NASIL GÜVENİRİZ Kİ?

Barış Pınarı Harekatını başlatan AKP önderliği, harekatın arkasındaki gerçeklerin Türk Milleti tarafından anlaşılmaması için sürekli olarak şunu pompalıyor; “Susun, konuşmayın, eleştirmeyin askerimiz orada mücadele ediyor, yoksa sizi vatan haini sayarız!”

Bu düşünceyi şiddetle reddediyorum.
Çünkü, ordumuz sadece Türk Milletinin Ordusudur, AKP’nin değil.
Bizler askerlerimizi gözümüzden sakınırız. Onların yaptığı vatan görevini zamanında bizler de yaptık, gerekirse gelecek nesiller de yapacak.
Fakat sonu, çocuklarımızın canlarına mal olacak, milletimizin tamamını üzecek felaketleri ön göremeyecek kapasitedeki, geçmişleri hatalarla dolu yöneticileri uyarmak bir vatan görevidir…

Şunları lütfen bir daha, sakince düşünelim mi?
-Türk Ordusunun komuta heyetini FETÖ-CIA’nın planlamasıyla çökerten, TSK’nin Genelkurmay Başkanını “Terör Örgütü Başı” diyerek zindana atan, aradan yıllar geçince, “Yanılmışız, kumpasmış” diyen siyasetçilerin yöneteceği, sınır dışı büyük bir harekata güvenebilir miyiz?

-“Mavi Vatan” dediğimiz Kıbrıs ve Akdeniz’deki haklarımızı engellemek, hareket kabiliyetimizi yok etmek için yapılan CIA planına geçit veren ve Türk Deniz Kuvvetlerinin uzman Generallerini tasfiye eden bir eski askerin yöneteceği operasyona güvenebilir misiniz?

-Yaşar Güler Türk Ordusunun 30’uncu Genelkurmay Başkanıdır. 30 Başkandan ikisi Askeri Lise mezunu değildir. Necdet Özel ve Hulusu Akar! İkisi de AKP’lidir.
Atatürk’e hakaret eden yobazları evinde ziyaret eden, üstündeki üniformanın değerini bilmeyen Askeri Liseleri, Harp Okullarını kapatan yani Türk Ordusunun kaynağını kurutan, Askeri Hastaneleri kapatan “Atatürk’ün Ordusuna” layık olmayan birinin yöneteceği operasyona güvenebilir misiniz?

-Tüm bunlar, Atatürk’ün Askeri olan Işık Koşaner Paşa ve silah arkadaşları görevde iken yapılabilir miydi?

-Döneminde, Barzani’ye Kürt Devletinin ilk parçasını kurduran, onunla sazlı-sözlü eğlence düzenleyen, Kürdistan Bayrağını Ankara’da dalgalandıran, PYD’li militanları ülkemizden ağır silahlarıyla geçiren, PYD liderini devlet başkanı imiş gibi kırmızı halılarda karşılayan bir siyasi iradeye sizler güvenebilir misiniz?

-Bizim için esas olan “Suriye’nin toprak bütünlüğüdür” deyip, Suriye’de
3 tane üniversite açan bir siyasi iradenin iyi niyetine güvenebilir misiniz?

Eyy Türk Milleti;
Bir taraftan “Bu günler birlik beraberlik içinde olmamız gereken günlerdir” deyip, Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanını “Önüne kemik atılacak varlık” olarak gören, Türk Askeri yani çocuklarımız can pazarında savaşırken,
Türk Milletini AKP’ye üye olmaya çağıran , eleştirinin hiçbir şekline tahammül edemeyen “kindar ve dindar” nesil isteyen bir kafaya nasıl niçin güvenelim ki?

Ben, 45 yıllık siyasi hayatımdan ve devlet deneyiminden edindiğim bilgilere dayanarak, barış zamanı güvenmediğim, oy vermediğim bir yönetime, savaş zamanı nasıl güveneyim ki?

FETÖ olayında, AKP’yi uyardım. Bu konuda iki kitap yazdım. Dinlemediler!
Ergenekon Kumpaslarının uygulandığı ilk günden yapılanın yanlış olduğunu söyledim, yüzlerce yazı yazdım. Dinlemediler. Dinlemedikleri gibi “Biz bu davanın Savcısıyız” dediler.
Referandum ile Yüksek Yargıyı FETÖ’ye teslim ediyorsunuz, dedik. Dinlemediler. Sonra bir gecede 5 bine yakın Savcı ve Yargıcı ihraç ettiler.
Maalesef bunların tümünde biz haklı çıktık. Keşke yanılan biz olsaydık!

Bunlar 18 yıldır iktidardalar. Bu süre 4 Fakülte ve 1 Meslek Yüksek Okulu bitirme süresidir. İnsan her gün bir cümle öğrense şimdiye kadar on defa “Devlet Adamı” olurdu!
Akılla ilgili bir problemleri olmadığı, aniden çok ama çok zengin olmalarından ve yol bulmakta çok usta olduklarından belli değil mi?
O zaman geriye tek doğru kalıyor;
Bunların niyeti ve hedefi Türk Devleti ve Türk Milletininkiyle ters!

Benim, devletim ve milletimle ters olanları şimdilik sadece eleştiriyorum. Eleştirmeye devam edeceğim, Hem de artan dozda!
Çoban Ateşi Hareketi partileşince, Türk Milleti, Cumhuriyet tarihinin en güçlü muhalefet hareketi nasıl olurmuş görecek ve bu partiyi iktidara taşıyacak…
Ne Mutlu Türküm Diyene ve Sözünden Dönmeyene…

Sağlık ve başarı dileklerimle 12 Ekim 2019
Rifat Serdaroğlu

4 thoughts on “NASIL GÜVENİRİZ Kİ?

  1. Öz güveniniz nedeniyle sizi kutluyorum.Ulkem ıyi yönetilmiyor!

  2. Bu ülkede tutunacak ”Ne bir dalım var güvenecek nede dostum.. ”şarkısı gibi hiç bir şeye güven yok!

  3. Sayın Serdaroğlu,
    Yazılarınızda ülke sorunlarıyla ilgili görüşlerinizi cesurca dile getiriyorsunuz, doğruları söylüyorsunuz. Bunu takdir etmemek mümkün değil ancak siyasete devam etmek için kendinize uygun bir muhalif sağ parti bulamıyorsanız, yeni bir parti yerine niçin sizin de savunduğunuz Cumhuriyeti kuran partiyi düşünmüyorsunuz?
    Saygılarımla,

  4. Ali bey ne yazık ki CHP de kontrol altında. Bu günkü yönetim kadrosu kısır çekişmelerden başka birşey yapmıyor. Baykal zamanından beri yapılan tek etkili eylem son yerel seçimlerdeki başarılar. Diğer başarılı denilecek eylemler sade suya tirit.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s