CÜBBENİ BAĞLAMIŞSIN, BAŞIN NE Kİ?

Sanki bir AKP militanı!
İSKİ Genel Müdürlüğü-Halk Bankası-Türk Telekom-Emlak Konut gibi resmi yerlerde Erdoğan Ailesinin Avukatı olarak çalışmış!
Bir defada 100 (YÜZ) Milyon Dolar bağış almış, milyar-milyar dolarlık varlığı olan Bilal Erdoğan’ın TÜRGEV üyesi olarak aileye hizmet etmiş.

Aileye hizmet etmeyi, Türkiye’deki tüm Hakim ve Yargıçların tepe kuruluşu olan HSYK’ya, 26 Ekim 2014 yılında Erdoğan tarafından atanarak sürdürmüş!
Buradaki görevi Anayasa değişikliği ile sona erince yine Erdoğan tarafından KHK ile 19 Mayıs 2017 de DANIŞTAY üyeliğine atanmış.

Anayasa ve Danıştay Kanunu gereği BAĞIMSIZ ve TARAFSIZ olacağına yemin eden, Rum Ortodoksları gibi Kapusen giymiş Danıştay Üyesi, resmi hesabından bir tivit atarak, tarafsızlığının, bağımsızlığının, Danıştay Üyeliğinin içine etti!

AKP militanı ve siyasal İslamcı Danıştay üyesi, Muharrem İnce’nin oylarının yükselmesine kızmış olmalı ki aynen şöyle demiş; “Evet, çok şükür başörtüsü mesele olmaktan çıkmıştır. Bugün gizlemeye çalıştığınız gerçek niyet ve çabalarınıza rağmen, Muharrem İnce zihniyetindekilerin yaşattıklarını unutmadık, unutturmayacağız!”

Bağımsız ve tarafsız Yüksek Yargı üyesi kadın, mesleğinin gereklerini unuttu ve içindeki kini kustu! Sonra her Siyasal İslamcı gibi yaptığından korktu ve tivitini sildi!
Bağımsız ve tarafsız AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda konuştu mu?
Erdoğan, kendisini alkışlayan AKP Paşasına nasıl sahip çıktıysa yapısı gereği, AKP’li Danıştay üyesini de, susarak sahiplendi…

Fakat bir Yüksek Yargı üyesi; “Çocuk tecavüzcülerini barındıran” Ensar Vakfının bir yöneticisinin AKP’den Milletvekili listesine konulmasına karşı çıkan bir tivit atsaydı ne olurdu biliyor musunuz?
Engin Alan Paşanın başına gelenlerin tıpkısının aynısı, onun da başına gelirdi!

Peki, bu AKP’li Danıştay üyesi kadın hukukçu, çocuk istismarları, AKP’li Bakanların hırsızlık yapmaları, yolsuzluklara bulaşmaları, haram havuzu oluşturulup medya gruplarının satın alınması hakkında tek kelime konuştu mu? Erdoğan’ın Büyük Atatürk’e hakaret eden fesli şarlatanı hastanede ziyareti için itiraz etti mi? Okullarımızdan “Milli Andımızın kaldırılması” sırasında konuştu mu?

İşte Türkiye’nin en önemli problemi bu anlayıştır. “Hırsız-namussuz-hain- çocuk tecavüzcüsü-kadın katili-lâik Cumhuriyet düşmanı” benden tarafa ise önemli değil, görmezden gelinebilir! İşte AKP budur.

Bu çirkin anlayışı ülkemize yerleştiren kişi Erdoğan’dır.
Sayın Erdal Atabek’e göre, AKP önderliğindeki “kültürel zeka düşüklüğü” bunun sebebidir!

Erdoğan’ı dikkatli olarak izlerseniz şunları çok net olarak görürsünüz;
Kendi yanlışını asla görmez.
Eleştiri kabul etmez, tamamen biat ister.
Kendisini eleştirenler ya mutlak nankördür ya da haindir.
Kendisinden başka herkesi, en yakınındakini bile suçlar.
Kendi hataları için başka suçlu bulur, yoksa suçlu yaratır.
Cüreti ve küstahlığı, güç gösterisine dönüştürüp insanları sindirir.
Seçim kaybetmeyi yok olmakla eşdeğer sayar.
Seçim kaybetmekten ölümüne korkar, kazanmak için her yola başvurur.

Halbuki, Erdoğan’ın bilmediği gerçek şudur;
Bir kişinin kendine ettiği kötülüğü, tüm düşmanları bir araya gelse edemez.
Bir de gerçeklerin, doğruların eninde sonunda ortaya çıkmak gibi bir alışkanlıkları vardır.
Doğruların ve gerçeklerin ortaya çıkacağı gün 24 Haziran’dır.
Erdoğan’ın şu an ki hırçınlığının kaynağı, 24 Haziran’da kaybedeceğini anlamasıdır.
Kendisini baskın seçime ikna eden danışmanlarını ve ortağı Bahçeli’yi, bir kaşık suda boğmak istemesi bundandır…

Size gelince Siyasi İslamcı Yüksek Yargı üyesi;
Siz cübbenizi bağlayıp, AKP’nin emrine vermişsiniz! Başınızı bağlasanız ne olur, bağlamasınız ne olur? Siz özgür değilsiniz ki! Kendi kendinizi mahkum etmişsiniz, aklınızı da AKP’ye kiraya vermişsiniz. Yazık, çok yazık…

Sağlık ve başarı dileklerimle 12 Haziran 2018
Rifat Serdaroğlu

2 thoughts on “CÜBBENİ BAĞLAMIŞSIN, BAŞIN NE Kİ?

  1. Hukuk mezunu olmuş, hak etmese bile Yüksek yargıya kadar yükselmiş, gerçekleri akıl süzgecinden geçirebilmesi gereken bir kişinin kendi varlığı ve şahsiyetini,maalesef sakat yetiştirilme tarzı ve akıl süzgeci yerine uydurma dini emirleri baz alarak içindeki KİN’ i dışa vurması ve sonra her korkak gibi alelacele yazdığını silmesi bu ülkenin neden bu hale düşürüldüğünün en açık göstergesidir.Eğer bu toplumda bu siyasetçiler HÂLÂ ..! % 40 ve üzeri oy’u gerçektende alabiliyorlarsa bu durum aslında Atatürk’ün söylediği ” Türk Milleti Zeki..dir ” lâfının sadece cahil ve aptal bir toplumu gaza getirmek için uydurulmuş bir slogan olduğunun ve asla Türk miletinin zekâsını yansıtmadığının göstergesidir. Rüşvete alışmış, Elif’i görse Mertek sanacak kadar ebleh ama kurnazlığı ZEKÂ zanneden, Biat etmeye ve aldıkları her türlü ! avanta ile kişiliklerini birilerinin ayaklarına sermeyi kanun kabul eden ve bununla iftihar eden bu cahil ve satılık kesime inancım yok… Hiç bir zaman da olmadı.Bu milletin biat’a alışmış kısmıın NEDEN ?? asla insan olabilmenin erdemine erişemiyeceklerinin göstergesi ise Okumuş ama insan olmayı öğrenememiş ,,kafalarını Abajur gibi sararak her türlü aydınlanmaya kapatan ,, ayrıca sakal bırakarak allahın emrie uyduklarını zanneden kişiliksiz kişiler dir. İnanç palavrasına ise maalesef karnım tok.

  2. Sayın Serdaroğlu yapmış olduğunuz bu doğru fakat acı tespitiniz için teşekkür ediyorum. Ama Ülkem adına çok üzülüyorum. Zira bağımsız yargı bir gün gelecek Erdoğan için de lazım olacak.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s