VALİ VE EMNİYET MÜDÜRÜ BABA MI?

VALİ VE EMNİYET MÜDÜRÜ BABA MI?

Perşembe günü 35-40 kadar üniversite öğrencisi, İstanbul-Kadıköy’de bir bildiri okumak istediler. Gençlerin etrafını saran çok sayıda polis, tekme tokatla cop kullanarak gençleri dövmeye başladılar.
Saçlarından sürüyerek, bir gencin üzerine 4-5 polis çökerek, ters kelepçe takılarak, birer katil zanlısı gibi gözaltına alındılar.

Yürürlükteki Anayasamızın 34’ncü maddesine göre, herkes önceden izin almaksızın silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.
Bu hak ancak, Milli Güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlakın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla ve kanunla sınırlanabilir.

Şimdi İstanbul’un birbirlerini çok yakından tanıyan Vali ve Emniyet Müdürüne soralım;
-İkinizin, “Gençlerin kafalarını kırın, onları ezin, pişman edin, şiddet uygulayın” diye emir vermek gibi yasal bir yetkiniz var mı?

-Bu 35-40 genç, devletin Milli Güvenliğini, kamu düzenini, başkalarının hak ve özgürlüklerini nasıl tehlikeye attılar ki, azılı suçlular gibi ters kelepçe takıldı?

-İkinizin de ikişer evladı var. Sizin çocuklarınız muhtemelen polis koruması ve devletin aracıyla okullarına gidiyordur. Sizin evlatlarınız böyle insanlık dışı bir müdahaleye uğrasalar, sizler ne yapardınız?

-Sizler, devletin ne olduğunu bilen memurlarsınız. Günü geldiğinde hesap vereceğinizi unuttunuz mu?
Dün Erdoğan için; “At üzerinde duramayan, boyası dökülmüş, paçalarından yolsuzluk akıyor”, bugün “Allah şahittir ki, bütün bedenim kan gölüne dönse de, Erdoğan’dan ayrılmayacağım” diyen fikri namusu oluşmamış Bakanınızın sizi koruyacağını mı zannediyorsunuz?
Mafya Babalarına “Çakarlı Araç” izni vererek gösterdiğiniz hoşgörüyü, hiçbir resmi sıfatı ve devlet görevi olmayan Bilal Erdoğan’ın emrine 50’den fazla araç ve Polis verirken gösterdiğiniz esnekliği, ülkemizin gençlerini dövmeden, onları ezmeden, doğuştan sahip oldukları kişisel haklarına saygı duyarak gözaltına alıp, yargıya sevk etmek çok mu zor geliyor size? Deftere yazıldınız!

Aziz Türk Milleti;
DOĞRU Parti olarak size sözümüz olsun!
Genelkurmay Başkanından Kır Bekçisine, Müsteşardan Adliye Katibine, Emniyet Genel Müdüründen Mahalle Bekçisine kadar her kim yasalara aykırı davranıp Türk Milletine kötü davrandıysa, her kim Anayasa ve Yasalardan aldığı yetkiyi iktidar sahiplerine veya tarikat-cemaatlere devretti ise, yargı önünde hesap sormazsak, aldığımız nefes bize haram olsun…

Sağlık ve başarı dileklerimle 02 Nisan 2021
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

One thought on “VALİ VE EMNİYET MÜDÜRÜ BABA MI?

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s