8 May, 2021 13:38

KADİR GECESİ

Milli Andımız Hakkında;
AKP Genel Başkanı Erdoğan;
İstiklal Marşımız bize yeter. Andımıza gerek yoktur. Milli Andımız olan İstiklal Marşı, niçin birlik olmamız, vatanımıza sahip çıkmamızı anlatıyor.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu;
Andımız uygulaması, 1930’lu yılların otoriter zihniyetinin bir ürünüdür. Vesayetçi sistem ve zihniyetle yürütülen mücadele çerçevesinde, 2013 yılında pedagojiye aykırı bulunarak kaldırılmıştır. Yeni Anayasada herhangi bir etnik veya dini referans olmayacaktır.

Deva Partisi Genel Başkanı Babacan;
2013’te alınan Andımızın Kaldırılması kararı, çoğulcu demokrasi ikliminde alınmıştı. Ben de desteklemiştim. Şimdi de destekliyorum. Kaldırılsın.

Şu an, ülkedeki kaçak kurslarda çocuklarımıza “Şeriat Andı” okutulmakta ve çocuklarımız, birer Taliban militanı olarak yetiştirilmektedir. Bu konuda yukarıdaki üç Genel Başkan tek kelime etmemiştir.

DOĞRU Parti;
Milli Andımızın kaldırılması emperyalist devletlerin kuklası haline gelmiş İhvan Temsilcisi iktidarının, Türk Milletini kimliksizleştirme gayretidir.
İktidarımızda, Milli Andımız tüm okullarımızda mutlaka okutulacaktır.

Emekli Amirallerin Montrö Konusundaki Bildirisi Hakkında;
Erdoğan;
Bu bildirinin adına ifade özgürlüğü diyemeyiz. İfade özgürlüğü “Aksi Halde” diyerek başlayan ve ülkenin seçilmiş yönetimini darbeyle tehdit eden cümleleri de kesinlikle kapsamaz. Saldırı olarak kabul edilir, aynı muameleye maruz kalır.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener;
Emekli Amirallerin canı sıkılmış, bir bildiri yayınlamışlar. Bu bir ZEVZEKLİKTİR. Türkiye bu zevzekliklerden çok çekti!

MHP Genel Başkanı Bahçeli;
Rütbeleri sökülmelidir. Emeklilikleri iptal edilmelidir. Lojmanlardan atılsınlar!

Davutoğlu;
Bildiri, ülkenin tarihsel hafızasını ve içinden geçtiği hassas süreci göz önüne almayan, KÖTÜ niyetli bir sorumsuzluk örneğidir.

Babacan;
Tarihimizin utanç sayfaları askerlerin siyasete yönelik hadsiz müdahaleleriyle doludur. Bu acı hafıza depreştirilmemelidir.

19 yıllık AKP iktidarında, İstanbul’da “İslam Anayasası” hazırlanmış, Başkent İstanbul, Resmi dilimiz Arapça olarak kabul edilmiştir. İstanbul, şu an kaçak İhvan liderlerinin, El-Kaide önderlerinin merkezi haline gelmiştir. Televizyonları, radyoları, gazeteleri mevcuttur. Bunlar AKP’nin sivil ordusu olarak hazır bekletilmektedir. Yukarıdaki beş Genel Başkan bu konularda tek kelime etmemiştir.

DOĞRU Parti;
Amirallerimizin son derece önemli ve uyarıcı bildirisi ifade özgürlüğü kapsamındadır. Ege’de adalarımızın Yunanistan tarafından işgaline göz yuman iktidarın tutumu hakkında Türk Milletinin dikkatini çekmek üzere yazılmış, DOĞRU bir bildiridir.

Orhan Sarıbal-CHP Milletvekili-Parti Meclisi Üyesi;
Unutmadık, asla unutmayacağız. Dersim KATLİAMINDA yitirdiğimiz canları saygıyla anıyorum.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu;
03 Ocak 2020’de Davutoğlu ve Babacan’a;
“Ortak noktalarda benzerliklerimiz yüzde 99’”
Orhan Sarıbal’ın sözleri ile benzerlikleriniz yüzde kaç Sayın Kılıçdaroğlu?

Aziz Türk Milleti;
Kur’an da geçen tek ay Ramazan ayı, tek gece de Kadir gecesidir. Kur’an bu gecede indirilmiştir. Böyle bir gecede vicdan muhasebesi yapmak bir görevdir.
İnsanları, eylemleri ve söylemleri ile değerlendirmek doğru bir iştir.
İnsanı tanımanın onun hakkında karar vermenin en sağlıklı şekli de budur.

Ülkemizi şu an yönetenlerin ve yönetmeye talip olanların bu vicdan muhasebesini yaptıkları kanısında değilim. Eğer bunu yapabilselerdi, ülkemiz bu günkü feci durumunda olmazdı. İnsanlarımız bu kadar yokluk, sıkıntı içinde olmazdı.

Bu mübarek gecede bu hesaplaşmayı, siyasetçiler yerine biz yapalım, istedim.
Atatürk ve Milli Andımız ile, Emekli Amirallerimizin bildirisi hakkında, Siyasi Parti Genel Başkanlarımızın ne düşündüklerini “KENDİ SÖZLERİYLE” değerlendirelim.
Bu iki konudaki sözleri Türk Milletine, Genel Başkanların içlerini, öz düşüncelerini yansıtacaktır.

Eğer kendinizi bu vatanın sahibi sayıyorsanız lütfen değerlendirmenizi yapın.
Haydi hayırlı Kandiller. Allah seneye de sevdiklerinizle sağlık ve huzur içinde tekrarını nasip etsin…

Sağlık ve başarı dileklerimle 08 Mayıs 2021
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

5 thoughts on “8 May, 2021 13:38

  1. Sayın Serdaroğlu dosdoğru değerlendirme yapıyor. Eğip bükmeden, allah ile aldatmadan.

  2. İmamoğlunun dolaştığı bahçelik alanı Türbe diye yutturmaya çalışan eskimiş politikacılar malum sondan kurtulamayacaklar. İstanbul seçimlerinde sahada Erdogan, Bahçeli, Binali, Soylu ve tüm bakanlar vardı. Tümüyle yenildiler. Geçen ay Bayburttaydım orada bile herkesin birbirinden gizlediği bir İmamoğlu hayranlığı var. Reis silinmiş Anadolu’da. Anketler yıkılabilir.

  3. Sayın Serdaroğlu; bıktık bu din istismarından. Siz de Ramazandı, Kadir gecesiydi, kur’anın indirilişi örneklerini vermeseniz iyi olur. Bu ülke de her inanıştan TÜRK vatandaşı vardır. Aslında siyasetin dilinde asla DİN argümanı sözleri olmamalıdır. Artık bıktım ki ne bıktım! Laik ülkedeyiz!

  4. Etnik vurgu yapıp dini vurgulardan rahatsız olmak garip. Keşke tüm dünya halkları düz vatandaş olmanın gururunu yaşayabilme.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s