GÜNAY-DIIIN

Sizlere, tüm ömrünü sol ideolojiye hizmetle geçirmiş, oradan Siyasal İslamcı-İhvancı aşırı sağ bir partiye savrulmuş birinin, Ertuğrul Günay’ın iki açıklamasını sunacağım.

Önce zikzak ustasını tanıyalım!
Günay 71 yaşında. 1992-1994 yıllarında CHP Genel Sekreterliği yaptı.
(CHP’de Genel Sekreterlik 2. Adam demektir)
1994 Yerel Seçimlerinde İstanbul Belediye Başkan adayı oldu. %1,4 oy aldı.
1999 seçimleri öncesi CHP Genel Başkanlığına aday oldu, kaybetti.
2004 yılında, Ordu’da DSP adayını desteklediği için, CHP’den atıldı.
2007 yılında AKP’ye geçti ve 5,5 yıl Turizm Bakanlığı yaptı.
27 Aralık 2013 yılında AKP’den ayrıldı…

Günay, şimdi Ali Babacan ile çalışıyor.
Günay ilk demecinde şunları söyledi; “Ali Babacan’ın yaptığı toplantılara katılıyorum. Onu seviyor ve beğeniyorum. Ali Babacan 5’li kurulun sözcüsü olacak.”

Babacan’a mı yoksa Günay’a mı acıyalım bilemedim.
Biri ülke ekonomisini İngiliz tefecilerine soydurttu, diğeri 5,5 yıl Bakanlığı boyunca ağzını açmadı.
Tüm yolsuzluk olaylarında, Cumhuriyetin değerlerine yapılan her aşağılık saldırıda sindiler, saklandılar, sustular. Şimdi “biz yeniyiz, yepyeniyiz, yepyepyeniyiz, cedit yeniyiz” diye konuşup, Bizleri salak yerine koyuyorlar!

Günay’ın ikinci demeci çok daha ilginç!
Ülkede demokratik rejimi çökerten 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandum sonuçlarında hile yapıldığını iddia etti.
Günay, katıldığı bir TV programında; “Ben 16 Nisan referandumunda da tıpkı bu Mart seçimleri gibi, Haziran seçimleri gibi bir sonuç çıktığına inanmıyorum. Türkiye çapında evet çıktı denildi. Rakam açıklanmadı. Oran açıklanmadı” ifadelerini kullandı.

İşte yazının başlığı bu açıklama nedeniyle ortaya çıktı!
Siz, AKP Genel Başkanının kabinesinde 5,5 yıl çalışacaksınız.
Lâik Cumhuriyete vurulan her darbeyi sessizce izleyip, dolaylı olarak destekleyeceksiniz. Tarihin en büyük hırsızlık ve soygunları sizin gözünüzün önünde yapılacak.
Bakanlar Kurulu kararıyla, ihalesiz işlerin dağıtımlarına imza koyacaksınız.
Şimdi de Türkiye’yi uluslararası tefecilere muhtaç edip, herkesi boğazına kadar borca sokanlarla, Türk Milletini yeniden kandırmaya çalışacaksınız!

Size söyleyecek tek sözümüz olur, Sayın Günay; Günay-dııın!

Değerli Okurlar
Çoban Ateşi gümbür-gümbür geliyor. Her gün ülkemizin dört yanından katılım mesajları akıyor. Atatürk ilke ve devrimlerini sahiplenen, onun düşüncelerine katılan ve uygulanıp Türk Devletinin kuruluş değerlerine döndürülmesini kendisine ilke edinen Çoban Ateşine Türk Milleti sahip çıkıyor.

Türk Milletine sözümüz var;
Kim Atatürk Cumhuriyetine saldırdı ise, kim bu saldırıları gördüğü halde karşı koymadıysa, kim Türk Milletinin tek kuruşunu haksız olarak yediyse, kim maaş aldığı Türk Devletini korumayıp haram havuzlarında yüzdü ise, kim üstündeki üniformanın Atatürk’ün üniforması olduğunu unutup, Atatürk’e küfreden yobazların ayağına kadar gitti ise, tümünü Türk Yargısına gönderip yargılatacağız.

Ne Mutlu Türküm Diyene ve Sözünden Dönmeyene…

Sağlık ve başarı dileklerimle 26 Eylül 2019
Rifat Serdaroğlu

8 thoughts on “GÜNAY-DIIIN

 1. Sayın serdaroğlu başkanım,bahsettiğiniz kişi ve kuruluşları yargıya göndereceğinizi söylüyorsunuz da ben de hangi yargı diye soruyorum.Zira tuz/yargı kokmuş vaziyette bu konuda ne yapacaksınız ,makul ve mantiki,ilmi cevap verirseniz seviniriz.
  Saygılar.

 2. mehaba ve kolay gelsin Rıfat Bey

  izmir ve manisa da sorumlu arkadaşların iletişimlerini alabilir miyim?

  Veya onlar benle irtibat kurarlar mı?

  Yolumuz ferah olacak!!!

  saygılarımla
  Erden Özaras

 3. Sayın başkanım,size önerim ateşinizi diğer siyasi partilerden ayıracak olan felsefesi ne olacak? Devletçi mi,karma mı,liberal kapitalist mi,siyasal islam mı,şeriatçı mı ,demokratik sol ve Atatürkçü mü,sol mu,kominist mi?vb.
  Ayrıca elle ifade edildiğinde veya halk yığınlarına gösterilmek istendiğinde nasıl ifade edilebilecek?
  Örnek olarak Anavatanın iki eli birleştirmesi,milli görüşün baş parmağı,Akp nin rabia işareti, sağ el kaldırma,sol el kaldırma vb.iyi parti hala bir felsefe bulamadı işaretide tesbit edemedi çalışması bile yok zannadiyorum belki Mhp nin bitmesi ve onun yerine geçmeyi düşünüyor olabilirler.
  Selamlar saygılar.

 4. Sayın Serdaroğlu yeni bir oluşum, mutlak çetrefilli bir yol olacak, kurulacak partinize tüm Türk, gayrimüslüm, lazı, çerkezi kucaklayacak şekilde olmalı…Atatürk ilkelerini benimsemiş tüm yurttaşlarımızı kucaklamalı.
  Atatürk ilkeleri ve Kemalizmin doğru düzgün anlatılıp, okutulmadığı bilakis düşman bellendiği yeni nesillere çoban ateşini çok iyi anlatmak gerekecek.

 5. Omurgasız ve kişiliksiz bir siyasetçinin bu ülkede olması şu andaki durumumuzun meydana gelmesi halidir.

 6. Sayin Rifat Serdaroğlu, öncelikle çiktığınız yol umarım başarılı olur.Bu ülke artık bir çıkış yolu arıyor.Ekrem İmamoğlu baskanin seçilmesi bunun bir örneği. Bu yol aynı kervanın yolcularınin tekrar piyasaya çıkması ile olmaz, olmamalı. Bunların hepsi aynı tabağa kaşık salladı.Her ne kadar siz de zamaninda Özal gibi ülkenin çivisinin çikarilmaya başlandıği neo liberal felsefe ve Çiller gibi??? isaretli siyasi birisinin partisinde bakanlik yaptıniz.Çanta gibi sahneye çıkarıliyor göruyoruz. Mutlaka başka özel ilişkileri vardır, ayrı. Tüm bunlara ragmen siz gene mevcutlarin arasinda inanilır ve güvenilirliğinizle önde olalardansıniz. Eğer bu ateşinize kaşarlanmış, hele Ozal ve din eksenli siyasi ve kisilerle yola çıkacaksanız, sizi en azından yorumlarınızı takip eden birisi olarak basarili olma sansınızin olmayacağınızi soylemek isterim. politikaniz, Stratejiniz ,Ilke ve hedefleriniz dünun devamı veya ambalajlanmış formatı olmamali.Ertuğrul Gunay bey de basta güven veren birisiydi.Sonraki durumunu göruyoruz. CB.seçimde hile olduğunu biliyor ama açiklamiyor, sonra konusuyor. Tek çıkıs yolunun korkmadan Atatürk devrim ve İlkelerinde olduğunu biliyoruz, inaniyoruz. Artık halkimız yalanlarla, riyakarliklarla,sahte milliyetçilikle, sahte dindarlikla yeteri kadar oyalandı.Dileğimiz bu Çoban Ateşinin her yeri ısıtması, zor belki ama imkansız değil.Sayin Ekrem baskan örneğinde olduğu gibi. Bu arada CHP hedefiniz olmamalı, korkmadan İnonunun camileri ahir yapmadığını, gerekçeleri ile açıklamalı, bu yalani söyleyenleri utandirmalısiniz. Saygilar .Başarilar

 7. Bu oluşuma İzmir’den nasıl katkı sağlayabilirim?.Cevabınızı bekliyorum.Teşekkürler.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s