YALAN ÇUKURU

Bu kadar yalana, hırsızlığa, soyguna, hukuksuzluğa, devleti ve cumhuriyeti yıkma çabalarına karşı, hala susuyorsak kimse kabahati başkasında aramasın! Suçlu bizleriz…

Demokratik rejimlerde kişi, sınırlarını haklarını sorumluluklarını bilmeli ve bunlara karşı dışardan veya içerden yapılacak saldırılara karşı koymalıdır.
Kendi sınırlarını, haklarını, sorumluluklarını bilmeyenler kolaylıkla başkaları tarafından güdülürler.
Bizim şimdiki durumumuz “tıpkısının aynısı” deyişinde ifade edildiği gibidir.
Mücadele gücünü kaybetmiş adeta beyin felcine tutulmuş bir halde ölümü bekler gibiyiz.

Eğer bizler, devlet-cumhuriyet-demokrasi-hukuk düşmanı olan tarikat ve cemaat artıklarına karşı mücadele etmezsek, bunları ülkemizin başından def edecek demokratik bir halk hareketi başlatamazsak, sonumuz Suriye-Irak-Libya gibi olacaktır.

“Bir lider çıksın bizi kurtarsın veya birileri bu yükün altına girsin ama bana dokunmasın” anlayışından vazgeçip, beraberce bu halk hareketini desteklemezsek, başarılı olamayız.
Önce bizler anayasal haklarımızı bilen, Türkiye’nin sahibi olmanın ve bunu korumanın bilincinde olan sorumlu bireyler olacağız. Sözün özü kendi işimizi kendimiz göreceğiz. Anlaştık mı?

Sizlere okuyucularımdan gelen maillerden bazılarını ekler yaparak sunmak isterim;
– 20 Ocak 1993 ile 20 Ocak 2017’de Clinton-Bush-Obama Başkanlık yaptılar.
Bu sürede 11 İslam Ülkesini işgal ettiler!
Toplamda 11 Milyon can katlettiler! (Şimdilik)
Yüz binlerce kadına tecavüz edildi!
Bu ülkelerin tarihi hazineleri-tohumları-yeraltı yerüstü zenginlikleri çalındı!
10 Milyon insan yerinden yurdundan edildi!
Akdeniz, tarihin en büyük “İNSAN MEZARLIĞI” haline getirildi!
El-Kaide ve diğer terör örgütlerini hep ABD yarattı!

Kimse, ABD’ye İŞGALCİ-HIRİSTİYANCI TERÖR- FAŞİST DİKTATÖRLER diyemedi!
Biz ne yaptık?
ABD’nin tüm bu katliamlara neden olan BOP Projesine EŞBAŞKAN olduk!
ABD’nin Başkanlarını TBMM’de konuşturduk!
Şu an dahi PKK-PYD’ye binlerce tır dolusu silah veren bu devlete söz söyleyemiyoruz!

-ORTADOĞU’da neden devamlı savaş var?
Çünkü Demokrasi yok! Yasa hak-hukuk yok!
Adalet yok! Eşitlik yok! Özgürlük hiç yok!
ŞERiAT var! MEZHEPÇİLİK var! İSRAİL var!
Haliyle sürekli olarak SAVAŞ VAR!

Biz ne yaptık?
Ülkemizin yönünü Araplara çevirmeye kararlı bir partiye teslim olduk!
Gece 22.00 den sonra alkol satışının yasak olduğu ama Devlet Bankasını soymanın serbest olduğu ve hesap sorulamayan bir ülke olduk!
Halka şarbonlu et, Saray’da ise Somonlu Suşi yiyen bir partiye razı olduk!
KATAR’da 5.000 (Beş bin) vatan evladını kimi, kimin parasını korumak için tutulduğunu soramayan bir millet olduk!
2013 Nisan ayında Kırgızistan’da FETÖ Okullarını kendi açan, 2018 Eylül ayında “Biz FETÖ’nun ne mal olduklarını 2010 yılında anlamıştık. Kapatın bunları” diyen bir anlayışı devletin tepesine getirdik.
Kaynağı haram olan Havuz Medyasının gazetelerini hala satın alan acayip bir millet haline geldik!

Sonunda Cumhuriyetin tüm değerlerine savaş açmış, ülkenin tüm stratejik kuruluşlarını peşkeş çekmiş, ekonomisini batırmış, ülkeyi saman ithal eder duruma getirmiş bir parti ile baş başa kaldık!

Susmaya devam edeceksek, bizim başlatmayı düşündüğümüz “Demokratik Halk Hareketine” seyirci kalacaksak herkes sonucuna razı olacaktır.
Bizler, kaç kişi olursak olalım bu harekete destek olmaya devam edeceğiz.
Demokratik Halk Hareketi başarıya ulaşınca, şimdiden bilinsin ki, milleti soyanlardan nasıl hesap sorulacaksa, bugün susan kölelik düzenine razı olanlardan da bu iktidara destek olan devlet bürokratlarından da mutlaka hesap sorulacaktır…
Takdir Yüce Türk Milletinindir…

Sağlık ve başarı dileklerimle 06 Eylül 2018
Rifat Serdaroğlu

8 thoughts on “YALAN ÇUKURU

 1. Rıfat bey, yazınızda ortadoğuda demokrasi olmayışını tüm olumsuzlukların baş sebebi olarak yazmışsınız.. Burada bir görüşümü yazmak isterim; cahil toplumlarda demokrasi ile gelişme ilerleme olmaz! olmuyor da..!
  Okuma yazması olmayan, ülkede ve dünyada olan bitene boş gözle bakan-hatta hiç bakmayan insanlar çok kolay politika cambazlarının kandırması ve dini kullanması ile
  iktidara gelip hertürlü hıyaneti yapabiliyorlar..

  Mısır’da 2 yıl yaşamış ve Mübarek-Mursi- Sisi dönemlerine kısmen şahit olmuş bir kişi olarak
  bu fikrim çok nettir.. Eh biz de son yıllarda cehalet mertebesi olarak Mısıra epey yaklaştık ve bu tür olumsuzlukları yaşar hale geldik..
  Çıkış yolu için çok farklı yol ve yöntemler aramak zorundayız..
  Size aykırı birşeyler söylemek, engel yaratmak değil ama doğru yol ve yöntemi bulmak için görüşümü aktardım, yoksa sizin anafikrinize tamamen katılıyorum, desteğe de varım..
  Saygılar

 2. Rıfat bey, başarılı olmanızı dilerim.Fakat ben ümitsizim.Yıllardır şunu gördüm milletimiz için en kısa tanım ŞARK KURNAZLIĞI.Aslında her şeyin farkında.Fakat çıkarı neredeyse oraya yöneliyor.Yıllar önce bir belediye başkanlığı seçimi var.Bir yakınım ile sohbet ediyoruz.Seçim iki aday arasında geçiyor.Birisi daha önce başkanlık yapmış.Şehri derleyip toparlamış fakat herşeyi kanuna nizama göre yapan dürüst bir politikacı.Diğeri şehir esnaflarından.Batmış.En son işinden protestolu senetlerle boğuşan bir zat.Bu seçim son şansı yoksa toparlanamayacak.Her ikisini de kasabalı çok iyi tanıyor.Sohbette dedim ki kime vereceksin.Ben dedi eski başakana vermem.Şu anda evim var iki katlı.Üst katın direklerini çıktım.Seçimden sonra bir kat daha yapacağım.Eskisine gitsem yasak der.Esnaf olan arkadaş ile BİR ŞEKİLDE! anlaşırız.Kızım var liseyi bitirdi.İşe girecek eskisine desem sınav der,liyakat der.Dİğer arkadaş ile …….. hallederiz.Yakınım ilkokul mezunu.Nitekim esnaf arkadaş seçimi kazandı ve iflastan kurtuldu. Yıllar sonra yine bir seçim öncesi konuşuyoruz.Genel seçimlerde AKP ye oy verecek.Anlatmaya çalışıyorum.Vatan millet geleceğimiz.Dedi ki bak benim babamın vasiyeti sol partiye oy vermem ama şu şişli belediye başkanı var ya onu seçin yedi sülalemi seferber eder böğrüne mühürü basarız.Pes dedim gazete okumazsın tv seyretmezsin ama kokuyu almışsın.Milletimiz cambaz ,bazı kişilerde kendini görüyor? Yıllar önce İsmail Cem i hatırlıyorum.Bir şeyler yapmaya çalıştı.Ortada kaldı zavallı.Kahrından öldü.Sağ da sol da onlarca iyi niyetli insanımızı harcadık.Canı gönülden sizi destekliyorum.Fakat ne yazıkki bu millet siz ve sizin gibi insanlara bakınca kendini göremiyor.Adım gibi eminim sizi üzecekler.Şu anda Atatürk yaşasa ve seçime girse bu ülke de yüzde 20 den fazla destekçi bulamaz.Artık çok geç.Ne demişti “Atı alan üsküdarı geçti” Barbaros Şansal ın bir sözüne çok kızmıştım.Şİmdi hak vermeye başladım.”……….a …….l Türkiye” .Ancak orada çırpınmaya başladığımızda tabii ülke diye birşey kalırsa aklımız başımıza gelecek.Ben ve benim gibi düşünenler sizinle saygılarımla….
  Eşref GİRGİN

 3. Sivil toplum kuruluşları önderlik yapmadıkça bireysel başkaldırı işe yaramıyor. 3 muhalefet partisi aymazlık uykusunda.DUR BAKALIM ne olacak? Duygunundayız.Sevgiler gönderiyorum.

 4. Başkalarının (doğaya ve/ya topluma ait) haklarına tecavüzle bile olsa fırsatını buldu mu kişisel çıkar sağlama/savunma dürtüsüyle yaşamını sürdüren; ufku bu, manevra alanı bu kadar dar; toplumun yararına olanın uzun vadede kendi yararına da olduğunu idrak edemeyen zihinsel yapının akıl çapı içine o demokratik toplumlara özgü değerleri giremiyor. Akıl çapını genişletecek olan soru sorabilmektir. Aile, ‘Çevre’ ve Okul ortamlarının hemen hiçbirinde soru sormadan; Allah’ın sevgisini kazanmaktan çok Allah’ı ‘kızdırma’ korkusuyla terbiye edilen; hiçbir sorusuna akla yatkın tutarlı cevaplar alamayan ‘münafık’ kişilikler yetiştiren ortamda ne demokrasi oluyor ne de halk hareketi. Bunun farkında olanlarımızın olmayanları beğenmemek, aşağılamaktan başkaca bir eylemi olmadığından durum sürüp gidiyor.

  Sayın R. Serdaroğlu uyarı görevini çok güzel yerine getiriyor. Dolayısıyla iş başa düşüyor; çok çalışmamız, aklı ve bilimi kullanarak yarınlar için hem de pek çok çalışmamız gerekiyor.

 5. Ağzınıza sağlık, son derece açık ve net olarak gelecek tahlil edilmiş. Bu ülkede insanların aklını başına devşirmesi gerekiyor. Sağlıcakla kalın.

 6. Sn.Bakanım,demir tavında döğülür derler,tam zamanı iş yine bizlerde,sizlerde demokratlarda yolunuz açık olsun,selamlar

 7. Çok güzel yazmışsın ama İSLAM DİNİ ELEŞTİRİLMEDEN, DEŞİFRE EDİLMEDEN, bu şekilde lâiklik, demokrasi savunulamaz.
  Cehaletin sebebi islamdan başka bir şey DEĞİL.
  Neticede ne diyorlar “şeriât Allah’ın kelâmıdır, Allah’ın emirlerine karşı mı geleceksin?”..!!!!
  Hadi savunun lâikliği şimdi bu argümana karşı!!!!

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s