15 December, 2021 04:16

DOĞRU PARTİ NEDEN KURULDU (3)

Büyük bir emperyalist planın piyonu-eşbaşkanı olarak iktidara getirilen İhvancı Yobazlarla yıllardır mücadele ediyoruz. Türk Milletinin en öncelikli ve en önemli meselesinin AKP’den kurtulmak olduğunu ısrarla yazıyoruz, söylüyoruz, haykırıyoruz. Geldiğimiz noktada yoksulluk çizgisi, açlık çizgisine dönüştü!
Sosyal devlet olmanın ilk şartı, beslenme-barınma-ısınma haklarının ihtiyaç sahibi her vatandaşa karşılıksız verilmesidir. Bu, insan olmanın, vatandaş olmanın doğal ve inkar edilemez gerçeğidir.
AKP, bugün insanlarımızın bu yaşamsal haklarını gasp etmiştir.

İyi yönetici olmak kolaydır. Zor olan adil yönetici olabilmektir. Adil yönetici olmak için onun vicdan sahibi olması şarttır. Vicdanları kurumuş, ahlakı dibe vurmuş, adalet ve zenginlik anlayışları sadece kendi ailelerini kapsayan bu tarikat-cemaat artıklarını, demokratik yolla iktidardan indirip sandığa kilitlemek için DOĞRU Parti kuruldu. Bunların hakkından biz geliriz.

Müslüman esvabı giyip Türk Milletinin çimentosu olan mütedeyyin-inançlı insanları aldatan bu şeytanları ancak, kendini Türk Milletinin hizmetine adamış evlatları alaşağı edebilir.
Türk Milletinin bütünlüğüne, “Kimlik siyaseti sorunu çözmüyor” diyen Ayhan Bilgen kadar bile saygı duymayıp etnik sorunları TBMM’ye taşıyan partiler ve namuslu insanların mallarına çöken çakalları partisinin TBMM Grup Başkan Vekili yapanlar hiçbir şey yapamazlar!

Aziz Türk Milleti;
Elbette ki bu günler geçecek. Türk Devleti dünya durdukça yaşayacak.
Sizlere iki gün boyunca, DOĞRU Partinin ayakları yere basan, kaynakları belirlenmiş ekonomi programını özet olarak aktaracağız. Her türlü eleştiriye, eksik kısımları tamamlamaya, yenilenmeye açığız…

Hukukun üstünlüğü, Bağımsız Yargı, Kuvvetler Ayrılığına Dayalı Çift Meclisli (Millet Meclisi 350 kişi-Senato 150 kişi) Parlamenter Demokrasi yeniden inşa edilecek.

Demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlemesi sağlanacak.

Cumhuriyetimizin kuruluş yıllarında olduğu gibi Devlet ve Özel Sektörün yer aldığı Planlı Kalkınma ve Karma Ekonomi uygulanacak. Üreteceğiz, üreteceğiz, üreteceğiz ve adil olarak hakça bölüşeceğiz.

Anayasa Madde 166’ya göre kurulan “Ekonomik ve Sosyal Konsey” her ay toplanacak.

AKP tarafından kapatılan kurumlar daha güçlü olarak açılacak. DPT (Devlet Planlama Teşkilatı), Maliye ve Hesap Uzmanları Teftiş Kurulları açılacak. Hıfzısıhha Enstitüsü güçlendirilerek işler hale getirilecek. Merkez Bankası ve TÜİK gibi kuruluşlar bağımsız olacak.

Güçlü bir Sosyal Devlet oluşturmak için köklü-çağdaş bir vergi devrimi yapılacak.
Şu an bütçenin milli gelire oranı yüzde 20’dir. Bu oran gelişmiş ülkelerdeki gibi yüzde 50’ye çıkarılacak. Yoksul-zengin herkesten adaletsiz bir şekilde alınan dolaylı vergilerin, toplam vergideki payı azaltılacak.

Ekonomiye can suyu vermek amacıyla, çiftçiye- emekliye- işçiye- memura- Öğrenciye- Esnafa- KOBİ’lere- işsizlere- sosyal yardım hak sahiplerine doğrudan gelir desteği sağlayacağız. (Kredi değil)

Başta elektrik dağıtım şirketleri olmak üzere, hazine garantili köprü- yol otoyol- şehir hastaneleri kamulaştırılacak. Kamulaştırma bedelleri, her biri için teker-teker incelenerek belirlenecek. Yapım bedelleri, ulusal ve uluslararası benzerleri ile kıyaslanıp, uzman kuruluşlar tarafından rapora bağlanacak, kamulaştırma bedellerine esas olacak. Şimdiden ilan ediyoruz. Bu şirketlerin sahipleri, Londra’da yeni şirketler kurup, şirketlerini yine kendilerine satıyorlar. Bu hileli satışların hiçbiri tanınmayacaktır.

Şeker Fabrikaları, tank-palet, kağıt-Selüloz olmak üzere özelleştirilen tüm tesisler, tek tek ele alınacak, ortaklık yapıları ve ihale şartları incelenecek ve bazıları kamulaştırılacaktır.

Güçlü bir Sosyal Devlet için üç temel hizmet önceliğimizdir! Eğitim-Sağlık- Emeklilik ve Sosyal Yardımlar
Sosyal Devlet için Birinci Ayak Eğitim;
Kaliteli eğitim herkes için ücretsiz olacaktır. Taşımalı eğitime son verilecek ve her köyde okul-öğretmen mutlaka olacaktır. İlkokul öğrencilerinin dengeli beslenmesi, günde en az bir öğün (Bazı yörelerde iki öğün) olmak üzere devlet tarafından karşılanacaktır. Çocuklarımızı özgür ve analitik düşünceye yönlendirecek eğitim sistemine geçilecektir. Eğitim, sosyal devlet olmanın yanı sıra, kalkınma hamlemiz için de bir numaralı hedeftir. Teknolojiyi içselleştiren eğitim, çocukların ve toplumun tarım, sanayi, hizmetler gibi tüm alanlarda verimliliğini ve gelir düzeylerini arttıracak bir unsurdur.
Yeni kuşak Köy Enstitüleri kurulacak, buradan mezun olanlar hem köylerde hem de şehirlerde görevlendirileceklerdir.

Kendi aralarında kıdem esas alınarak Öğretmenler, Sağlık çalışanları ve bağımsız yargı için yargıç ve savcıların maaşları, milletvekili maaşları ile hemen hemen aynı düzeye getirilecektir.

Not; Ekonomiden Sorumlu Sayın Meriç Köyatası’nın bloğunda daha geniş bilgiler bulabilirsiniz. (www.merickoyatasi.blogspot.com)
Yarın devam edeceğiz.

Sağlık ve başarı dileklerimle 15 Aralık 2021
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

One thought on “15 December, 2021 04:16

  1. Yap işlet devret modeliyle yapılan ihalelerde ki ihale bedelleri taşeron firmaların hak edişlerinin gerçek rakamlarını en doğru şekilde devlete gizli şahitler olarak bilgi ve raporlar sunan BİLGİ SAHİBİ VATANSEVER YÖNETİCİLERİN YENİ KURULACAK DEVLET YÖNETİM KADROLARINDA GÖREVLENDIRİLECEĞİ TAAHHÜT EDİLEREK HAKSIZ KAZANÇLARIN DEVLETE İADESİNİN SAĞLANMASINDA PAY SAHİBİ OLMALARI HALİNDE MADDEN DE MÜKAFATLANDIRILMALRI SAĞLANMALIDIR Kİ,SAÇI BİTMEMİŞ YERIMLERİN HAKLARI DEVLETE GERİ ALINMALI SUÇLULAR CEZALANDIRILMALIDIR!…

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s