FİKİR FAHİŞELERİ

Bizim lügatimizde fikri namusu oluşmamış, inanmadığı halde menfaati için her kalıba giren, yaşadığı vatanına, kendisini doğuran anasına bile ihanet edecek yapıda olan şerefsizlere “Fikir Fahişesi” denir.
Kadın veya Erkek olmaları hiç fark etmez, hepsi aynıdır.

Bunlar bir de siyasete ve bürokrasiye kapağı atarlarsa, tam bir yıkım elemanı gibi çalışırlar. Bunları yakalayıp, toplum önünde ifşa etmek, ülke aydınlarının görevidir. Bu görev hiç ihmal edilmemelidir.

Fikir Fahişeleri, toplumun ahlakını, gelenek ve göreneklerini, bir arada saygı ve hoşgörü içinde yaşamak arzumuzu yok etmeye çalışan toplumsal seri katillerdir.

Ben siyasi yaşamım boyunca çok sayıda fikir fahişesi gördüm.
Dün “Hırsız” dediğine bugün “Evliya” diyeni, üç kuruş menfaati uğruna dün hain dediği kişinin önünde kırk takla atanı, babasının malı imiş gibi vatanı ve makamlarını satanları gördüm.
Gücümün yettiği kadarıyla bu arızalı tiplerle mücadele ettim. Görev yaptığım kulvarda bulunanları siyaset dışında tutmaya gayret ettim. Başka siyasi kulvarlarda olanları da ifşa ederek uzaklaştırmaya çalıştım.

Bugün sizlere bu fikir fahişelerinden bir örnek vereceğim. İsim yazmayacağım ama nasıl ki; “İki kanadı iki ayağı gagası var, uçar” deyince bunun kuş olduğu anlaşılıyorsa, bu sahtekârları sizler hemen tanıyacaksınız. Fakat onlar kalkıp ta “Bahsedilen şerefsiz benim, yazara dava açacağım” derlerse, yargıda hesaplaşmak ve bunları “Tescilli Fikir Fahişesi” olarak tarihe kaydettirmek bizim için zevk olur…

Adam tescilli Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı bir şeriatçıdır.
Bu zehrini kusmayı her fırsatta ve her zeminde görev bilir, hastanede yatarken bile Atatürk’e küfretmeyi sürdürür.
Tarihçi geçinir ama kendi soyunu bilmez.
Son Türk Devletinin kurulmasına ve bugün kendisinin özgür bir insan olarak yaşamasına neden olan, Kurtuluş Savaşını “keşke Yunan kazansaydı” diyecek kadar müptezel bir fikir fahişedir.
Ülkeyi yönetenler, “Behey alçak! Şeriat istiyorsan git Suudilerle yaşa” diyeceklerine üzerinde bu yobazın resmi bulunan pul basılması için izin verirler!

Cumhuriyet Türkiye’sinde, Cumhuriyet ve Atatürk’e küfreden bir fikir fahişesinin, resimli pulunun basılmasına izin veren bürokrat müsveddesine soralım;
Eyy maaşını Türk Milletinin ödediği vergilerden oluşan millet bütçesinden alan soysuz!
Sen de pulunu bastığın yobaz gibi mi düşünüyorsun?
Sen de mi Atatürk ve Cumhuriyet düşmanısın?
Sen her parasını verenin resimli pulunu basar mısın?
Örneğin, parasını verse 54 bin vatandaşımızın kanına giren İmralı’daki bebek katilinin de resimli pulunu basar mısın?
Ya da FETÖ’nün liderinin resimli pulunu basar mısın?
Reza Zarrab parasını döviz olarak öderse, onun da resimli pulunu basar mısın?
Zafer Çağlayan’ın kol saatiyle, Egemen Bağış’ın çikolata kutusuyla birlikte resimli pullarını basar mısın?
FETÖ için 1 TL madeni para basımına izin veren siyasetçi ile, senin gibiler arasında ne fark var? De hele!
İkiniz de bal gibi fikir fahişesisiniz. Sizden hesap sormayandan, Türk Milleti elbette hesap soracaktır…

Not; Yazı günüm olmamasına rağmen bu yazıyı Yargıtay Başkanlığı yapmış bir hukuk duayeninin “Nerede bu devlet” feryadı ve ısrarı ile yazdım.
Yarın görüşmek üzere…

Sağlık ve başarı dileklerimle 09 Ağustos 2018
Rifat Serdaroğlu

6 thoughts on “FİKİR FAHİŞELERİ

 1. RESMİ EVRAK VE DEVLETİN İZNİ İLE ÇALIŞAN FAHİŞELER ŞEREFLERİ İLE ÇALIŞIRLAR… BU ŞEREFSİZ VE ONURSUZLARA FAHİŞE DEMEK ”’NAMUSUYLA , İZİN İLE ÇALIŞAN” FAHİŞELERE HAKARETTİR.BUNLAR ÇUKURDURLAR …ÇUKUR VE SURATLARINA TÜKÜRMEK LÂZIMDIR. BUNLARIN İŞ YERLERİNE GİDİP BUNLARA PARA KAZANDIRANLAR İSE BU NAMUSSUZLARDAN DA FAHİŞEDİRLER.

 2. Yer yüzünde birbaşka toplum gösterilemez ki, biz Türkler kadar öz benliğini yitirip mensup bulunduğu din içerisinde drimiş olsun. Bir başka Müslüman toplum yoktur ki , biz Türkler kadar ulusal gelenek ve niteliklerini, dilini,tarihini ve her şeyini İslâmiyet adına unutsun ve kendinden omayan bir kılığa bürünsün. Ve üstelik bununla da kalmayıp ,dini uygulayacağım diye kendi öz ceddinin ruhuna tükürsün.
  Prof. İLHAN ARSEL

  Hamiş.
  Bu millet okumaz. Okuyanı da hiç sevmez. İlhan Arsel kimdir bilmez . Hayatında İlhan Arsel’ in hiç bir kitabını okumadıkları gibi varlığından da haberleri yoktur.. Sanırım siz de bilmiyorsunuz. Yanılıyorsam affola. ! Bilen ve okuyanları tenzih ederim.
  E.Özkan

 3. Sayın Serdaroğlu sizin gibi aydınlara çok ihtiyacımız var Bu ülke hain tiplere bırakılamaz onları toplumun gözünde büyüyenleri bütün kalbimle kınıyorum Bu tiplere fahişe demek bile çok çünkü fahişeler bir noktada toplumsal görev yaparlar. Sözüedilen tipler ancak iğrenç Tiirler

 4. Yine bizlerin bu gün yaşadığı ve o 1950’lerdeki yapının o zamanki Şanlı Lâik Türk Ordusu sayesinde def edilen iktidarı sonrası yapılan Anayasanın Kurucu Üyelerinden ve Ankara Hukuk Fakültesi “Hukuk Profesörüdür Çok Değerli İLHAN ARSEL….

  Kendisini buradan saygıyla anıyorum ve herkese onun kitaplarını insanlık ve özgürlük adına tavsiye ediyorum; ÖZELLİKLE “Kuran’ın Eleştirisi’ ve “Şeriat ve Kadın’ kitaplarını, ki ikincisini BÜTÜN Türk kadınlarının okuması ÇOK GEREKLİDİR.

 5. Yanılmıyorsam alıntı Prof. Dr. İlhan Arsel’in Arap Milliyetçiliği ve Türkler kitabından… Ayrıca Şeriat ve Kadın da okuduğum diğer kitabıdır…”Hamiş”te yaptığınız saptamada çok haklısınız. (ne yazık ki…)

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s