6 June, 2021 09:38

RECEP PEKER

Türk Asker ve Siyasetçidir.
1931-1936 yılları arasında CHP Genel Sekreterliği yaptı.
7 Ağustos 1946- 10 Eylül 1947 arasında Başbakanlık yaptı.
1936’da faşizmi incelemek üzere İtalya’ya gönderildi. Dönüşte, TBMM üzerinde bir “Faşist Konsey” kurulmasını öngören bir raporu Başbakan İnönü’ye sundu.
Cumhurbaşkanı Atatürk bu raporu derhal reddetti ve Peker, CHP Genel Sekreterliği görevinden alındı!
Şaibeli 1946 seçimlerinden sonra Başbakan oldu. Stokçuların işine yarayan ekonomik paket, halktan çok tepki aldı. Aynı yıl çıkarılan bir yasa ile basın özgürlüğü resmen kısıtlandı, sıkıyönetim süresi uzatıldı, ülkeye korku ve sindirme politikaları egemen kılındı. İstanbul’da “Tasvir” ve “Demokrasi” gazeteleri süresiz kapatıldı. İzmir’de ise “Yeni Asır” ve “Demokrat İzmir” gazeteleri kapatılarak, yöneticileri hakkında soruşturma başlatıldı…

2021 yılındayız ve aradan 75 yıl geçmiş! Hiç ders almamışız ki Allah, Recep Peker’in hamurunu ikiye ayırıp, “Alın size ders olsun, artık akıllanın” diye
hem Recep’i hem de Peker’i ayrı bedenlerde bize gönderdi!

2021 Recep Bey’in döneminde, 1946’da yaşanan basın özgürlüğünü kısıtlama, gazete kapatma, gazeteci tutuklama gibi olaylara rahmet okutacak hale geldik.
Gerek basın özgürlüğünü yok etmede, gerek hapishanelerdeki gazeteci sayısında dünya şampiyonu olduk. Yetmedi, haram para ile gazeteler, televizyonlar satın alındı. Sadece bu kadar olsa iyi!
“İnsan” olduklarını sandığımız nice gazetecilerin kalemlerini, vicdanlarını onurlarını sattıklarını gördük.

2021 Recep Bey’in döneminde, Cumhuriyet döneminin en büyük yolsuzluklarını-hırsızlıklarını- soygunlarını-ihanetlerini de yaşıyoruz. Elbette ki, haysiyet sahibi, dürüst politikacılar hukuk içinde bunların hesabını soracaktır. Ben de, haksız yere beni bu hırsız takımına maddi tazminat ödemeye karar veren FETÖ ve AKP’nin tetikçi Yargıçlarından hesap soracağım. Tabii ki hukuk yoluyla!

Anadolu’da bir söz vardır; “Leş’i, kim sahibiyse ona taşıtırlar!”
2021 Peker’in açıklamalarını, videolarını seyrediyoruz!
Binlerce yıllık devlet deneyimi olan modern çağdaş Atatürk Türkiye’sinin,
2021 Recep-2021 Bahçeli-2021 Perinçek-2021 Destici ve 2021 Cemaatler-Tarikatlar tarafından nasıl bir Ortadoğu Çadır Devletine dönüştürüldüğünü, bir mafya babasının ağzından öğreniyor, Türk Milleti…

Tabii ki, böyle olmamalıydı!
Türk Aydınları, Atatürkçüler, vatanseverler, demokratlar, özgürlükçüler bu gidişe dur diyebilmeliydi! Ama herkes sustu, korktu!
Nasıl ki, İlham Aliyev Bakanlar Kurulu Toplantısında “Sayın Nazırlar, size bir müjdem var. Yengenizi Yardımcım yaptım” dediğinde tüm Nazırlar ayakta alkışladılar ise, Türk Milletinin dinamik kurumları da 2021 Recep’i ayakta alkışladılar.

Şimdi bir ricam var;
2021 Recep’i ilk seçimde demokratik bir yolla göndermek için, tüm muhalefet partilerine, DOĞRU Parti olarak sunduğumuz “DEMOKRASİ ve HUKUK birlikteliğine katılmaya teşvik edin.
Bir telefonla, e-postayla, yazarak, konuşarak tüm muhalefet partilerini uyarın lütfen.

Ya bunu yapacaksınız ya da bir daha çıkmamak üzere, Ortadoğu’nun kapkara
“Din Kuyusuna” atılacaksınız.
Destek verin, bu cennet vatanı, Atatürk’ün bizlere teslim ettiği şartlarda, çocuklarımıza-torunlarımıza devredelim…

Sağlık ve başarı dileklerimle 06 Haziran 2021
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

3 thoughts on “6 June, 2021 09:38

  1. Duygu ve düşüncelerinizi gönülden paylaşıyoruz. Yazılarınızı tüm gruplara iletiyorum. Sağlıkla kalın

  2. Olağanüstü güncel, gerçek vatansever, derin bilimsel ve sözün tam anlamıyla mükemmel DEMOKRASİ VE HUKUK BİRLİKTELİĞİNE KATILMA TEŞVİK çağrısıyla sona eren muhteşem bir teşhis ve analiz. SAĞOL VAROL sevgili SERDAROĞLU.

  3. (Sn. Serdaroğlu; ”Ricanızın” düşündürdükleridir..)

    *Yanlış anlamadıysam; DOĞRU Parti olarak, tüm muhalefet partilerine sunduğunuz “DEMOKRASİ ve HUKUK BİRLİKTELİĞİNE KATILMA” Çağrınız/Duyurunuz var.. Bu hayati önemdeki çağrınızın/duyurunuzun hem ‘’rifatserdaroglu.net ve https://www.dogruparti.org.tr'’de ‘’Ana sayfada’’ sürekli yer alması; hem de diğer partilere mensup vatanseverlere çağdaş iletişim yöntemleriyle ulaştırılması elzem diye düşünüyorum.. Duyurunuzun; hiçbir parti çıkarı gözetmeksizin, tamamen vatansever bir yaklaşımla ‘’DOĞRU ve uygulanabilir bir Çözüm’’ öneren içerikte olduğundan kuşku duyulamaz.. Çünkü, rifatserdaroglu.net’teki yazılarınız ve https://www.dogruparti.org.tr'de yer alan ”analiz, çağrı, hedef, ilke,…”ler, her vatanseverin görmesi ve savunması gereken konuları içeriyor.. Aynı vatansever duygu ve düşüncelere sahip (diğer partilere yakın) insanlarımızın çağrıya destek verebilmesi ve katkıda bulunabilmesi için ‘’yakın oldukları partilerde, ulaşabildikleri her seviyedeki insanlara bu ‘’Çağrınız/Duyurunuz’’daki doğru ve uygulanabilir çözümleri anlatması ve savunması gerek.. Doğru Parti’nin önümüzdeki ilk seçimlerde iktidar olması, iktidar ortağı olması veya iktidarın kazanılmasında belirleyici, etkileyici güce ulaşması tabii ki mümkün değil.. Bu nedenle; hayati önemdeki bu mücadelenin hem ‘’Doğru Parti’’ çatısı altında; hem de diğer partilere mensup vatanseverlerce ‘’her seviyede’’ verilmesi şart tabii ki..
    Büyük Atatürk’ümüz Sakarya Meydan Savaşı’nın ağır koşullarında ‘’Hattı müdafa yoktur; sathı müdafa vardır’’ emrini vererek ‘’Çözüm’’ üretmişti.. Büyük bir atalet ve tıkanıklığın yaşandığı günümüz ‘’Siyaset Meydan Savaşı’’nda; aynı tarihi emrin, mevcut siyasi partilerimizdeki vatanseverleri harekete geçirerek çözüm üretmesi mümkün olabilir mi..

    Saygılarımla,

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s