ATATÜRK’E SARILACAKSINIZ

Bir milletin başına gelebilecek dertlerin en büyüklerinden biri fikri yapısı oluşmamış, kendi milletinin değerlerinin farkında olmayan cahil kişilerin yönetimde bulunmalarıdır.
Böyle fikir ve kişilik fukaralarını başından atmasını beceremeyen milletler
sıkıntı çekmeye mahkûmdur.

Üç tarihi gerçeği sizlerle paylaşmak isterim;
-Fatih, İstanbul’u kuşattığında kentte bulunan Kardinal İsodore, Vatikan’a yazdığı “yardım” mektubunda, Fatih Sultan Mehmet için “Troyalıların Prensi” demiştir.

-Atatürk, Dumlupınar Zaferini kazandıktan sonra “Hektor’un intikamını aldık” demiştir.

-1943 yılında vefat eden Halidi-Nakşi Şeyhi “Seyyid Abdülhakim Arvasi”;
“Ben bir Seyyid ’im. Yani bu demektir ki Türk değilim. Ama yeryüzünde bütün Türkler silinse, üç Türk kalsa, biri ben olurdum. İki Türk kalsa gene biri ben olurdum. Son Türk kalsa o gene ben olurdum.
Çünkü Türkler olmasa bugünkü manada İslamiyet olmazdı…”

Arvasi; Türklerin İslam’a hizmetlerini, İslam’ın sancaktarlığını Türklerin yaptığını çok iyi biliyordu!

Fatih ve Atatürk, Türklerin Anadolu’ya gelişlerinin bilinen tarihten çok önceleri olduğunu, Türklerin Anadolu’nun dip kültürünü oluşturduklarını çok iyi biliyorlardı!
Atatürk, bu konuda ciddi araştırmalar yaptırmıştı. Atatürk, Türklerin Anadolu’ya MÖ 7 binli yıllarda geldiklerini buldu. Son gelişmeler ve özellikle Göbeklitepe’nin bulunmasından sonra Türklerin Anadolu’da M.Ö 13 binli yıllarda var olduğu, yazıyı ve tekerleği bulmuş, bazı hayvanları ehlileştirilmiş oldukları ilmen kanıtlamıştır.

Tarihini ve insanını bilmeyenler ülkelerini yönetemezler.
Bizlerin de artık bize dayatılan değil, gerçek tarihimizi öğrenip gençlerimize anlatmamız şart.
Bilemezsek, bu coğrafyada ayakta kalamayız. Ama öncelik tarih bilmemizde!
Troyalı Hektor’u öldüren komutanın adı “Agamemnon” idi! Çanakkale savaşı için gelen İngiliz zırhlısının adının da “Agamemnon” olması sizce tesadüf mü?
Asla tesadüf değil! Hele “Truva Atı” rolünü gönüllü olarak kabul etmiş Badem İktidarı yönetimde ise!
Geçmişte “Truva Atı” ne ise bugünkü “Eşbaşkanlık” aynıdır…

Böylesine muhteşem bir tarihe sahip olan Türk Milletini, adını dahi anmaktan kaçınan Badem İktidarının yönetmesi ne kadar acı!
Bademler bir gün “İslam Milleti”, bir gün “İbrahim Milleti”, bir gün “Ümmet” diyorlar, ıkınıyorlar-sıkınıyorlar bir türlü “Türk Milleti” diyemiyorlar…

Ya ne diyorlar? Türkçülük yapmak bölücülüktür!
Bahçeli ve MHP de bunları destekliyor…

Halbuki bir kere olsun gönülden “Ne Mutlu Türküm Diyene” diyebilseler, Türklüğü üst kimlik olarak kabul etseler, bu üst kimliğin altında herkesin kendi kökenini-inancını-kültürünü yaşamasının, yaşatmasının mümkün olduğunu bilebilseler hem kendileri huzura erişecek hem de bu cennet vatan…

İşte o zaman, Bademler de Büyük Atatürk’ün fikirlerine, çağın ötesine geçen vizyonuna sarılacaklar!
Nasılsa bir gün herkes Atatürk’çü olacak…

Sağlık ve başarı dileklerimle 04 Aralık 2018
Rifat Serdaroğlu

4 thoughts on “ATATÜRK’E SARILACAKSINIZ

  1. Şu anda 81 yaşındayım. Çocukluğumdan beri nice ünlü öğretmenlerle birlikte oldum ve halende en yakın dostlarımın arasında öğretmenlerin ayrı birer yeri vardır.
    Eski bir eğitimci olarak benim hayatta önemsediğim ÜÇ ana ders vardır, bunlar; MATEMATİK, TARİH ve TÜRKÇE (EDEBİYAT), yani demek istediğim; KAFASI ÇALIŞAN, TARİHİNİ BİLEN VE ANA DİLİNDE MERAMINI KENDİNİ ANLATABİLEN B İ R E Y L E R YETİŞTİRMEK DURUMUNDAYIZ..
    “NE MUTLU TÜRKÜM DİYEN” herkese selam sevgi ve saygılarımla..

  2. MUHTEŞEM bir analiz ve sentez. En yürekten teşekkürler sevgili SERDAROĞLU. Ve sonuç bölümüne benden özel naçizane bir eleştirel ek :
    Söz konusu BADEMLER, hiç ama hiçbir zaman NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE demezler ve demeyeceklerdir ve en azılı ve gayri – insani bir kin ve nefret duydukları GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’e ve ilkelerine asla ve kat’a SARILMAYACAKLARDIR. Onların ve açık ve gizli hamilerinin ve ortaklarının o malum ve meş’um MENZİLİ ve nihai EMELİ bellidir ve değişmezdir.

  3. Tarihi gerçekleri işine geldiği gibi çarpıtıp bilgi fakiri sakat ideolojilerine malzeme yapan cahiller elinde insanlık acılar çekmeye devam ediyor. Gazi Mustafa Kemal’in tanımladığı kapsamıyla Türk Milleti de bundan nasibini fazlasıyla almaktadır. Cumhuriyeti yaşatacak olanların aymazlığı yüzünden 70-80 senedir faaliyette olan ve onun ilkelerini yok edip dönüştürme yolunda yeni mevziler kazanan karşı devrim, eninde sonunda kendisi, yıkılmaktan kurtulamayacağı kuşkusuzdur. Tarihin, yani zaman içinde gelişen olayların ve olguların yönünü tersine döndürmek mümkün olamamış. Bugün bu gerçeklerden gafil olanların da bunu idrak edeceklerinden kuşku duyulmamalıdır. Doğru söylüyorsunuz Sayın Rıfat Serdaroğlu.

  4. TÜRK kelimesinin,tüm etnik kökenlerin hepsinin şemsiyesi olduğunu bu millet kabul edemedikçe,badembaşları gibi ”Türk-Kürt” benzetmesi yapılacaktır. Sanki eş değermiş gibi. Unutmuyoruz, Reyhanlı’da 2013 yılındaki elim terör olayından sonra dediği “53 sünni vatandaşımız şehit edildi” olarak dile getirilmis ayrımcı bir ifadedir.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s