KİM GÖREVLENDİRDİ SİZİ?

Dolmabahçe Sarayı Muayede Salonunda düzenlenen Dünya Müslüman Azınlıklar Zirvesinde yaptığı konuşmasında Bağımsız-Tarafsız ve AKP Genel Başkanı Erdoğan şöyle dedi;
“Görevimiz, hakkın sancağını en yükseğe taşımaktır!”

Sizce, Sayın Cumhurbaşkanına bu görevi kim veya hangi makam verebilir?
T.C Devleti bir “Din Devleti” olmadığı, aksine “Hukuk Devleti” olduğundan, Türk Milleti tarafından kabul edilmiş ve halen yürürlükte olan Anayasamızdan başka kimse veya makam Cumhurbaşkanına herhangi bir görev veremez…

Anayasamızın 104’üncü maddesinde Cumhurbaşkanının görev-yetki ve sorumlulukları tek-tek yazılmıştır. Cumhurbaşkanı, 104’üncü maddede yazmayan hiçbir yetki kullanamaz. Daha açık bir ifade ile, “Hiç kimse, kaynağını Anayasa’dan almadığı bir yetkiyi kullanamaz”, kullanan “Anayasayı İhlal” diye nitelenen ağır suçu işlemiş olur…

Sayın Cumhurbaşkanı, bu görevi “inancından” dolayı aldığını iddia ediyorsa, ortada çok ciddi akıl ve ruh sağlığı problemimiz var demektir!

İslam’da bir tek sancak vardır. “Mahşer günü Hz. Peygamberimizin elinde olacak ve altında toplanacağımızı ümit ettiğimiz “Liva-ül Hamd” Sancağı.
Allah’ın sadece son Peygamberine verdiği görevi, kendiliğinden sahiplenmek aklı başında bir Müslümanın haddi olabilir mi?

Ayrıca “Hakkın Sancağını” en yükseğe taşıyacağını kendi kendine iddia edebilen birinin mazisi tertemiz olmalıdır! Örneğin;
-Kul Hakkı yememiş olmalıdır.
-Harama bulaşmamış olmalıdır.
-Müslümanları çoluk çocuk demeden katleden, kadınlara tecavüz eden, çocukları öldüren “Haçlı Ordusuna” Eşbaşkanlık yapmamış olmalıdır.
-54 bin Müslüman Türk’ün hayatını karartmış bir eşkıya başının mektubunu okutup, alkışlamamış olmalıdır.
-Kendisi, yakınları servetlerinin hesabını kuruş-kuruş vermiş olmalıdır.
(MAN Belgeleri-Sıfırlama-Villalar-Gemiler-Yabancılarla yapılan ortaklıklar!)
-Devlet Hazinesini kendi çıkarı için kullanmamış olmalıdır. (Tüpçü Torbeş’e, Ziraat Bankasından verilen 700 Milyon Dolar)
-Yabancı İstihbarat örgütünün maşası olmuş bir cemaati, devletinin başına bela etmemiş olmalıdır.
-Kendisini seçen milletine defalarca yalan söylememiş olmalıdır.

Sayın Cumhurbaşkanı; “Ben bu sıfatların hepsini üzerimde taşıyorum” dese bile, T.C Devleti Cumhurbaşkanlığı sıfatını taşıdığı müddetçe, Hukuk Devletine ve Lâik Cumhuriyete aykırı bir iş yapamaz…

Sayın Cumhurbaşkanına sevenleri tarafından yakıştırılan bir sıfat da “Delikanlı” yani sözüne güvenilir, dürüst biri olduğudur.
Bu sıfatı taşıyan ve “Evet ben delikanlıyım, ben dürüstüm, milletimden saklayacağım hiçbir şeyim yoktur” diyen Sayın Cumhurbaşkanı, CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun veya İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in davetini kabul edip, çağımızın er meydanı olan televizyon canlı yayınına çıkabilme yürekliliğini göstermesi şarttır.

Görelim bakalım, kim dürüst kim değil, kim dürüst kim yalancı, kim namuslu kim namussuz!
İşte meydan, haydi delikanlıları görelim…

Sağlık ve başarı dileklerimle 17 Nisan 2018
Rifat Serdaroğlu

2 thoughts on “KİM GÖREVLENDİRDİ SİZİ?

  1. Sevgili SERDAROĞLU,
    Başlıkta sormuş bulunduğun kimin görevlendirmiş olduğu sorusunun yanıtı belli, açık, eski. Burada ve bununla ilgili olarak ulusal ve toplumsal açıdan tamamen yeni ve çok daha önemli hatta yaşamsal önemli olan soru, bu görevi kimin ve kimlerle birlikte, ne zaman ve nasıl yok edeceği ve sorgulayacağı sorusudur. Ve bu sorunun yanıtını tüm yurt ve ulus tarafından kurulacak tek ve birleşik vatan cephesi en geç 2019 Kasım’ında verecektir.
    Bu en yeni ve mükemmel yazın için de sana ve üstün ve özgün kalemine özel tebrikler, teşekkürler, en iyi dilekler

  2. Televizyonda tartışmalı açık oturumlar önceki yıllarda hemen her hafta yapılırdı. Seçim dönemlerinde parti başkanları ve sözcüleri açıklıkla tartışmalara katılırlardı. Ne zamana kadar? AKP iktidara gelene kadar. AKP iktidara geldikten sonra açık oturumlar bitti. RTE ilk zamanlarda bir kaç açık oturuma katıldı, baktı ki pabuç pahalı herkese açık oturumları YASAKLADI! Şimdi de katılamaz. Zira kapasitesi yetmez. Hem bilgisiz, hem görgüsüz, hem de kafasız.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s