14 November, 2021 04:12

KENDİ TARİHİNİ BİLMEYEN MİLLET

Almanya’daki “İnsan Tarihi Bilimi Enstitüsü” Türkçe’nin 9 bin yıl önce de konuşulduğunu kanıtladı.
Tarihimizi bizden öylesine sakladılar, öylesine çarpıttılar ki, insanımız ancak yabancılar söyleyince inanır oldu! O zaman bir de bizden dinler misiniz?

Bize, Türklerin Anadolu’ya ilk geliş tarihi olarak 1071 Malazgirt Savaşıyla olduğu söylendi. Halbuki 1071’de Anadolu’ya gelen Türkler, Müslümanlığı kabul etmiş Türklerdi.
Ön-Türkler, milattan önce 13 bin yılında Anadolu’da idiler ve Anadolu’nun dip kültürünü oluşturdular.
Esas önemli olan, Anadolu’ya gelen Ön-Türkler;
Göçebe olarak değil, göçmen olarak geldiler. O tarihte resim-yazıyı biliyorlardı.
Tanrının birliğine inanırlardı. (M.Ö 14 bin yılında ORAL Dağlarındaki Şölgen Taş Mağarasında, Rus ve Fransız araştırmacılar buldukları yazıtlarda bunu kanıtladılar)
Kırgızistan Saymalıtaş Vadisinde bulunan eserlerde, Türklerin tekerleği icat ettikleri, tekerlekli sabanla çift sürdükleri, geyik-at-köpek gibi hayvanları ehlileştirdikleri ispat edilmiştir.

Çoğumuz, Prof. Dr. Afif Erzen tarafından 1967 yılında Van’da kurulan ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesine bağlı “Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Araştırma Merkezini” ve yaptığı hizmetleri bilmeyiz.
Yine çoğumuz, Prof.Dr Erich Feigl, Prof.Dr Justin McCarty, Andrew Mango, Normon Stone, Stanford Shaw, Kazım Mirşan, Servet Somuncuoğlu, Prof.Dr Semavi Eyice, Ord. Prof. Dr. Ali Tanoğlu gibi isimleri ve çalışmalarını bilmeyiz, öğretmezler ki!
Çoğu rahmete kavuşmuş bu değerlerimiz, Ön-Türkler ve Türkler konusunda mevcut tarihi alt-üst edecek buluşlara imza attılar.

Prof. Dr. Erich Feigl ve Stanford Shaw Yahudi’dirler. Bu ikili Ermenilerin soykırım yalanlarına öyle darbeler vurdular ki, Ermeniler onların evlerini yaktılar, defalarca suikast düzenlediler.

Ön-Türklerin M.Ö 13 bin yılında Anadolu’ya geldiğini, İstanbul Üniversitesi Senatosunun “Şeref Doktoru”, Türk Tarih Kurumunun “Onur Üyesi” payesi ile ödüllendirdiği Afif Erzen, yıllar süren araştırmalarını 1984 yılında yayınladığı “Anadolu ve Urartular” kitabında bilimsel olarak kanıtlamıştır.

Kazım Mirşan’ın incelediği, Doğu Anadolu’da mevcut yazı öğelerini içeren kaya resimleri ve kaya yazıtları, rahmetli Servet Somuncuoğlu’nun Orta Asya’dan Anadolu’ya yıllar süren araştırma boyunca belirlediği on binlerce kaya yazıtı, kaya resimleri ve Damgalar, Ön-Türklerin Anadolu’ya M.Ö 13 binli yıllarda geldikleri kesin olarak ispat etmişlerdir.

Göbeklitepe M.Ö 12 bin yılında kurulmuştur. Göbeklitepe Dikilitaşlarının üzerine resmedilmiş çok sayıda hayvan ve insan figürlerinin, damgaların
Türk Dikilitaşlarındakilerle birebir aynı olması, Ön-Türklerin Anadolu’ya geliş tarihini doğrulamaktadır.

Fakat dikkat ederseniz dünya basını ve tarihçiler, dünya tarihini alt-üst edecek bu gelişmeler karşısında nedense sessiz kalmayı tercih ettiler!
Bir an için M.Ö 13 binli yıllardaki bulguların Ermenileri ve Rumları işaret ettiğini düşünün. “Türkler, Anadolu’da işgalcidir” yaygarası tüm dünyayı inletirdi…

Peki, Ön-Türkler M.Ö 13 bin yılında Anadolu’ya gelmiş de, Hıristiyanlar ne zaman gelmiş?
Hz. İsa’nın Havarilerinden Saint Paul M.S 40’lı yıllarda Anadolu’ya (Tarsus) gelmiş ve Anadolu’nun Hıristiyanlaştırılması çalışmalarına başlamıştır.
Ön-Türkler Anadolu’ya, Hıristiyanlardan 13 bin yıl evvel gelmiştir.

Böylelikle, yabancı kaynaklar ve art niyetli bilim insanlarının “Anadolu Medeniyetinin beşiği Helen-Roma-Bizans medeniyetleridir” iddiasının YALAN olduğu ve boşa düştüğü belli olmuştur.
Anadolu, Türklerin öz be öz vatanıdır. Türkler, Anadolu’da yeşermiş medeniyetlere beşiklik etmiştir. Başka bir deyişle; Türkler, Anadolu’da can bulan medeniyetlerin hem anasıdır, hem de babasıdır…
DOĞRU Parti, bu konudaki, doğru Türk tezlerini bilimsel gerçeklerle, tüm dünyaya duyuracaktır.

Sağlık ve başarı dileklerimle 14 Kasım 2021
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

3 thoughts on “14 November, 2021 04:12

 1. Ebediyyen GÜNCEL, tamamen BELGESEL ve SOMUT, derin BİLİMSEL, her sözcüğü çok derinden ETKİLEYEN hatta BÜYÜLEYEN ve gönüller FET’EDEN VE EDECEK olan baştan sona MUHTEŞEM ve MÜKEMMEL bir analiz ve sentez. DAHİ yazarı sevgili SERDAROĞLU’na ve çok haklı olarak ve derin bir sevgi ve saygı duyarak andığı ve alıntıladığı çok değerli özel ve tüzel kişiler İNSAN TARİHİ BİLİM ENSTİTÜSÜ’ne, Prof. ERZEN’e, Prof. TANOĞLU’na, Prof. EYİCE’ye, Prof. FEİGL’e, Prof. Mc CARTY’e, rahmetli Servet SOMUNCUOĞLU’na, sayın MİRŞAN’a, sayın MANGO’ya, sayın STONE’ye, sayın SHAW’a, Rus ve Fransız bilimsel ve teknik araştırmacılara en yürekten tebrikler, teşekkürler, selamlar, sevgiler, saygılar, en iyi dilekler, üstün başarılar, yeni utkular, büyük umutlar ve konuya ilişkin özel bir ithaf :

  TÜRKÇE

  On beş bin yaşındaki Türk insanının,
  Ve yedi bin yıllık kadim Türk halkının,
  Ulusal ve kutsal ulu anadili Türkçe,
  Asla ezdirilmiyecektir bu hayinlere.

  Onlar,onu,Arapça’ya tutsak
  Ve Yeni Osmanlıca’ya uşak
  Yapmayı düşlüyorlar
  Ve satmayı istiyorlar.

  Bu en hayin emellerinin kursaklarında kalacağı günler,
  Bu yurda ve ulusa er veya geç ama mutlaka gelecekler.
  İşte o zaman yediden yetmişe tüm çocuk, kadın ve erkek yurttaşlar,
  Onu çok daha derin ve ulu bir sevgi ve saygı duyarak konuşacaklar.

  Gönül Pınar Atacı, 7.Kasım.2021

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s