SİYASETÇİ AÇIK VE NET OLMALIDIR

Türk Milleti kendisine sürekli yalan söyleyen, düşüncelerini açık ve net olarak ifade etmeyen, her konuda kafasının arkasında bir şeyler saklayan, yani
“Sahici olmayan” siyasetçilerden bıkmış olmalı. Artık halkı ilgilendiren konularda açık olan yani kıvırmadan, oy kaybetmekten korkmadan, hani halk dilinde “delikanlıca” davranan siyasetçilerin dönemi gelmeli!

Düşünebiliyor musunuz?
Size karşı açık ve dürüst olan, hoşgörülü, yapıcı eleştiriyi bir armağan olarak kabul eden, gerektiğinde özür dilemesini bilen siyasetçiler tarafından yönetilmenin keyfini!
Acabasız, amasız, fakatsız, doğru mu- yalan mı demeden bir Cumhurbaşkanını dinlemek, çok güzel olmaz mıydı?

Sahici olmayan siyasetçiler için günümüzden kısa-kısa örnekler verip, sonunda Çoban Ateşi Hareketi ne yapacak, anlatmaya çalışalım;

Cumhurbaşkanı Erdoğan;
“Covid 19 salgını sırasında vatandaşımızı yalnız bırakmadık. 200 milyar TL verdik” dedi! Bu doğru mu? Değil. Peki, gerçek ne?
İhtiyaç sahibi vatandaşa verilen para 4 milyar TL’yi bulmadı. Bunun yaklaşık
2 milyar TL’si de, yine vatandaştan toplanan para.
Kısa çalışma ödeneği veya ücretli izin paralarının kaynağı ise “İşsizlik Fonu”, yani işçinin parası!
Yapılan vergi ertelemeleri, yine vatandaştan alınacak. Ayrıca vergi toplamakta zaten zorlanan bir yapı var. Salgının olmadığı 2019 yılında vergilerdeki tahsilat oranı KDV’de %64, diğer vergilerde ise %79. Vatandaş vergisini ödeyemiyor.
Bu sene vergi tahsilat oranları daha da aşağıya düşecek!
Diğer yaptıkları ise kredi verdirmek! Yani vatandaşı borçlandırmak. Nüfusunun %60’ının yoksulluk sınırı altında yaşadığı ülkemizde, verilen krediler nasıl geri ödenecek ki?

Akşener-Bahçeli-Davutoğlu-Babacan;
AKP İktidarı, özellikle SADAT Başkanı ve Diyanet İşleri Başkanına beyanatlar verdiriyor ve onları destekliyor. Amacı, Anayasa’da yazılı olan Laiklik İlkesini yok saymak!
Diyanet İşleri Başkanının “Anayasayı ihlal” suçu sayılacak beyanına, Baroların haklı olarak tepki koymasına, yukarıdaki dörtlü açık ve net bir tavır koyamadı.
Dördünün de dedikleri şu; “Baroların Diyanet İşleri Başkanına yanıt vermelerini doğru bulmuyoruz!” Topluma doğruyu söylemiyorlar. Bahçeli zaten AKP’ye hep destek, tam destek!

Halbuki, her ülkesini seven aydın bilir ki, devlet yönetiminde temel hak ve özgürlüklerin belirlenmesinde inançlar kaynak alınırsa, bir zümrenin din yorumu, toplumun tamamına dayatılmış olur. Türkiye geçmişte bunları yaşadı. Çok acılar çektik? Sivas’ta Maraş’ta çekmedik mi? Hala çekmiyor muyuz?
Bu siyasetçiler niçin böyle fikri başka, ağzı başka konuşuyorlar?
Mütedeyyin vatandaşlarımızdan aldıkları oyları kaybetmemek için!
Bilmedikleri şu, bizim insanımızın yani mütedeyyin vatandaşlarımızın, özgürlükçü laiklik ile bir problemleri yok ki! Özgürlükçü laiklikten korkanlar sadece dini ticaret aracı olarak kullanan seccade şeytanları.

Değerli Okurlar, Aziz Türk Milleti;
Türkiye üzerine yine bir oyun oynanıyor. Senaryo şimdilik şu;
İlk etap, CHP’yi HDP’ye doğru iteklemek ve itibar kaybetmesini sağlamak. (Hoş CHP’nin iteklenmesine gerek yok. Bazı milletvekilleri öyle şeyler söylüyorlar ki, CHP kendi kendini Ermenistan’a doğru itiyor!)

İkinci etap, Türkiye’yi 18 yıldır yöneten “Siyasi İslam’a” alternatif olarak, YUKARIDAKİLERİN bir araya gelebileceği yeni bir (!) “Siyasi İslam” yaratmak!
Sanki bizler, bu ülkenin vatanseverleri, demokratları, Atatürkçüleri, emeğiyle ve helal kazanç sağlayan, vergisini veren, inançlı, çağdaş, özgürlükçü laiklikten yana, etnik kökeniyle gurur duyan ama Türk Milleti adı altında barış ve zenginlik içinde yaşamak isteyen milyonlarca vatandaş buhar olduk da, meydan cemaat-tarikat artıklarına kaldı!
Siyasal İslam’ın alternatifi, daha çok demokrasi, daha çok hukuk devleti, daha çok özgürlük, sonuna kadar şeffaflık ve hesap verilebilirlik olacak…

Çoban Ateşi Hareketi programında, Türk Milletine şu söz verilecektir;
ÇAH mensupları asla Türk Milletine yalan söylemeyeceklerdir. Sonucu ne olursa olsun milletimizle doğrular ve gerçekler paylaşılacaktır. Bu sözü çiğneyen kim olursa olsun, makamı ne olursa olsun derhal görevinden alınacak ve yargıya teslim edilecektir.

Yetmedi mi artık kendi hırsızlarını koruma anlayışı? Bitmesin mi bu alçaklık?

Sağlık ve başarı dileklerimle 04 Mayıs 2020
Rifat Serdaroğlu

2 thoughts on “SİYASETÇİ AÇIK VE NET OLMALIDIR

  1. Unutulmamalı ki,ATATÜRK’ÜN KURDUĞU LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ %99 MÜSLÜMAN bir ÜLKE olduğu için ancak İNANÇ yoluyla LAİKLİĞİ DİNSİZLİK, DİN DÜŞMANLIĞI olarak MEDYA VE yaratılan SİYASETİN AKULLABDIĞI RUHBAN SINIFI tarafından ve CHP li (Yanlış adaylardan seçilen) VEKİLLER sayesinde gerçekten LAİKLİĞİ dinsizliğe yakın bir görüş haline GETİRİLDİĞİ gerçeğini görmeliyiz. Bu tespit defalarca CHP ye tarafımdan da söylenmiş olmasına rağmen sözcüleri tarafından yapılan beyanatlarda hemen hemen hiç dile getirilmemiştir… AKP içinden ve CHP içindeki hem jaik, hem inanç sahibi olan VATANDAŞLARA KURAN’a TERS olan bir DİN yaratılarak AÇIK AÇIK CAHİL MÜSLÜMANLARI DİNDARMIŞ GİBİ BİR GÖRÜNÜMLE KANDIRARAK CUMHURİYET BİLE TERKEDİLDİ… MÜSLÜMAN TÜRK HALKINA KURAN’a TERS UYGULAMALARLA KANDIRILIP YOLDAN ÇIKARILDIKLARI ANLATILMALI… DEVAMLI KURAN’A TERS UYGULAMALARI DELİLLERLE MEDYAYA KONU EDİLİP SOSYAL MEDYADAN DA FAYDALANILMALI… EKONOMİK UYGULAMARDARKİ HASIZLIKLAR, HARAMLAR, İSRAFLAR BELGELENEREK MİLLET SUÇLUYA YARDIM ETMEKLE GÜNAHA ORTAK OLDUĞU YÖNÜNDE BİLİNÇLENDİRİLMELİ… DEVAM LI… MEKANİ CENNET OLSUN, HAYDAR BAŞ ‘ın FİKİRLERİ UYGULAMAK İSTEDİKLERİ RUSYA MECLİSİNDE VERDİĞİ EKONOMİ KONFERANSLARINI AKTARABİLECEK HAYDAR BAŞ HOCANIN EKİBİNİ DE ÇOBAN ATEŞİ GRUBUNA DAVET EDİN LÜTFEN… SEVGİ VE SAYGIYLA NAMIK BAŞAĞA

  2. 4 May 2020 Pzt 00:16 tarihinde namık basaga şunu yazdı:

    > Unutulmamalı ki,ATATÜRK’ÜN KURDUĞU LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ %99 MÜSLÜMAN > bir ÜLKE olduğu için ancak İNANÇ yoluyla LAİKLİĞİ DİNSİZLİK, DİN DÜŞMANLIĞI > olarak MEDYA VE yaratılan SİYASETİN AKULLABDIĞI RUHBAN SINIFI tarafından > ve CHP li (Yanlış adaylardan seçilen) VEKİLLER sayesinde gerçekten LAİKLİĞİ > dinsizliğe yakın bir görüş haline GETİRİLDİĞİ gerçeğini görmeliyiz. > Bu tespit defalarca CHP ye tarafımdan da söylenmiş olmasına rağmen > sözcüleri tarafından yapılan beyanatlarda hemen hemen hiç dile > getirilmemiştir… > AKP içinden ve CHP içindeki hem jaik, hem inanç sahibi olan > VATANDAŞLARA KURAN’a TERS olan bir DİN yaratılarak AÇIK AÇIK CAHİL > MÜSLÜMANLARI DİNDARMIŞ GİBİ BİR GÖRÜNÜMLE KANDIRARAK CUMHURİYET BİLE > TERKEDİLDİ… > MÜSLÜMAN TÜRK HALKINA KURAN’a TERS UYGULAMALARLA KANDIRILIP YOLDAN > ÇIKARILDIKLARI ANLATILMALI… DEVAMLI KURAN’A TERS UYGULAMALARI DELİLLERLE > MEDYAYA KONU EDİLİP SOSYAL MEDYADAN DA FAYDALANILMALI… EKONOMİK > UYGULAMARDARKİ HASIZLIKLAR, HARAMLAR, İSRAFLAR BELGELENEREK MİLLET SUÇLUYA > YARDIM ETMEKLE GÜNAHA ORTAK OLDUĞU YÖNÜNDE BİLİNÇLENDİRİLMELİ… DEVAM > LI… > MEKANİ CENNET OLSUN, HAYDAR BAŞ ‘ın FİKİRLERİ UYGULAMAK İSTEDİKLERİ > RUSYA MECLİSİNDE VERDİĞİ EKONOMİ KONFERANSLARINI AKTARABİLECEK HAYDAR BAŞ > HOCANIN EKİBİNİ DE ÇOBAN ATEŞİ GRUBUNA DAVET EDİN LÜTFEN… > SEVGİ VE SAYGIYLA > NAMIK BAŞAĞA > > 3 May 2020 Paz 16:32 tarihinde Rıfat Serdaroğlu <

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s