BİR TELAŞ / PÜRTELAŞ

Gözünüz aydın! Vatana millete, yavru vatan Kıbrıs’a, yurtdışı temsilciliklerimize hayırlı olsun!
“TEK ADAM” yönetiminden sonra medyada da “TEK MEDYA” dönemi başladı…

Demirören Medya Grubu sahibinin kızı ile Turkuvaz Medya Grubu Başkanının oğlu evliliğe adım attılar!
İki grubun sahip olduğu TV-Gazete-Dergi sayısı, Türkiye’dekilerin %95’i eder.
Bu iki grubun da şartsız şurtsuz emrine girdikleri kişi ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır! Başka bir ifadeyle, AKP medyamızın yüzde 95’ini yönetmektedir…

“Aile Medyasının” halini dünkü AKP Grup toplantı öncesi gördük!
Maşallah medya mensuplarının hepsi yeni gelin gibi idiler!
Bir telaş, bir telaş, pürtelaş, pürtelaş…

Hepsi, habercilik mesleğine çağ atlattılar!
“Biraz sonra Başkan AKP Belediye Başkan Adaylarını açıklayacak! Bakın, bakın AKP Genel Başkanı kürsüye doğru yürüyor! Basamakları çıkıyor! Az sonra konuşmasına başlayacak. Hasretle bekliyoruz…”

Böylesine aşkla yapılan anonslar sonucu ben de meraklanıp, AKP adaylarını merakla beklemeye başladım!
Özellikle İzmir ve Ankara adaylarının adlarını merak ediyordum!
Aha, çıka çıka İzmir için, İzmir’de Belediye Başkanlığı yapacak AKP’li kalmadığından, ülke ekonomisini çökerten ekibin başı olan, kendi deyişiyle “Yırtık Donlu” Bakan Nihat Zeybekçi çıktı!

Ankara için, AKP Ankara’da da Belediye Başkanlığı yapacak bir AKP’li bulamadığından, Kayserili Mehmet Özhaseki’yi aday gösterdi!

Pürtelaş; Farsça eskimiş, Arapça ise telaş eden-aceleci demektir.
Gerçekten de bu adaylar hem eskimiş hem de telaşla belirlenmiş kişiler!
AKP teşkilatlarında, bulundukları şehirlerde Belediye Başkanı yapılacak birer kişi bile bulamayan AKP, telaş içinde eskimiş, sırtlarında onlarca dosya ve şaibeleriyle, saçları boyalı tipleri bu şehirler için aday gösterdi!

Değerli Okurlar;
Tüm bu davranışlar AKP’de çöküşün işaretleridir.
İlk tokadı Türk Milletinden 31 Mart 2019 seçimlerinde yiyecekler.
Yerel seçimlerden sonra kuruluşunu tamamlayacak olacak “Çoban Hareketi” tüm üyeleri ve destekçileriyle, 17 yıllık bu yalan rüzgârı yönetimine,
demokratik yolla son vereceğiz.
Allah ve sizler şahit olun ki; Türk Milletine ihanet edenlerden, PKK ile görüşmeler yapıp örgütü yeniden canlandıranlardan, Türk Milletinin kaynaklarını zimmetlerine geçirenlerden, Türk Milletinin
bir kuruşunu yiyenlerden, FETÖ denen aşağılık örgütü ve IŞİD denen katiller sürüsünü Türk Devletinin başına bela edenlerden, sülalece Türk Devletinin itibarını yerlerde süründürenlerden demokratik ve yasal yollarla hesap sormazsak, bu canlar bizlere haram olsun…

Ne Mutlu Türküm Diyene!

Sağlık ve başarı dileklerimle 28 Kasım 2018
Rifat Serdaroğlu

4 thoughts on “BİR TELAŞ / PÜRTELAŞ

 1. Her seçim öncesi gidiyorlar umuduyla yaşadık.Umarım dilekleriniz gerçek olur.Sürekli bağıran birinden bunaldık artık.Sağlıkla kalın.Samsung Galaxy akıllı telefonumdan gönderildi.

 2. CAMBAZA BAKARKEN BÖLÜNMEYELİM

  Dr. Sakin ÖNER

  Basınımızda geçen hafta bir iki gün arayla Türkiye’nin bekasıyla ilgili iki önemli haber yayımlandı. BİRİNCİ HABER: Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Başkanı AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı başkanlığındaki AKP heyeti, Almanya temaslarında ‘federal yapı’yı inceledi. Federal Konseyi ziyaret eden Kavakçı bu teması “Federal sistem hakkında bilgi alışverişinde bulunduk” diyerek sosyal medya hesabından paylaştı. Federasyonla yönetilen Almanya’da, 16 ayrı eyalet bulunuyor.

  İKİNCİ HABER: Merkezi İngiltere’de bulunan Democratic Progress Institute (DPI) ya da Türkçe adıyla Demokratik Gelişim Enstitüsü, Norveç’in başkenti Oslo’da “Kürt açılımı” için yine masa kurdu. Çözüm sürecinde görev alan “Akil Adamlar”dan bir bölümü bu masanın etrafında bir araya geldi. Toplantıda bunlardan ünlü oyuncu Kadir İnanır, eski İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, eski Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu, Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur gibi isimler yer aldı.

  Barzani yönetimine yakınlığıyla bilinen Rudaw’da çalışan gazeteci Ayser Çınar, sosyal medya hesabında, Kürt sorununun çözümüne yönelik oluşturulan, “Akil İnsanlar” heyetinde yer alan isimlerin, Oslo’da “çözüm sürecinin” artılarını ve eksilerini masaya yatırdığını ifade etti.

  DPI Başkanı Kerim Yıldız, geçen aylarda Kürt sorununun çözümü için umutlu olduğunu, “Süreç başlamak zorunda. Birileri istediği için değil, Türkiye ve bölgenin içinde bulunduğu durumdan dolayı, bir süreç başlamak zorunda. Kim başlatır? Tabi ki çatışmada yer alanlar, özellikle hükümet kesimi. Mevcut durumda ise hala umudumu koruyorum, çünkü bir temel var ve üzerinde gelişebilir. Yeter ki isteyelim” diye belirtmişti.

  Önce eyalet sistemi, ardından eş zamanlı olarak İngiltere ve akabinde Oslo görüntülerini birlikte değerlendirdiğinizde ortaya şu çıkıyor: Biz erken seçim ittifakları, soğan stokları, 3600 3k göstergeyle uğraşırken, birileri yeniden çözüm sürecini başlatmayı, ardından eyalet sistemine geçişin taşlarını döşemeyi düşünüyor.

  “Beka, beka” diyerek, önce Türkiye’nin rejimini tek otoriteye bağladık, sonra da eyalet sistemine doğru ileri adımlar atmaya yöneldik. Demek ki yeni rejimin Türkiye’nin yeniden inşasını kapsayan 2023 vizyonunda bu da var.

  Takdir sizin, bekleyip göreceğiz.

  ________________________________

 3. Tamamen haklısın sevgili SERDAROĞLU. Bunların tümünün söz konusu TELAŞI/PÜRTELAŞI, kaçınılmaz bir ÇÖKÜŞÜN göstergelerinden biridir. Aynı olgunun bir başka göstergesi ise üç buçuk yıl önce buzdolabına kaldırmış oldukları zehirli aşı çıkarıp tekrar servis etmek ve o Türk ve Kürt mezar ve hendek kazıcıları eliyle tüm ulusa bir daha yedirmek için yaptıkları yeni malum ve meş’um planlardır. Bu planları hezimete uğratmak ve ÇÖKÜŞÜ hızlandırıp sonuçlandırmak, her Türk ve Kürt insana ve tüm ulusa en büyük bir ilahi ve insani, vatani ve milli, hukuki ve ahlaki iyilik olacaktır. Bu sonuçlara ulaşmak için ise 31 Mart utkusuna ek olarak bunların tümüne karşı tek ve en geniş bir HAK, VATAN VE HALK CEPHESİ gerekmektedir. Şahsen SENCE ve çok değerli arkadaşlarınca 24 Kasım’da Çanakkale’de yakılmış kutsal ÇOBAN ATEŞLERİ’nin böyle bir CEPHEYE de öncülük etmesi gerçek vatanseverliğe ek bir kanıt olacaktır. Bu ulu ATEŞLERİ yakmış olan herkese başta bizzat SEN olmak üzere benden özel ve en yürekten sevgiler, derin saygılar, üstün başarılar ve en iyi dilekler.

 4. Saygıdeğer büyüğümüz Rıfat bey Yazılarınızı hergün mail ile alıyorum.Çok değerlisiniz.Beğeni ile okuyorum. Ben CHP’liyim.Sizinde bahsettiğiniz gibi Cumhuriyet in temel değerleri ile barışık bir merkez sağ parti oluşumuna ihtiyaç var.Çalışmalarınız ne durumda merak ediyoruz. Sağlıklı uzun yıllar dilerim.

  Best Regards Metin Ecer +90 541 8312963

  ________________________________

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s