26 August, 2022 17:23

HOŞGELDİN YERLİ VATİKAN

AKP-MHP “DİYANET AKADEMİSİ” kurulması için yasa teklifi verip yasalaştırmıştı.
CHP-İYİP-HDP Milletvekilleri de Genel Başkanlarının talimatıyla olumlu oy kullanıp desteklemişti. CHP, yasal süre içinde Anayasa Mahkemesine yasanın iptali için dava açmamıştı!
Böylece ülkemizde, AKP-MHP ile 6’lı İttifakın iki patronu CHP-İYİP ve PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin çabasıyla, T. C Anayasasının değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddelerinden LAİKLİK İlkesine tamamen aykırı, Katolik Hıristiyan Dünyasındaki VATİKAN benzeri bir “RUHBAN KURUMU” doğdu!

“DİYANET AKADEMİSİ” kadroları ile ilgili CB Kararnamesi yayınlandı ve kurum devletin en üst düzey bürokratik yapısına yerleştirilmiş oldu.

Cumhur İttifakı neden böyle bir kanuna gerek duydu? Destekleyenler hangi düşünce ile yasaya olumlu oy verdiler, merak etmiyor musunuz?

Erdoğan’ın, Vatikan ve Hıristiyan alemine hayranlığını, Türk düşmanı Papa’nın heykeli önündeki imza törenine biraderi Abdullah ile katılmasından biliyorduk!
Cumhuriyet boyunca Papalık makamı ile doğrudan temas kuran üç kişi var;
İlki, Papa’ya mektup yazıp “Dinlerarası Diyalog” desteği veren Said-i Nursi,
İkincisi, Türkiye’den ABD’ye kaçarken Papa’yı Vatikan’da ziyaret edip “Dinlerarası Diyalog” konusunda destek veren FETÖ,
Üçüncüsü, Papa’yı Vatikan’da ziyaret edip “Dinlerarası Diyalog” ve “Medeniyetler arası Diyalog” konusunda destek veren, Erdoğan!

“Dinlerarası Diyalog” başını, ABD Derin Devletinin-Evanjelist’lerin ve Vatikan’ın çektiği “Tek Dünya Dini” maskaralığının alt yapısını oluşturacak, emperyalist bir oyundur.
DİYANET AKADEMİSİ yasasını Erdoğan’ın çıkartması, “İhvancı Siyasal Ümmetçilik” hedefi gereği gayet normaldir, kendisinden beklenendir.

Bu yasaya oy veren-verdiren Bahçeli’nin tutumuna bir anlam vermek olası değildir. Bahçeli dün dediğini, bugün o kadar çok inkar etti, kendini o kadar yalanladı ki, bundan böyle ne yaparsa şaşırmamak lazım. Kendisi, Erdoğan’ın rehinidir.

HDP; Nerede Cumhuriyet değerlerine örneğin Laikliğe, Atatürk İlke ve Devrimlerine karşı bir eylem, bir tutum varsa, bunu şeytan yapsa bile HDP- PKK ve türevleriyle oradadır. Her türlü melaneti yaparlar!

İYİP; Biz, Akşener’in 1990’lı yıllardaki davranışlarını, Fethullah Gülen ile olan yakınlığını bilenlerdeniz. Ülkede laiklik ilkesini tahrip edecek bu kuruma, Akşener’in karşı çıkması, bağlantılarından dolayı mümkün değildir.

CHP; “DİYANET AKADEMİSİ” yasasındaki tutumunu Türk Milletine açıklayıp, CHP’nin 6 Okundan biri olan Laiklik okunun kırılıp kırılmadığını anlatmalıdır.
Neden bir tek CHP Milletvekili Diyanet Akademisi yasasına hayır oyu vermedi?
Neden 60 günlük itiraz süresi içinde Anayasa Mahkemesine, yasanın iptali için müracaat edilmedi?
Neden bu konuda Kılıçdaroğlu tek kelime edemiyor?

Aziz Türk Milleti;
Şunu iyi bilin ki, bu yasaya olumlu oy verenlerin tamamı, senin dostun değildir.
DOĞRU Parti İktidarında bu konuda şunlar yapılacaktır;
Diyanet Akademisi denen kurum derhal kapatılacaktır.
Diyanet İşleri Başkanlığı “Anayasal Kurum” olmaktan çıkarılacaktır.
Diyanet İşleri kadroları ve bütçesi öncelikle yarıya düşürülecektir.
Bu kaynak gençlerimize yurt ve beslenme için aktarılacaktır.
İleri dönemde Diyanet Teşkilatının yapısı için referanduma gidilecektir…

Türk Milleti, Cumhur ve 6’lı İttifak denen birbirinin kopyası iki ittifaka da mecbur değildir.
Türk Milletinin tümünü kucaklayacak, ülkenin kaynaklarını hakça ve adil olarak paylaştıracak, hesap verecek, herkesin Anayasa teminatı altında olacağı, devletin her türlü inanca, etnik kökene, kültüre saygılı olacağı bir düzeni gerçekleştirecek, Büyük Türkiye İttifakı kurulacak ve Türk Milletinin emrine girecektir…

Sağlık ve başarı dileklerimle 27 Ağustos 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

One thought on “26 August, 2022 17:23

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s