NE BİTMEZ ÇİLEMİZ VARMIŞ

Türk Ulusunun başına bela olan dertlerin tamamı eskiden gelen dertlerdir.
Eğer bizler, günümüz gençlerine daha ortaokuldan itibaren gerçekleri anlatmazsak, onları her türlü fikri saldırıya ve kandırılmaya açık halde bırakırız.
Cumhuriyetin ilanından beri, Türk Devletini yönetenler “Türk Milleti” yaratabilmek uğruna gerçekleri saklamak zorunda kaldılar.
Kan kustular ama “Kızılcık şerbeti” içtik dediler.

Bugün üniversiteyi yeni bitirmiş bir gence veya herhangi bir Sivil Toplum Kuruluşu yöneticisine, dilerseniz herhangi bir partiden seçilen Belediye Başkanına, Milletvekiline şu soruları yöneltseniz, alacağınız doğru yanıt oranı yüzde biri geçmez;
“Cumhuriyet ilanından sonra yaşadığımız 28 adet silahlı isyanların sebebi nedir?
1915 Ermeni olaylarının gerçeği nedir? Dersim Meselesi nedir? Ruhban Okulu gerçeği nedir, vs?”

Bizler gerçekleri öğretmedikçe, geçmişte dedelerimizin boğuşup yendiği veya ötelediği sorunlar, küresel haçlılar ve içteki zavallılar tarafından yeniden formatlanarak karşımıza çıkarılmaktadır!

Örnek mi?
8 Ocak 1918’de ABD Başkanı Wilson’un dünyaya duyurduğu ilkelerinin
12. maddesi ile,
ABD’nin 2003 yılında uygulamaya koyduğu Genişletilmiş BOP’nin benzerliği aynı tezgahın ürünüdür!

ABD Mandacısı Türklerin 4 Ocak 1918’de İstanbul’da kurdukları
“Wilson Prensipleri Cemiyeti” ile,
BOP Projesine bir Türk Başbakanının EŞBAŞKAN olması aynı şeydir!

Bugün “Kürt Sorunu” dedikleri, geçmişin “Şark Sorununun güncellenmesidir.
Bugün “HDP” denen Kürtçü Siyasi Yapı, dünün “Kürdistan Teali Cemiyetinin” aynısıdır.

Bugün, PKK denen Narko-Terör örgütünün kökü, dünün Atatürk’e suikast yapan İngiliz beslemesi hain Kürtçü Beylerine kadar dayanır.

Bugün “Türk Ulusu” denmesine tahammül edemeyen Soros çocuğu köşe yazarlarının kökü, Türk düşmanı olan dedelerine kadar gider.

Bugün T.C Devletinin “Milli Ordusunu” düşman olarak gören, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kabullenmeyen, Lâik Cumhuriyeti yıkmak için uğraşan yobazların kökü, Menemen’de Asteğmen Kubilay’ın kafasını kör bıçakla kesen Derviş Memed’e ve Yunan Ajanı Hüsnüyadis’e kadar gider.

Kurtuluş Savaşımızda, İngilizlerle işbirliği yapıp Mustafa Kemal’e küfreden İskilipli Atıf Hoca ne ise, CIA kucağında oturup çan sesini ezan sesine tercih eden, Kelime-i Şahadet’ten ve ezandan Peygamberimiz Hz. Muhammed’in adını çıkartmak kararı alan ilkokul mezunu FETÖ de aynıdır…

Her olayın gerçeğini araştırmak, her yöneticinin çalışmalarını iyi öğrenip, anlatmamız şarttır.
Örnek vermek gerekirse; Ahsen Batur, “1200 Yıllık Sürgün” adlı kitabında şunu yazıyor!
“Suriyeli bir paşa anlatıyor. Bir akşam Dımaşk eşrafından birinin köşkünde idik. Salonda ben, ev sahibi, Enver Paşa ve Cemal Paşa vardı. Sohbet devam ederken Cemal Paşa; ‘Eğer damarlarımdan birinde Türk Kanının dolaştığını bilsem, o damarı kerpetenle yolar alırdım’ dedi!
Enver Paşa, buz kesti ve sert adımlarla salonu terk etti.
Cemal Paşa, AKP Genel Başkanının bir zamanlar “Abi” dediği Hasan Cemal’in dedesidir…

Kürdistan Teali Cemiyetinin kurucularına bakınız!
Bunların torunları, torunlarının çocukları bugün ya PKK’nın borazanlığını yapan Sivil Toplum Örgütlerinin başındadır ya da PKK’nın lojistik destekçileridir.

Çoban Ateşi Gönüllüleri olarak bizler bu konuları iyi biliyoruz. Sorunları bildiğimiz gibi çözümlerini de biliyoruz. Çözümleri açık yüreklilikle Türk Milletinin önüne getirip, beraberce çözecek kararlılığa sahibiz. Hiçbir kimsenin veya grubun “Etnik Bölücülük” yaparak Türk Milletinin huzurunu bozmasına asla izin verilmeyecektir.

Çoban Ateşi iktidarında, T.C Devleti komşularının içişlerine karışmayacak ve hepsini güçlü bir komşu şefkatiyle kucaklayacaktır…

Sağlık ve başarı dileklerimle 23 Temmuz 2019
Rifat Serdaroğlu

4 thoughts on “NE BİTMEZ ÇİLEMİZ VARMIŞ

  1. Rıfat bey Cemal paşa örneğimizde ki gerçekleri birde kaynak belirterek yazsanız. Çok daha etkili olacaksınız.

  2. Sn Serdaroğlu bir süredir yazılarınızı okuyorum. Şikayet ve eleştirilerinizde çoğunlukla haklısınız ancak bir noktayı unutuyorsunuz. Türkiye bu hale liderlerine ses çıkaramayan politikacılar yüzünden geldi. Demirel’e, Ecevit’e, Özal’a itiraz edip baş kaldırsa idiniz, bugün Erdoğan da bu kadar rahat at koşturamazdı. CHP’de dörtlü takrir, DP’de Hürriyet Partisi ondan sonra pıssss. Sandalye merakı. Evvela günah çıkarın. Türkiyeye siyasete bulaşmış kişilerden hayır gelmez. Birtek Meral hanımdan ümit var.

  3. LOZAN anlaşması ile sınırları çizilen bu ülke hepimizin.Bu toprakların evlatları bir düşünün,Balkan harbinden başlayarak en son Kurtuluş savaşına kadar binlerce şehit verdik de kazandık.Şu anda yaşayan herkesin kesinlikle bir kaç nesil öncesinde mutlaka şehit ve gazisi vardır.Bu bilinci kesinlikle Tarih dersi verdiğimiz çocuklarımıza okullarımız öğretmelidir.Yunanistan ve Ermenistan okullarında daima Türk düşmanlığını,Türk barbarlığını(!) aşılamaktadır.Biz de bu vatanın nasıl ve kimlerin sayesinde kurtarıldığını öğretmeliyiz.

  4. Siz ve birkaç kişi daha Türkiye’nin durumunu o kadar güzel ve O kadar da iç acıtıcı şekilde özetleyebiliyorsunuz anlamamak mümkün değil. Katılmadığım teferruat sayılacak konu başlıkları olabilir ama ana hatlarıyla doğru teşhisler.
    Kurtuluş savaşı öncesi Osmanlı devrini andıran durumu ve bugünün gerçeklerini dile getirdikten sonra yarısı millet yarısı ümmet olan bir toplum yapısıyla ne yapılabilir de tekrar düze çıkabilirizi nasıl bir demokratik mücadele ile gerçekleştirebiliriz noktasına gelip geçtiğimizi düşünüyorum. Demokrasi ile olabilir mi o da ayrı bir konu.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s