PROMPTER CAMBAZLARI

PROMPTER CAMBAZLARI

Prompter: Elektronik suflör! Halk dilinde; Camdan okumak!

Bazı Parti Genel Başkanlarımız çok çalışkandır!
Her hafta Salı veya Çarşamba günleri TBMM Grup Toplantılarında kürsüye çıkarlar. Danışmanların yazdığı konuşmalarını “kendileri yazmış gibi”, önlerindeki camdan okurlar. Ama ne okuma!
Bülbül gibi şakırlar hem de hiç teklemeden ve şaşırmadan!

Bu sistemi bilmeyen partililer liderleri için, “Valla bizimki her şeyi biliyor.
Hani derler ya; Bilmediği beş vakit namaz, onu da şeytan bırakmaz, diye!
Bizimki namaz da kılıyor. Bu dünyadaki her şeyi biliyor” zanneder…

Şeytanın işi yok ya, Prompter denen gavur (!) icadının bazen bozulacağı tutar.
Tam Genel Başkan konuşurken! İşte o an prompter teknisyeninin yandığı andır.
Bazı Genel Başkanların başına gelince, yani camdan okuma bozulunca ne hale düştüklerini hatırlayalım mı?

AKP Genel Başkanı Erdoğan, pijamadan bozma kravatsız gömleği ve iki beden bol gelen ceketi ile prompter’ in karşısına geçti ve başladı camdan okumaya;
“Büyük ve Güçlü Türkiye davasına kazandırmak için çok büyük çalışmamız,(prompter’in bu anda bozuldu) ama! Geri al, geri al. Yaa Murat çalışmıyor bu!”

Erdoğan, alet bozulunca, dondu kaldı! Çünkü konuşmasını kendi yazmamıştı! Konu hakkında bilgisi de yoktu, ne konuşacağını da bilmiyordu!
Halk dilinde bu duruma apışıp kaldı, denmesi boşuna değilmiş…

MHP Genel Başkanı Devlet Başkanı, koluna giren korumasının desteğiyle kürsüye çıktı, ve cama bakarak konuşmasına başladı;
“Kızılcahamam MHP İl Başkanları toplantısına hoş geldiniz. Geçmişin tecrübeleriyle yere sağlam basıyoruz. Ülkülerimizle (Bahçeli o anda cama başka bir konuşmanın yansıtıldığını görünce, önce durdu, sonra sinirlenerek, kaldırın bunu diye bağırdı ve kağıttan okumaya başladı.”

“Bunlar ekmek nedir, yoksul nedir bilmezler. Rızık desek aval-aval yüzümüze bakarlar. Paris’te (prompter tam da burada bozulur) neydi o Paris’te biri bir şey söylemişti? Ekmek değil, pasta- pasta! Paris’te sok, sok, neydi o yahu?”
Halk dilinde bu duruma da apışıp kalmak denir…

Değerli Okurlar;
Elbette ki, teknolojik gelişmeleri takip etmek, bunlardan yararlanmak çok doğaldır. Ama ülkede “LİDER” diye geçinenler, kendilerini yetiştirmek, eksiklerini tamamlamak, bilmiyorlarsa uzmanlığa inanmak ve öğrenmek zorundadır.

Yoksa, konuşmalarınızı yazan ekibin kafası karışır ve dört yıl önce başkasına yazılan bir konuşmayı sizin önünüze koyarlar ve siz de kendi konuşmanız gibi okur ve rezil olursunuz!

Herkesin şunu çok iyi bilmesi gerekir;
Ülkeyi yöneten veya yönetmeye talip olan siyasetçiler eğer rakipleriyle karşılıklı olarak, televizyonda veya kamuoyu önünde tartışmaktan kaçıyorsa, bilin ki cehaletlerinden ve korkularındandır.
Birbirleriyle, medeni insanlar olarak tartışmaktan kaçan Genel Başkanlar asla demokrat olamazlar.
Siz, 19 senedir Erdoğan ve Bahçeli’nin diğerleriyle bir açık oturumda karşılaştıklarını gördünüz mü? Göremezsiniz!

Ne yapsın adamcağızlar? Prompter denen alet her yere taşınamıyor ki?
Halbuki camdan okuyacaklarına, candan söylemeyi deneseler ve kendilerini yetiştirseler, bu kadar yanlış yapmazlardı.

Bunlar, yönetmeyi öğreninceye kadar, Türk Milletinin canı çıkacak, canı.
Lider seçmekle, karpuz seçmek arasındaki farkı öğrenen milletler elbette ki rahat ederler, ya öğrenemeyenler?

Sağlık ve başarı dileklerimle 21 Nisan 2021
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

3 thoughts on “PROMPTER CAMBAZLARI

  1. Tamamen haklısın sevgil SERDAROĞLU. Söz konusu CAMDAN OKUMA UZMANLARI, elifi görse mertek sanan ve CAM dışında iki lafı bir araya getiremeyecek derecede cahil cühela olan adamlardır.

  2. Galaxy cihazımdan gönderildiCamdan okumayan ve candan konuşan  tek lider var o da Sayın Kılıçdaroğlu’dur.  Sizin de her gün yazılarınızı okuyorum ve ekseriyetle görüşlerinizi onaylıyor ve destekliyorum.  Ayrıca katıldığınız Tele1 Tv’deki yayınlarınızı da izledim.  Çok açık ve net konuşuyorsunuz. Sizi takdir ediyorum.    Bu ülkenin Kılıçdaroğlu ve sizin gibi net siyasetçilere ihtiyacı var.  Zamanında “laikliğe  ve cumhuriyete bağlıyız”  diyen merkez sağ ve merkez solun 80 öncesi ve 90 yıllarda bölünmesi siyasal islamcıların işine yaradı ve Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı ümmetçileri  iktidara taşıdı. Milletimiz inşallah bunlardan sandık yoluyla kansız bir şekilde bu gerici yobazlardan temizlenir ve kurtulur. Başarılarınızın daim olmasını ve Çoban Ateşinin daha gür ve ışıltılı yanmasını dilerim.   Saygılarımla.                                        Vedat SEZGİN

  3. Prompterciler (okuyular) nerdeyse tüm propaganda organlarına sahip bile olsalar bile çokluk çok cazirti ve parazit yapar. Kimse dinlemez. Promptere esir düşenler kendi etkileme güçlerini yok ederler. Sahte hatip durumuna düşüp tutarsiz ve suni olurlar.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s