NASIL BİR GELECEK?

Gelecek Bilimi “Fütüroloji”, günümüz teknoloji dünyası içinde önemini ve değerini her geçen gün arttırmaktadır. Gelecekle ilgili bir takım öngörülerde bulunmadan önce yaşanan dönemdeki demografik, teknolojik, coğrafi unsurları ve diğer devletlerin, özellikle emperyalist devletlerin belli konulardaki davranışlarını iyi analiz edip, bu verilere göre bir çıkarım yapılırsa, gelecekle ilgili
öngörünüz, olabildiğince gerçeğe yakın olur.

Geleceği öğrenebilmek için önünüzde iki yol var.!
Ya bilimi seçeceksiniz ya da Jetski’ci Cübbeli Hocaya gideceksiniz.
Jetski’ci Hoca geçenlerde ne diyordu?
“Ahmak bu Amerikalılar, ahmak. Neymiş, Mars’ta hayat var mı, su var mı diye milyarlarca dolar harcıyor salaklar. Verin bana 100 bin dolar, nerede hayat var nerede su var söyleyeyim size!”

Jetski’ci yi seçerseniz, kısa yoldan ve az masrafla geleceği öğrenirsiniz ama kendinizi aniden Manisa Akıl ve Ruh Hastalıkları Hastanesinde bulursunuz!

Size şöyle bir ifadede bulunsam, ne dersiniz?
“Emperyalist Devletler, bölgemizde bulunan petrol-doğal gaz-su kaynakları-kıymetli madenler için gelmediler. Onlar birer hayır kurumu gibi çalışırlar ve özellikle Müslümanları çok severler. Onlar bölgemize demokrasi getirmek, bizleri zenginleştirmek, özgürleştirmek için geldiler!”

Güldüğünüzü görür gibi oluyorum ama acele etmeyin, ikinci cümleyi de okuyun;
“Petrol ABD’de de var, Rusya’da da var. Desek ki, eyy ABD, eyy Rusya, biraz da biz size ordumuzla gelsek, size eşitliği, özgürlüğü, insanlığı öğretsek olmaz mı? Ne diyecekler ki? Tabii ki, hay hay buyrun, yatıya da kalın ama!”

Bu kadar geyik yeter! Hadi şimdi beraberce geleceği görmeye çalışalım;
Önümüzdeki çok kısa bir dönemde, petrolün yerini BOR, uranyumun yerini TORYUM alacak. Bu bir tahmin değil, bilimsel gerçek.
Dünyadaki BOR’UN yüzde 70’i, TORYUM’UN yüzde 50’si Türkiye’de!
Bu yataklar, Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Bursa, Sivrihisar, Beypazarı, Kızılcaören’de…

Sizce emperyalist devletler yeryüzünde barışın sağlanması için, diğer ülkelerin ulusal egemenliklerine saygı mı gösterecekler yoksa bugüne kadar olduğu gibi, saldırıp- öldürüp çalacaklar mı?

Örneğin;
Amerikan yerlilerine çiçek hastalığı mikrobu bulaştırılmış bir milyon battaniye yardımı (!) yapıp, milyonlarca kızılderiliyi öldürmekten çekinmeyen ABD ne yapacak?

Özgürlükleri için savaşan Cezayirlileri, mağaralara doldurup dumanla öldüren Bölücü-Kürtçülerin dostu Fransa nasıl davranacak?

“Sipahi İsyanı” sırasında yakaladığı Hintlileri, top namlularının ağzına bağlayıp topları ateşleyen İngiltere ne yapacak?

Emperyalist Devletlerin ne yapacakları belli!
Afrika’da, Güney Amerika’da, Afganistan’da, Filipinler’de, Libya’da, Irak’ta, Suriye’de ne yaptılarsa yine aynısını yapacaklar, daha da acımasız olarak!
Ne yapacaklarını şimdiden planlamış ve proje haline getirmişlerdir bile!

Biz ne yapacağız? Önümüzdeki zor günlere;
Dedeleri mandacı, kendileri emperyalizmin eşbaşkanı, arap sermayesinin kuklası, Türk düşmanı, hırsızlığı meslek edinmiş, kafası ortaçağ da takılı kalmış yöneticilerle mi gireceğiz?
Ya da siyaseti sadece koltuklarını korumak olarak gören, siyaseti bilmeyen muhalefet liderleri ile mi karşılayacağız?
Buna emperyalist devletler değil, Türk Milleti yani sizler karar vereceksiniz!

Bizler Çoban Ateşi Hareketi mensupları, Türk Milletine;
Geleneksel siyasetçilerin ve klasik siyasetin dışına çıkacak, kendi içinde ve ülkede demokrasinin en üst standardını getirecek, Türk Vatanı ortak paydasında Anayasamızın ilk 6 maddesi ile problemi olmayan herkesi kucaklayacak, yerleşik düzene meydan okuyacak, emperyalizme karşı tam bağımsızlığı savunacak, herkesin inancını özgürce yaşayabileceği demokratik ortamı yerleştirecek,

Türk Milletine kurulan tuzakları anında bozabilecek, barbarlaşmadan milletinin haklarını her platformda cesurca savunacak, dünyada itibarı olacak, sözü dinlenecek,

Yoksulları, çalışan aileleri, çocukları, yaşlıları öncelikle koruyacak,

Enerjinin kaynaklarını yenilenebilir temiz enerjiden sağlamayı hedefleyecek,

Herkes için sağlık güvencesi sağlayan, sağlık harcamalarını düşürecek,

Tarım devrimini gerçekleştirip, tarım ürünleri ihracatçısı olacak,

Kadrolarının çoğunluğu Y ve Z kuşağından oluşan, çağı yakalamış, genç beyinleri doldurduğu bir siyasi partiyi armağan edeceğiz.
Bizler deneyimlerimizi aktarıp, yol göstereceğiz.
Bu ülkenin gençleri de öz vatanlarını, Büyük Atatürk’ün ideali olan kalkınmış, zenginlik ve refah içinde bir Türkiye Cumhuriyeti’ni yeniden kuracaklardır…

Ne Mutlu Türküm Diyene…

Not;
Kurda kuşa yem olmamanın bir yolu sürüden ayrılmamaksa,
Daha iyisi ve onurlusu, sürünün kişisi olmamaktır.
Buna Anadolu Erenleri, Tam Bağımsızlık der.
Bağımsızlık uğruna en aziz varlıklarını, canlarını Türk Milleti için hiç düşünmeden veren tüm şehitlerimize rahmetler diliyorum. İnşallah onlara mahcup olmayacağız…

Not;
Çoban Ateşi Hareketi Siyasi Partiye dönüştüğünde, bu harekete katılıp destek vermek isteyen okurlarımızın tüm iletişim bilgilerini ve kısa özgeçmişlerini bu e-posta adresine göndermelerini rica ederim.
cobanatesiturkiye

Sağlık ve başarı dileklerimle 18 Mart 2019
Rifat Serdaroğlu

5 thoughts on “NASIL BİR GELECEK?

 1. NASIL BİR GELECEK? | turkantarikan

 2. Mehmet Rasim GÜVENDI

  rasim@guvendi.eu

  05380915398 TURKIYE

  +33633594801 FRANSA

  -Galatasaray Lisesi

  -Fransa SORBON (Isletme) ve ULUSLARARASI ILETISIM UNIVERSITELERI

  EMEKLI ( FRANSA DA TOUR OPERATEUR- Seyahat acentasi )

  KOLAY GELSIN / SABIRSIZLIKLA BEKLENIYORSUNUZ….

  SELAMLAR

 3. Rıfat bey iyi günler.

  15.05.1975 İzmir Bornova doğumluyum. İlk ve ortaöğretimimi Bornova’da, lise eğitimimi Alsancak Namık Kemal Lisesinde tamamladım. 1995 yılından itibaren İzmir’de tekstil üzerine ticaret ile uğraşmaktayım. Evliyim 5 yaşında bir çocuğum var. Eşim Bilkent üniversitesi mezunu ve özel bir şirketin marka müdürlüğünü yapmakta. Bugüne kadar hiçbir siyasi partinin çatısında aktif siyaset yapmadım, Çoban Ateşi hareketinin bütün faaliyetlerini elimden geldiği kadar takip etmekteyim. Yazılarınızı hergün okuyor ve elimden geldiği kadarı ile çevrem ile paylaşarak ulaştırmayı bir görev kabul etmiş bulunmaktayım. Ülkenin kötü gidişini seyretmenin, bu ülkeye yapılacak en büyük kötülük olduğunu bilmekteyim ve bu hareketin içinde yer almaya gönüllüyüm. 5 yaşındaki oğlumun ve bütün çocuklarımızın geleceği için aktif olarak birşeyler yapmanın zamanının geldiğini sanıyorum. 31 Mart sonrası kurulacak olan siyasi hareketin Türkiye’nin neresinde olursa olsun vereceği her görevde bulunmaktan kıvanç duyarım. SAYGILARIMLA

  Hüseyin ÇIPLAK

  05335020468

 4. Rıfat Bey merhaba,
  Anlayışınız, felsefeniz ve kültürünüzü paylaşıyorum.Uyum içersindeyim.Dolayısıyla tüm makalelerinizi okuyagelmekteyim.1952 Ulubey/uşak doğumlu olup A.İ.T.İ.Akademisi 1975 mezunuyum.Bankacı ve serbest meslektensonra son 5 yıldır urla da emeklilik yaşantısı içersindeyim.Heyecanla 31.mart sonrası kurulacak partinizi bekliyorum.Zamanlama olarak bir yıl öncesi olabilseydi daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.Hayırlı ve isabetli olacağına inanıyorum ve destekliyorum. SAYGILARIMLA.
  VELİ ÇAVDAR

 5. Sayın Veli Bey;
  Göndermiş olduğunuz destek mailiniz için teşekkür ederiz.
  Çoban Ateşi Hareketimiz ile başlatmış olduğumuz hareketimiz halkımızın da gösterdiği teveccüh ile siyasi parti olma yolunda hızla ilerlemektedir.
  Bu yolda sizlerin de vereceği katkının, bizlere ve ülkemize büyük fayda getireceğine eminiz.
  Her türlü düşünce ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşınız.
  Yeniden görüşmek dileklerimizle .
  Saygılarımla.

  Dr.Aydemir ALIÇLAR
  Çoban Ateşi Genel Sekreteri

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s