KOMBİN / KOMBİNEZON

Kombin; Kelime anlamı olarak farklı nesnelerin ve parçaların birbirlerini tamamlayarak bir bütün oluşturması.

Kombinezon;
1) Bir işi iyi biçimde sonuçlandırmak için düşünülen ve alınan önlemler.
2) Kadınların giydikleri kısa ve kolsuz iç çamaşırı.

Bu iki kelime, Ülkücü ve Millî Görüş hareketlerinin önce kombin’e, sonra da kombinezon’a dönüşünü en iyi şekilde anlatmaktadır…

Bahçeli, Türkeş’in rahmetli olmasından sonra, parti içindeki gerçek ülkücülerin birbirine düşmeleri üzerine aradan sıyrıldı ve Genel Başkan koltuğuna oturdu. Oturuş o oturuş!
21 senedir koltuğundan kalkmadı. Kimse koltuğa oturmasın diye tuvalete ve eve giderken dahi odasını kilitleyip öyle gider oldu.
21 senedir tek seçim kazanamadı! Kendisine rakip olanlar ile yarışacak yüreği olmadığından, karşısında aday olmaya kalkanların hepsini partiden attı.
Seçimlere MHP olarak katılmayı gözü yemeyince, yıllarca “Soyguncu- Hırsız- Hain- Kandil Uşağı” gibi dünyanın en ağır hakaretlerini ettiği Erdoğan’ın emrine girdi.
Baktı ki partisi tek başına hiçbir seçime giremeyecek, Erdoğan’a “Gel Reisim, beraber Kombin olalım” dedi ve kapağı Saray’a attı…

Erdoğan’a gelince, o “gömlek değiştirme” deyimini siyasete sokan ilk kişidir.
Kendisini yetiştiren, besleyen, evinin kirasını ödeyen Millî Görüşün temsilcisi partisinde bir şey olamayacağını anlayınca, Bülent Arınç-Abdullah Gül- Abdüllatif Şener’le AKP’yi kurdu ve “Ben Millî Görüş Gömleğini” çıkardım dedi.
İlk defa, yolsuzlukları gören Şener onu terk etti, diğer ikisini de Erdoğan kapının önüne koydu!

Sonra “BOP Eşbaşkanı” gömleğini giydi. Onu çıkardı “ABD Projesi Ilımlı İslam” gömleğini giydi.
Onu da çıkarıp “Çözüm Süreci” gömleğini giydi ve Türk Milliyetçiliğini ayakları altına aldı, peşmerge paçavrasını Ankara’ya dikti!
Şu aralar Barzani’nin verdiği “Şal Şepik’i” çıkardı, börk ’ünü taktı ve Ergenekon’dan çıkışın simgesi olan örs’te çekiçle demir dövmeye başladı!

Başkanlık sistemine geçip kimseye ihtiyacı kalmayınca da demir dövmeyi bırakıp, damadıyla birlikte “Havanda su dövmeye” devam edecek gibi görünüyor…

Fikri yapısı sağlam olmayan, merdiven altı uydurma bilgilere sahip, sığ insanlar asla başarılı olamazlar.
Hele yüreklerinde “Türk Milleti, Vatan Sevgisi ve Allah korkusu” yoksa kendilerini komik durumlara düşürüp, dünyanın alay konusu olurlar!
Tıpkı Papaz olayında olduğu gibi;
Papaz, mahkemeye giderken sanki serbest bırakılacağını biliyormuş gibi, bavullarını da beraberinde götürdü! Mahkemeden sonra pııır, özel uçakla yurtdışına! Erdoğan-Bahçeli ortaklığının yönetiminde hukuk devleti olduğumuzu bir türlü anlayamadı bu gavurlar!

Bu ikili yakında beraberce kombin ’den “KOMBİNEZON’A” geçerlerse hiç şaşırmayın…

Eee, siz milletin ayağındaki donu bile alırsanız, size de kombinezon giydiriverirler…

Sağlık ve başarı dileklerimle 15 Ekim 2018
Rifat Serdaroğlu

3 thoughts on “KOMBİN / KOMBİNEZON

  1. Tamemen gerçek lişkileri, olguları, tavırları ve sözleri tanımlayan ve teşhir eden HARİKA bir siyasi ironi. Çok değerli ve sevgili SERDAROĞLU’nun eline, diline, kalbine ve kalemine sağlık

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s