KÖR YARGI/KÖLE POLİS

Demokratik ülkelerde, bireylerin özgürlükleri ve güvenlikleri için en önemli iki kurum, “Yargı ve Güvenlik” birimleridir.

Kuvvetler ayrılığının ve hukuk devletinin olmadığı, tüm yetkilerin tek adamda toplandığı dikta benzeri yapılarda ise bu iki güç, ülke insanlarını korkutmak, sindirmek için kullanılabilecek korkunç silahlar haline dönüşür.
Türkiye’de uygulanmakta olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi aynen böyledir. AKP Önderliği ve onların atadıkları memurlar kendilerini anayasa ve yasaların üzerinde görürler. Bu iki gücü iktidarlarını sürdürmek uğruna, vatandaşlara hayatlarını zehredebilecek şekilde kullanırlar.
Türkiye’de 2007’den beri olan budur…

Formül gayet basit işler;
Önce “Köle Polis” bulunur. Sahte delil yaratılır (dijital tercih edilir) ve suçlanacak kişinin evine-iş yerine yerleştirilir. Sıra “Kör Yargıya” gelir ve arama emri çıkartılarak, sahte delil birdenbire bulunur. (!)
Kişi tutuklanır, cezaevine atılır. İddianame 1 yıldan önce tamamlanmaz.
Açık yargılama başlayınca, kişi beraat eder ama 1-1,5 yıl hapis yatmış olur.
Yani kişinin burnu sürtülmüş olur. Kişi gazeteci ise sistem daha kolay işler. Kör Yargı, kişiyi casuslukla suçlar ve kişi tutuklanır!

Bu yöntem kelimenin tam anlamıyla, kendisine Anayasa ve Yasalar ile emanet edilmiş devlet gücünü şahsi çıkarı için kullanmak ve suç işlemektir.
Ancak, şeref ve haysiyet yoksunu aşağılık devlet görevlileri bu yöntemi kullanır.
Sonrasında, ülkeyi yönetenler çıkar ve “Özür dileriz. Kumpas imiş. Bizi de kandırdılar” diye utanmadan yalan söylerler. Bu davranışın adı, insanları aptal yerine koymaktır ve namussuzlukla eşdeğerdir.

Son çirkinlik, yıllardır tanıdığımız, mangal yürekli dürüst gazeteci, kocası da başarılı Polis Müdürlerinden olan Müyesser Yıldız’ın TCK Md; 328 ile suçlanıp gözaltına alınmasıdır. Hem de ne gözaltına alınma! Avukatı Müzeyyen’in evine alınmaz. Kocasının ve oğlunun bilgisayarlarının asılları alınıp götürülür.

Neymiş bu TCK Md. 328?
“Devletin güvenliği veya iç dış siyasal yararları bakımından, niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri, siyasal ve askeri casusluk maksadıyla temin eden kimseye 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası verilir. Türkiye ile savaş halinde olan bir devlet yararına yapılırsa ceza ömür boyu hapse dönüşür!”

Müyesser Yıldız, casusluk yapıp devletin gizli bilgilerini düşmana mı vermiş?
Hadi biz de bazı casusları, devlet ve millet düşmanlarını, belgeleriyle açıklayalım;
Türk Devletinin çok önemli belge ve bilgilerinin bulunduğu KOZMİK ODAYA FETÖ’nun girmesine kim izin verdiyse, Türk Devletinin yerli ve yabancı terör örgütlerine sızdırdığı 833 vatan evladı PKK tarafından bu izin nedeniyle şehit edildiyse, o kişi CASUSTUR.

Lozan Antlaşması ile Türk Devletinin olan Ege Denizindeki 16 ADA ve kayalıklar, Yunanistan Silahlı Kuvvetleri tarafından işgal edilip, adalar silahlandırılıyorsa, bu işgale kim izin verdiyse o kişi tescilli YUNAN CASUSUDUR.

Kuzey Irak’ta ve Suriye’de Kürt Devletinin iki parçasının kurulmasında
ABD-İsrail-PKK üçlüsüne kim ebelik yaptıysa, o Arabistanlı Lawrence’in Türkiye’deki CASUSUDUR.

Herkes şunu iyi bilmeli;
Önümüzdeki dönem mutlaka “Devr-i Sabık” yaratılıp tüm bunların hesabı sorulacaktır. Sadece siyasetçilere mi? Hayır!
Cübbelerini kiraya verenler, Yüksek Yargı seviyesine gelip de FETÖ denen CIA ajanının emrine giren Askeri-Sivil Güvenlik güçlerinin yöneticileri de mutlaka
hesap vereceklerdir. Bu cennet vatanın ekmeğini yiyeceksiniz, bir yüzükten dolar milyarderliğine terfi edeceksiniz, ihanetin daniskasını yapacaksınız,
sonra da “bilemedim, kandırdılar, özür dilerim” diyeceksiniz!

Türk Devleti, binlerce yıllık deneyimlerin imbiğinden süzülüp gelen bir geleneğe sahip bir Cihan Devletidir. İhaneti asla affetmez!
Herkes adımını buna göre atsın…

Sağlık ve başarı dileklerimle 09 Haziran 2020
Rifat Serdaroğlu

5 thoughts on “KÖR YARGI/KÖLE POLİS

 1. NEDEN HEPSİ MÜSLÜMAN

  SOR SEN KİMSIN DİYE BR TANESİ BEN TÜRKÜM DEMEZ

  YA ALEVİYİM DER YADA MÜSLÜMANIN DER

  BU DA TÜRKEŞİN BAŞARISI TÜRK İSLAM SENTEZİ

 2. Yüreğinize sağlık. Yazılarınız rahatlatıyor, karamsarlığı izale ediyor. Aman hemen partileşmeyin. Fikir hareketi olarak biraz daha devam. Saygıyla. Akdoğan Özgezgin Bodrum

 3. Devr-i Sabık yaratmadığımız için zaten,12 Eylül ihtilalinden bu yana gelen çarptı,giden çarptı.Kaç kez ekonomik buhran yaşadık ama maşallah yaşatanlar ‘MUTEBER’ kişi olarak hep aramızda oldular.
  Kim ”Hesap Soracağız” taahhüdünü yaparsa oyum ona. Benim gibi yüzbinler vardır kesinlikle.

 4. MUHTEŞEM bir teşhir ve tel’in. Kalemine sağlık sevgili SERDROĞLU. Bütün yurdun ve tüm ulusun medarı iftiharı üstün ve özgün gazeteciler ve yazarlar MÜYESSER’e ve HÜLYA’ya, MURAT’A ve BARIŞ’lara ve. tüm öteki siyasi tutuklulara kayıtsız şartsız TAHLİYE ve ÖZGÜRLÜK.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s