13 September, 2022 04:49

SÖZÜMÜZ SÖZ

“Töremizde, yöremizde Söz buyurur. Yazıyı başkası da okur, Sözü biz söyleriz.
Eğip bükmeden, kırıp dökmeden, DOĞRU söyleriz.”

Bugün “Nasıl Bir Türkiye İstiyoruz”u, sizlere bir sohbet ortamında sunmak istiyoruz. Burada yazılanlar, sadece Genel Başkanı, Parti üst yöneticilerini değil, tüm DOĞRU Partilileri bağlar. Milyonlarca DOĞRU Partili adına, Kurucu Genel Başkan olarak bu sorumluluğu üzerime alıyor ve “Sözümüz Söz” diyoruz!

Nasıl Bir Türkiye?
Atatürk İlke ve Devrimlerinin T. C. Devletine ve devletin tüm kurumlarına etkin olduğu bir Türkiye.
Demokratik standartların, gelişmiş demokrasilerdeki seviyeye çıktığı bir Türkiye.
Anayasamızın ilk altı maddesinin tartışmaya kapalı olduğu bir Türkiye.
Ulus Devlete ve Üniter Yapıya sadık bir Türkiye.

Tüm halkımızı kucaklayacak “Türk Milleti” kapsamı altında, herkesin özünü, etnik yapısını, kimliğini, ana dilini-inancını-mezhebini kimseye dayatmadan özgürce yaşayacağı, devletin tüm inançlara eşit olarak davranacağı bir Türkiye.

Sosyal Devlet ilkesinin tüm kurumlarımızda uygulandığı bir Türkiye.
Bu bağlamda; Seçimden hemen sonra, köprü-otoyol-havaalanları- şehir hastaneleri için müteahhitlere ve asalak vakıflara yapılan ödemelerin durdurulduğu ve elektrik dağıtım şirketlerinin başlangıçta hiçbir bedel ödemeden kamulaştırılacağı bir Türkiye.
Bunların anlaşmalarının-sözleşmelerinin-yapılan işin bedel belirlemelerinin “Ulusal ve Uluslararası Denetim Kuruluşları” tarafından, gerçek ederlerinin belirlendiği, yolsuzluk varsa hesap sorulduğu bir Türkiye.

Kur korumalı mevduat sisteminin derhal durdurulacağı, gerçekçi faiz ve kur politikasına geçildiği ve buradan çok ciddi kaynak sağlandığı bir Türkiye.
Yandaşlara ve bankalara aktarılan ve zaten var olan bu kaynak CAN SUYU OLARAK, öncelikle ilk 15 gün içinde, çiftçiye-dar gelirliye-işçiye-memura-emekliye- sosyal yardımla ayakta durmaya çalışan vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize, aktarıldığı bir Türkiye.

Geçici sığınmacıların 1951 Cenevre/1967 New York Sözleşmeleri ve BM gözetiminde (Suriye Yönetimi ile görüşerek) süratle ülkelerine gönderilerek, “Sessiz İstila” denen bu kuşatmanın kaldırıldığı ve bunlara harcanan paraların belgeleriyle incelendiği ve sonucun Türk Milleti ile paylaşıldığı bir Türkiye.

Mafyaların, Organize Suç Örgütlerinin, Uyuşturucu Kaçakçılarının “Devlette değil Hapishanede”, Mafya Liderlerinin İktidar ortakların kollarında değil,
İnfaz-Koruma Memurlarının kolunda oldukları bir Türkiye.

Devlet Planlama Teşkilatı-Hesap Uzmanları Kurulu- Başbakanlık ve Bakanlık Teftiş Kurullarının-Sayıştay’ın ve devletin tüm denetim kurumlarının özgürce çalıştığı ve hırsızları yargıya teslim ettikleri bir Türkiye.

Tarımın ve Tarımda çalışanların öncelikle ve ivedi olarak desteklendiği bir Türkiye.

Planlı Kalkınma ve Kamu Ağırlıklı Karma Ekonomik modelin uygulandığı bir Türkiye.

Uydurulmuş değil, İndirilmiş Kur’an’ın gerçeklerinin halkımıza doğru olarak anlatıldığı Türkiye. İki Mustafa’nın (Hz. Muhammed Mustafa ile Mustafa Kemal Atatürk’ün) halkımıza doğru olarak anlatıldığı bir Türkiye.

Anayasamıza göre yasaklanmış ve bugün birer holding haline gelmiş, devlete kuruş vergi vermeyen, birbirlerinin kasetlerini tehdit unsuru olarak kullanan, mütedeyyin insanlarımızın haklarına-paralarına çöken seccade şeytanlarının ve irtica odaklarının kapatıldığı modern bir Türkiye.

Tarikat-Cemaat- Vakıflar yoluyla, Tük Milletinin binalarına-arazilerine çöken, her türlü melanet yuvalarının kapatıldığı çağdaş bir Türkiye.

Eğitimde birliğin (Tevhid-i Tedrisat), eğitim dilinin tek olduğu (Türkçe) Türkiye.

Eğitimin kademeli olarak ÜCRETSİZ olduğu, Koruyucu ve Tedavi edici sağlık hizmetlerinin ÜCRETSİZ verildiği, Hıfzısıhha gibi milli kuruluşlarımızın yeniden açılacağı bir Türkiye.

Üniversiteye giden, (İHTİYAÇ SAHİBİ) her gencimize iki öğün yemek ve ücretsiz yurt sağlandığı, devletin kendi gencine faizle kredi verdiği değil (İHTİYAÇ SAHİBİ) her gence karşılıksız maddi desteğin verildiği bir Türkiye.

Yurtta Barış, Dünyada Barış ilkesinin ışığında, devletler ile karşılıklılık esasına dayalı gerçek ittifaklar kurmak. Kurulmuş ve Türk Devletinin dostluğu yerine, terör örgütlerinin dostluğunu tercih edenlere, Türk Milletinin sabrının sınanmaması gerektiğini en sert kararlar alarak gösterecek bir Türkiye…

Aziz Türk Milleti;
Günlük yazı formatında, DOĞRU Partinin nasıl bir Türkiye düşündüğünü, hazırlıklarını tamamladığını, kaynakların şeffaflıkla nasıl kullanılacağını, binlerce sayfalık bir programı ve üç yıllık bir çalışmayı (sürekli yenilenen) ancak bu kadar özetleyebildik.
Ekim ayından itibaren, teşkilatlarımızın organizasyonlarıyla illerde herkese açık toplantılarla programımızı halkımıza anlatacağız.

“Siyasette başarının yerini hiçbir mazeret tutamaz!”
Türk Milletinin hizmetine soyunduysanız, başaracaksınız. Hele 20 yıldır ülkemizin kanını emen, tüm güzel değerlerimizi törpüleyen bu organize suç çetesinden sonra, işimizin zor olduğunu biliyoruz.
Sizlerden istirhamımız şudur;
Görev vereceğiniz siyasetçinin geçmişteki başarılarını inceleyin, geçmişte söyledikleriyle şimdiki söylemlerini karşılaştırın. En önemlisi, dış bağlantısı
var mı, emir alır mı, mutlaka kontrol edin.
Ve her partinin yetkililerinin televizyonlarda açıkça tartışmalarını isteyin. DOĞRU Parti buna hazırdır.

Yazıya Prof. Dr. Mahir Aydın’ın “SÖZ” adlı şiirinden alıntı yaparak başladık,
sonunu da öyle de bağlayalım;
Aklın süsü dildir, dilin süsü SÖZ. İnsanın süsü yüzdür, yüzün süs göz.
Siz, güzel gözlü, güzel sözlü Atatürk Gençliği; Bu mücadelede bizimle misiniz?

Sağlık ve başarı dileklerimle 13 Eylül 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

One thought on “13 September, 2022 04:49

  1. *DOĞRU’yu anlatmak ve savunmak için (öncelikle) niceliğe değil; niteliğe ihtiyacımız var.. Kurtuluş’u ve Kuruluş’u ”hedefleyen, planlayan ve uygulamaya sokanlar”, milyonlar değil; bir avuç vatanseverdi.. Ekibimiz DOĞRU’ysa, Hedefimiz DOĞRU’ysa, planlarımız DOĞRU’ysa, uygulama yöntemlerimiz DOĞRU’ysa,.. ”BİZ” de; Sabırla, DOĞRU işbirlikleri ile, DOĞRU planlama, denetim ve yönetim sistemi ile,.. Milyonlara ulaşıp ”Büyük Dönüşüm”ü hedefleyebiliriz.. Her şeyi (herkese) söylemek zorunda değiliz tabii ki; ancak söylediğimiz her söz, ”DOĞRU” olmalı.. Şu an için ve yakın gelecekte, ”Milyonlarca DOĞRU Partili” YOK!..

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s