HEPSİNİ SEN YAPTIN!

Tamam be Reis kızma, hepsini sen yaptın!
Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerinde ne varsa tamamını sen yaptın!

Kurtuluş Savaşını da, Sakarya ve İnönü Meydan Muharebelerini de, Büyük Taarruzu da, düşmanı İzmir’den denize dökmeyi de sen tek başına yaptın, tek başına!

Sümerbank’ı sen kurdun, Şeker Fabrikalarını sen yaptın!
Tüpraş’ı, Petkim’i, Demir Çelik Fabrikalarını, tüm Barajları, tüm Elektrik Şebeke sistemini, tüm Üniversiteleri, tüm Hastaneleri, tüm Okulları, tüm Altyapı yatırımlarını, tüm Sulama şebekelerini hepsini sen yaptın! Bizi 1976 yılında
G-20’ye sen soktun. Tek başına yaptın!

Senden önce bizler İslam’ı bilmez idik! İmam olarak başımıza geldin hepimize dinimizi, diyanetimizi sen öğrettin, sen! Senden önce, ölülerimizi yıkamasını, gömmesini bilen yoktu. Tarlaya atar, döner giderdik…

Sen bizim başımıza gelmeden önce, bizler yer sofrasında aynı çanağa kaşık sallayan, aylarca yıkanmayan, çalışmayan, eşkıyalık yapan, çalarak yaşayan bir güruh idik.
Bizleri medeni hale sen getirdin. Aziz Sancar’ı da sen yetiştirdin, Fazıl Say’a piyano, rahmetli aşık Veysel’e bağlama çalmasını yine sen öğrettin.
Görgülü olmayı, gösterişten kaçınmayı, mütevazi olmayı bile bize sen öğrettin be Reis! Oldu mu?
Hepsini tek başına yaptın. Kardeşçe, barış içinde yaşamayı bize sen öğrettin…

Ya bizler, bir işe yaramayan gereksizler ne yaptık?
Ülkemizi bölecek, milyonlarca Müslümanın kanını akıtacak, ölümlere, yıkımlara, göçlere, doğal kaynakların emperyalist devletler tarafından çalınmasına yol açacak olan BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİNE destek verdik, halt ettik!

Başlı başına bir CIA projesi olan FETÖ denen hainleri, devletimizin en hassas birimlerine soktuk. Bakanlıkları çeşitli tarikat ve cemaatler arasında paylaştırdık,
hala da aynı haltı yemeye devam ediyoruz!

FETÖ ile birlikte Türk Ordusuna karşı kumpas kurduk. Binlerce yıllık devlet sırlarımızı, utanmadan anamızın donunu sokak ortasına atar gibi, CIA ve PKK’nın önüne attık. Allah bizim belamızı vere!

Çözüm Süreci diye bir tuzağa düştük. PKK’yı güçlendirdik. Valilere ve Komutanlara “Aman PKK’lılara yumuşak davranın, sakın ellemeyin” diye yazılı emirler verdik. Gözümüze sokar gibi binlerce metre tünel kazdılar, barikat yaptılar, her yeri patlayıcılarla donattılar, biz görmedik-duymadık-işitmedik diye üç maymunu oynadık. Maymundan daha aşağı varlık olduk. Allah bizi kahrede!

Sattık, savdık, çaldık, çaldırdık. Dünün, bakan piçleri, dolar avro zengini oldu. Bakanlarımız, İranlı bir dolandırıcının önüne yattılar avantaları kaptılar.
Haram havuzları kurduk, tetikçi gazetecileri besledik.
Millet sıkıntı içindeyken, biz milyarlarca liralık Saraylarda har vurduk, harman savurduk. Allah bizim cezamızı tez zamanda verecek!

Reis;
Cahil insan rahatça yalan söyler. Niye bilir misin?
Cehaletinden dolayı kendi bilmediklerini, dünyada yok zanneder de ondan.
Cahil insan, dürüstlüğü-erdemli olmayı- namuslu kalmayı bilmediğinden, bu değerleri toptan yok sayar!
Cahil insan okumaz, danışmaz, paylaşmaz hep alır. Fakirin son lokmasını ya alır, ya da yandaşına aldırır.

Cahil insan horoza benzer Reis! Neden mi?
Dünyada, kendi ayakları bokun-pisliğin içinde iken, etrafına bağıran, kasılıp poz kesen başka bir mahluk yaratılmamıştır da ondan. (Fransa’nın sembolü horozdur!)

Rabbim ve milletim bizleri bağışlasın be Reis!
Fakat artık biz de akıllanmaya karar verdik. Bu kısa zamanda şunu öğrendik.
En güçlü olan Türk Milleti olarak bizmişiz be Reis. Uyandık yani!

Şarkıları türküleri yapan bestekârları-ozanlar yetiştiren milletin, yasaları yapanlardan daha güçlü olduğunu ancak anladık.
24 Haziran’da düğünümüz var. Çekinme gel. Gel de gücümüzü gör. İçimizdeki hırsızları, sahtekârları, hainleri nasıl temizlediğimizi gör. Gör de sevin be Reis…

Sağlık ve başarı dileklerimle 29 Mayıs 2018
Rifat Serdaroğlu

One thought on “HEPSİNİ SEN YAPTIN!

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s