YANIT VERMEK ZORUNDASINIZ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan!
Bizleri sadece, sizin “Cumhurbaşkanı” olmanız ilgilendiriyor.
AKP, parti içi demokrasinin olmadığı, milletvekillerinin kendilerini “HİÇ” olarak kabul ettiği, biat yöntemi ile yönetildiği için bizim gibi demokratlar açısından yok hükmündedir. Bu yüzden, AKP Genel Başkanlığı da bizleri ilgilendirmiyor…

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan;
Siz, Padişah-Şah-Sultan-Halife-Reis değilsiniz. Diktatör hiç değilsiniz.
Kimseye bağıramazsınız! Hele gazetecileri paylayamazsınız!
Siz Anayasamızın 101-102-103-104-105’inci maddelerine göre belli bir süre için seçilmiş, yetkileri-sorumlulukları anayasamız tarafından belirlenmiş, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve size oy vermiş veya vermemiş tüm vatandaşlarımızın 12’nci Cumhurbaşkanısınız…

Anayasa ve yasalar öncelikle sizi bağlar. Eğer siz, Anayasamızın emirlerine uymaz, Türk Milletinin çizgisi dışına çıkarsanız, suç işlemiş olursunuz.

Bakın Sayın Erdoğan;
15-20 sene insan yaşamında çok uzun bir zaman sayılır ama, bu süre devlet yaşamında aynen okyanustaki bir damla gibidir. Sizden önceki Sayın Cumhurbaşkanları gibi sizin de süreniz bitecek ve köşenize çekileceksiniz. Umarım anayasa ve yasaları zorlayıp, Türk Milletini üzmezsiniz.

Sizin bir zamanlar ortağınız olan terör örgütü liderine söylediğiniz çok ünlü bir sözünüz var. Şimdi o sözü bizler size söylüyoruz;
“Ne istediniz de vermedik Sayın Erdoğan?”
Belediye Başkanlığı istediniz, verdik! Milletvekilliği-Başbakanlık-Cumhurbaşkanlığı istediniz, Türk Milleti hepsini vermedi mi?
Cumhuriyet tarihinde kesintisiz en uzun görev yapma onurunu size verdi.
Size verecek başka makamımız kalmadı ki hatırınız için onu da verelim!

Bazı AKP’liler kendilerini “Yeni Osmanlıcı” olarak tanımlıyor ya!
Size Osmanlıdan bir örnek vermek isterim;
Osmanlı Devleti üç kıtada 624 yıl hüküm sürdü. 624 yılda 36 Padişah görev yaptı! Bu 36 Padişahtan 23 tanesi, 17 seneden az görev yaptı.
Yani siz, 23 Osmanlı Padişahından daha fazla görev yaptınız! Yetmedi mi?
Görev süresince neler yaptığınız nasılsa ilerde tartışılacak ve hesaba dökülecek. Fakat sizin sağlıklı bir bünyeye sahip olmadığınız da biliniyor. Bildiğimiz iki kez operasyon geçirdiniz. Emekli olup, anılarınızı yazmak, torunlarınızla vakit geçirmek, seyahat etmek gibi bir düşünceniz yok mu? Sultan Süleyman’a kalmayan dünya size mi kalacak?

Atatürk Cumhuriyetini dönüştüremeyeceğinizi, buna gücünüzün yetmeyeceğini, Türk Milleti ile Atatürk’ün arasını açamayacağınızı, Türk Milletini “Araplaştıramayacağınızı” artık anlamanız gerek.

Şimdi lütfen, nefes alın ve şu sorularımıza yanıt verin. Vermek zorundasınız. Çünkü bu sorular Türk Milletinin kafasını kurcalıyor. Siz Türk Milleti adına vekaleten görevdesiniz. Emanetin sahibi Türk Milletidir. Onun sorularına yanıt verip, aydınlatmak zorundasınız. Yanıtlarınızı bekliyoruz;

-Suriye’den kaçıp ülkemize gelen her çeşit insan için 40 MİLYAR DOLAR para harcadığınızı defalarca söylediniz. Bu paranın ne kadarı “Milli Bütçeden”, ne kadarı “AB Fonlarından”, ne kadarı “Araplardan” geldi ve nasıl harcandı?
Türk Devleti kasap dükkanı gibi işletilemeyeceğinden, mutlaka bir yerde kayıtları vardır. Kimden geldi, kime nasıl ve hangi belgelerle harcandı?
Lütfen açıklar mısınız?

-Cumhurbaşkanı Yardımcınız “Yimpaş- TUSAŞ-THY- Telekom Yönetim Kurulu Üyesi” Sayın Fuat Aksoy’un görev yaptığı her işletme battı. En son Telekom Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı idi.
Türk Milletinin milyarlarca doları Hariri denen dolandırıcıya gitti. Hariri’nin oğlu
Saad Hariri, beraber olduğu bir mankene Şeysel adalarında 16 Milyon dolar bahşiş verdi!
Bizim paraları nasıl harcıyorlar gördünüz mü?
Lütfen yardımcınıza emir verip, Telekom’daki dolandırıcılığı anlatmasını ve soygunu niçin engellemediğini sorup bize açıklar mısınız?

-Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan;
Devlet Denetleme Kuruluna görev verip, Emniyet Genel Müdürlüğünün ve TSK’nın yüzbinlerce kayıp silahının bulunmasını sağlar mısınız? Bu iki birimde de hırsızlık olamayacağını, sadece yer değiştirme olacağını kantin subayı olarak en iyi siz bilirsiniz. Türk Milletinin silahlarının, kötü niyetli kişilerin eline geçmesini lütfen engelleyin. Bulun silahlarımızı Sayın Cumhurbaşkanı!

-Sayın Cumhurbaşkanı;
Danışmanınız emekli paşanın yönettiği SADAT nedir? HÖH denen Halkın Özel Harekatı nedir? Osmanlı Ocakları nedir? Bunların para kaynakları neresidir? Bunlar T.C Devletinin her hangi bir biriminden kanunsuz olarak maaş alıyor mu? Bunlar kimdir ve görevleri nedir?

Değerli Okurlar;
Sayın Cumhurbaşkanı bu sorulara yanıt verecek ve ben de o yanıtları, “Türkiye’de diktatörlük var” diyenlerin suratlarına çarpacağım. Vermezse mi?
Bakın işte o olmaz. Sayın Erdoğan yürekli-cesur insandır. Mutlaka açıklar.
Hadi Sayın Erdoğan, beni utandırmayın…

Sağlık ve başarı dileklerimle 01 Ekim 2019
Rifat Serdaroğlu

6 thoughts on “YANIT VERMEK ZORUNDASINIZ

  1. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın soyadı sehven Aksoy olarak yazılmış.

  2. Yapılan bu usulsüz, haksız, gizli, adaletsiz harcamaların her kuruşunun hesabı milletimize verilmelidir. O paraların üzerinde yetim, şehit ailelerimizin, hepimizin hakkı var.
    Pişkinliğin, adaletsizliğin, hainliğin bu kadarı Osmanlı’da görülmemiş. Akıl tutulması her yerde…..örtülü ödenekten nerelere, ne harcandı bunun da hesabını istiyoruz. İBB şeffaf yönetime başladı….milyonlar takipteyiz

  3. böyle rezil kepaze bir yönetim türkiye cumhuriyetinde hiç bir zaman yaşanmadı yapılan herşey suç teşkil etmektedir muhalefet ne için vardır ne iş yapar neden bu yapılanlara karşı çıkmıyor

  4. Şimdiye kadar her türlü yasa ve Anayasa suçu işledikleri halde hesap soramayan bir yargımız var. Halen her istediğini yapıyor ama yasal bir engel olmuyor! İşte tüm mesele, Adaletsiz ve çadır devleti haline gelmemizdir!,

  5. Sayın Rıfat Serdaroğlu, CB’na yönelttiğiniz soruların altına ben de imzamı atarım; gayet yerinde ve haklı sorular. Bu Ülke bu Devlet bize şehit ve gazi dedelerimiz, babalarımız, kardeşlerimizin emanetidir. Kuruluşundaki o saf haliyle gelecek kuşaklara bırakmak biz yaşayanlar için boynumuza borçtur. Sn CB da bu gerçeği idrak etmiş olarak o soruları cevaplamakla yükümlüdür.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s