ÇOBAN ATEŞİ VARSA UMUT VAR DEMEKTİR

Atatürk dedi ki;
“Arkadaşlar, Toros Dağlarına bakınız. Eğer orada bir tek Yörük Çadırı görürseniz ve o çadırda Çoban Ateşinin dumanı tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki,
bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez…”

Çoban Ateşi Hareketi Gönüllüleri, ülkenin her ilinden siyasetçilerin katılımıyla 21-22 Eylül günlerinde Afyonkarahisar İkbal Otelinde toplandılar ve çalışmalarını başarıyla tamamladılar.

Çalıştay’da, Türk Milletine siyaset yoluyla hizmet etmiş mazileri tertemiz dostlarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, akademisyenlerimiz, emekli generallerimiz, sendikacılarımız ve uzmanlarımız vardı.

İki günlük çalışmada 72 kişi konuştu ve illerindeki örgütlenme çalışmalarından, ülke meselelerine nasıl baktıklarını ve önerilerini sundular.
Oybirliği ile alınan kararlar özet olarak şunlardır;
Bunları; “Türk Milletine hep doğrular söylenecek ve açıklıktan, milletle paylaşımdan asla ödün verilmeyecektir” kararımız üzerine sizlere sunuyorum.
Takdir ve değerlendirme sizlere aittir.

-Çoban Ateşi Hareketi, en doğru ve en kısa zamanda partileşecektir.
-Kurulacak parti sadece Türk Milletinin emrinde olacaktır ve Türk Milletine asla yalan söylemeyecektir.
-Demokratik Merkezde yer alacak parti, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine ve Atatürk’e gönülden bağlı bir parti olacaktır.
-Parti, konusunda Türkiye ve Dünyada muhataplarından saygı duyan uzmanlarımızdan, deneyimli devlet adamlarımızdan ve büyük oranda gençlerimizden ve kadınlarımızdan oluşacaktır.
-Parti, her seçimi üyelerinin katılımıyla yapacaktır. Üyeler söz sahibi olacaktır.
-Genel Başkan iki dönem için ve en az 50-60 bin kişi tarafından seçilecektir.
-Parti, hazine yardımı kabul etmeyecektir ve sadece üyelerinin ödeyeceği küçük ödentilerle yönetilecektir.
-Genel Merkez sultası kaldırılacak, genel seçimlerde Genel Merkeze aday belirlemede %3 bir kontenjan tanınacaktır.
-Parti içi demokrasi sonuna kadar içselleştirilecektir.
-Parti, kimsesizlerin sesi, ihtiyaç sahibi halkımızın ücretsiz Avukatı olacaktır.
-Anayasamızın ilk altı maddesini kafasında ve gönlünde kabullenen her vatandaşımız, etnik kökeni-inancı-mezhebi-kültürü ne olursa olsun bu partide kendine yer bulacaktır.
-Birliğimizin çimentosu olan “Ne Mutlu Türküm Diyene” bizim sloganımız olacaktır.
-Milli Andımız tüm okullarımızda okunacak ve tarihimiz tüm gerçekleriyle gençlerimize anlatılacak ve öğretilecektir.

Değerli Okurlar;
Parti tüzük ve programı aylardır 9 Üniversitedeki gönüllülerimiz tarafından hazırlanmaktadır. Kesinleştiğinde, Türk Milleti ile paylaşılacaktır.
Tüzükte parti içi demokrasiyi ve çok sesliliği, programda ise çağdaş eğitimden bilişim teknolojilerine- küresel ısınmadan dış politikaya-yapay zekadan güvenliğe-tarımdan planlı ve devlet destekli, piyasayı düzenleyen kalkınma öğretisine-çalışma yaşamından emeklilerimizin durumuna-Basın Özgürlüğünden Hukuk Devletine- Diyanet İşlerinden TRT’ye kadar çok sayıda yenilikleri göreceksiniz.

Böylesine kapsamlı bir çalışma yapmamızın sebebi, AKP’nin 18 yıllık iktidarında yaptığı tahribattır.
Bizler sadece bir parti kurmuyoruz. Türk Devletini Büyük Atatürk’ün yaptığı gibi yeniden kuracak genç beyinlerimizden oluşacak kadroları Türk Milletinin emrine vermek için özenle çalışıyoruz.

Türk Milletine sözümüz şudur;
Devlette yolsuzluğa-hırsızlığa-soyguna asla ve asla izin verilmeyecektir.
AKP tarafından kaldırılan planlama ve denetim kurumları en etkin şekilde devreye sokulacaktır.
Devr-i Sabık yaratılacaktır. Kim Türk Devletini bilerek ve planlayarak zarara sokmuşsa, kim soygunlara geçit vermişse, kim Türk Milletinin haklarını gasp etmiş veya korumamışsa, yeniden “Bağımsız” hale getirilecek Türk Yargısına havale edilecektir. Harama, soyguna bulaşanların her şeyi Türk Devletinin hazinesine iade edilecektir.

Şu ana kadar 74 ilimizde örgütlerimizi kuracak arkadaşlarımızı belirledik.
Partimiz kurulduğu gün, 81 İl ve 924 İlçede aynı günde tabelalarımızı asacağız ve kadrolarımızı açıklayacağız. Bundan çok kısa zaman sonra da akademisyenlerimizi- şu an devlette görev yapan haysiyetli ve namuslu bürokratlarımızı- iş ve çalışma dünyasından ekibimize katılacakları açıklayacağız.

Merkez Sağ- Merkez Sol- Merkez’i bünyesinde toplayacak Demokratik Merkezin kapıları tüm halkımıza açıktır. Sizleri Türk Devletinin yeniden yapılanmasında göreve davet ediyoruz.
Unutmayın, siz yoksanız bir kişi eksiğiz demektir…
Unutmak ihanetle eşdeğerdir!

Sağlık ve başarı dileklerimle 24 Eylül 2019
Rifat Serdaroğlu

8 thoughts on “ÇOBAN ATEŞİ VARSA UMUT VAR DEMEKTİR

 1. Sayın Serdaroğlu, geç kalıyorsunuz. Millet, devlet perişan. Bir ışık bekliyor. Bu ışık Çoban Ateşidir. Lütfen acele edin. Saygılar.

 2. Çalışmalarınızı sonuna kadar destekliyorum.gecenini en karanlık hali sabaha en yakınıdır.Başarılarınızı diliyorum.

 3. Sayın Serdaroğlu
  Ülkemiz binlerce yıldır badire atlatıyor. Bizi kurtaracak yalnızca yine, yeniden Atatürk ilkeleridir. Bu temelde hareket ve misyonunuzun hiç değişmeyeceğini ümit ederek, teşkilâtlanmanıza karşılıksız destek vermek, çalışmak isterim.

  Saygılarımla

 4. “Bir kabın içinde ne varsa dışarı o sızar. Bal varsa bal, katran varsa katran!” Türkiye’de yaşayan insanlar için de geçerlidir bu…
  Hala %40’a yakın oy alan bir AKP varken, sizin Çoban Ateşi %5 bile oy alamayacaktır… (Ne yazık ki)

 5. S izlere
  basarilar diler yolunuz ATATÙRKÙN yolu olsun bizlerin de yolumuz olsun..

 6. Başarılar, muvaffakiyetler dilerim. Gönüllüler arasında olmak istiyorum…

 7. Türkiye amerika ve ingiltetenin boyunduruğu altında islamlaşma ve hilafet sevdalısı bir iktidar la birlikte karanlık bir döneme hemde tc nin imkanlarıyla gitmek üzere çok çabuk hareket ederek tırkiyeyi eski rayına oturtmak gerekmektedir.geç kalındı.yinede iyi

 8. Türkiye amerika ve ingiltetenin boyunduruğu altında islamlaşma ve hilafet sevdalısı bir iktidar la birlikte karanlık bir döneme hemde tc nin imkanlarıyla gitmek üzere çok çabuk hareket ederek tırkiyeyi eski rayına oturtmak gerekmektedir.geç kalındı.yinede iyi

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s