP eliyle Türk Yargısının alnına yapıştırılmış bir kara lekedir.
Bir günlük dahi “Kürsü” tecrübesi olmayan birini Yargıtay’a Tetkik Hâkimi yapıp ondan mütalaa istemek, kara leke değildir de nedir?

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör;
Bulunduğunuz makam, hiçbir ayrım yapmadan tüm Türk Milletine adalet sağlamak için size verildi.
Adaleti eğip büküp, kızınıza sermaye yapmanız için değil!
Sizin kızınızın, ülkenin her tarafına giden Hâkimlerden ne farkı var?
Gonca Hatinoğlu’nun, sizin kızınız olması, onu diğerlerinden farklı mı kılıyor?
Sizin kızınızı ana, diğerlerini ise manda mı doğurdu?
Kızınız için paramparça ettiğiniz adalet terazisini nasıl onaracaksınız?
Çocukları ülkenin dört bir yanında görev yapan meslek arkadaşlarınızın yüzlerine bakabilecek misiniz?
Kızınız için yapılanı, herhangi bir demokratik ülkede görebilir misiniz?
İstifa denen bir kurumun varlığından haberiniz var mı?

Yargıtay Tetkik Hâkimi Gonca Hatinoğlu;
Mazeret kararnamesiyle Yargıtay’a atandınız? Umarım içiniz rahattır.
Muhterem anneniz sebebiyle bir günde tepelere tırmanmanıza alıştınız mı?
Genç yaşta tüm meslek yaşamınızın damgalanmasını nasıl kabul ettiniz?
Siz meslektaşlarınızın yüzlerine bakabilecek misiniz?
Sizin istifa denen bir kurumdan haberiniz var mı?

Değerli Okurlar;
Bu yaşıma geldim, ben böyle hukuk rezaleti görmedim. AKP ile doğrudan teması olan AK Hâkimler dönemini görmek de varmış kaderde!
Burası adaletin bittiği noktadır. Nokta…

Not;
Doğan grubu, dönemin Başbakanından fırça yiyip, ağlayan adamcağıza satılmış!
Bu satış, Aydın Doğan’ın, kızını “devlet düşmanlarından” oluşan Akil İnsanlar heyetine verdiğinde zaten yapılmıştı? Dün yapılan sadece tapu teslim törenidir. Fakat gerçek mal sahibi kim onu henüz anlayamadık!
Hürriyet Havuz medyası ve Abdülkadir Selvi’nin Genel Yayın Yönetmenliği vatana, millete hayırlı olsun. Aman her gün iki-üç tane birden Hürriyet alın…

Sağlık ve başarı dileklerimle 22 Mart 2018
Rifat Serdaroğlu

5 thoughts on “ANALI KIZLI

  1. Yurdun ve ulusun yargı ve adalet sistemini daha önce FETÖ’nün şimdi de AKP’nin kişisel, ailesel, hizipsel ve partisel emellerine alet edenleri ve ettirenleri teşhir, tel’in ve mahküm eden MUHTEŞEM bir analiz ve sentez. En candan tebrikler, teşekkürler, selamlar ve saygılar sana sevgili SERDAROĞLU.

  2. Hürriyet o kadar pespaye bir gazete oldu ki Ayvalık ve Mahallelerindeki BENZİNCİLERDE ücretsiz olarak bütün araçlara veriliyor. Cam temizlerken işe yarıyor.Pompacılar bile okumuyorlar.
    Saygılarımla.

  3. Yazılarınızı okuyorum. Gerçekten güzel ve mantıklı yazıyorsunuz. Fakat sanki iki Rıfat Serdaroğlu var: biri bu yazıları yazan, diğeri ise eski sağlık bakanı. Şimdi bu atamada adaletsizlikten, haksızlıktan bahsediyorsunuz ki sonuna kadar haklısınız. Ama sizin sağlık bakanlığınız döneminde de TUS (tıpta uzmanlık sınavı) gibi son derece zor bir sınava hiç girmeden, bu sınavı hiç kazanma ihtimali olmayan en düşük kalitede yüzlerce hekim Azerbaycan’dan, Makedonya’dan, vb ülkelerden, usulen bir kayıt yaptırmanın dışında çoğu oralara bile gitmeden, yatay geçiş bahanesiyle Türkiye’de Sağlık Bakanlığı eğitim hastanelerine asistan olarak atanmadılar mı? TUS’u kazanarak hakkıyla asistan olan en iyi hekimlerin emekleri hiçe sayılıp hakları yenmedi mi? O sahte uzmanların, onların haksız atamalarını ittir kaktır bir kanun maddesine dayandırıp da yapanların ki sizin dışınızda bir de rahmetli Dr.Yıldırım Aktuna vardır, hangisi daha sonradan utandı, vicdanen rahatsız oldu da şimdi siz bu hakim hanımdan utanma sıkılma bekliyorsunuz. O sahte uzmanlar hala çalışıyorlar, akademik kariyer yapanından yönetici olanına her biri hakkıyla uzmanlık yapanların önüne geçmede büyük maharet gösterdiler. Hekimliğin olmasa da bu tip katakullili işlerin gerçek uzmanlarıydılar. Siz onlara yol açanlardan biri değilmiydiniz? Şimdi çok sureti haktan yazılar yazıyorsunuz ve yazdıklarınıza katılmamak imkansız. Ama geçmişinize dönüp sizin de bu tip olaylara yol açmış olabileceğinizi hiç düşünmüyor musunuz? Maalesef bizim ülkemiz böyle. Her türlü haksızlığı kendine gelince yapmak mübah, ama başkasına gelince haram. Umarım bizim göremeyeceğimiz günlerde de olsa bir gün adalet bu topraklarda hüküm sürer.

  4. Selim Bey Günaydın,

    25. 06. 1993 ile 28. 11 1993 arası 5 ay sağlık bakanlığı görevinde bulundum. 5 ayın sonunda, Tansu Çiller ile yönetim anlaşmazlığı yaşadığım için kendi arzumla bakanlıktan istifa ettim. Bahsettiğiniz konu ile benim hiçbir dahlim olmamıştır. Saygılar.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s