8 October, 2022 03:47

TÜRBAN/TÜRBÜLANS/AKCHP

Kılıçdaroğlu’nun, türbanı sağlam kazığa bağlamak için, tüm CHP Grubunu temsilen, üç Grup Başkan Vekilinin imzasıyla verdiği yasa teklifini kimler destekliyor?
Abdullah Gül- Bülent Arınç- Ahmet Davutoğlu-Meral Akşener-Ali Babacan (Tümü AKP Kurucusu ve FETÖ’cu) Temel Karamollaoğlu (Milli Görüşçü) Gültekin Uysal (Nurcu)

Destekçiler; Demokrat, Cumhuriyetçi, Çağdaş ve Özgürlük taraftarları mı, yoksa tümü tarikatlarla derin ilişki içinde olan, “T.C Devletini, Siyasal Ümmet Devletine dönüştürmeye” karar vermiş İhvancılar mı? Bu sorunun yanıtını sizler vereceksiniz ve verdiğiniz kararın sonucunu yaşayacaksınız!

DOĞRU Partinin Kararı ve Yapacakları;
“Anayasanın hiçbir hükmü, Türk toplumunu çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkarma ve Türkiye Cumhuriyeti’nin laiklik niteliğini koruma amacı güden devrim kanunlarının, Anayasaya aykırı olduğu şeklinde anlaşılamaz ve yorumlanamaz. Anayasa Md 174. (CHP İstanbul MV Turan Aydoğan, Devrim Kanunları kadük (yürürlükten kalkmış) olmuştur, dedi)

DOĞRU Parti, Anayasamızın ilk ALTI maddesinin değiştirilemeyeceğine, değiştirilmesinin teklif dahi edilemeyeceğine ve Atatürk İlke- Devrimlerinin tamamına inanır ve mutlaka sahip çıkar.

Atatürk Devrimleri;
Cumhuriyetin İlan edilmesi, Saltanatın-Hilafetin kaldırılması, Medeni Kanun’un kabulü, Tarikatların kaldırılması- Tekke-Zaviyelerin kapatılması, Kadın Haklarının kabulü temelinde, DEMOKRATİK-LAİK VE SOSYAL BİR HUKUK DEVLETİNE saygılı olmak ve sahip çıkmaktır.

Türk Milleti, DOĞRU Partiye “Siyasi Sorumluluk” verdiğinde;
-Demokratik Parlamenter Rejime dönmek için, mümkün olan en kısa zamanda, Yeni Anayasa yapımında “Tüm ülkeyi temsi edecek bir “Kurucu Meclis” seçimi yapılacak, çalışmalar tamamlanınca halkımızın oyuna sunulacaktır.

-Devr-i Sabık uygulanacak ve FETÖ ile işbirliğinde olanlar, soyguncular, hırsızlar yargıya teslim edilecekler.

-AKP (Davutoğlu baş rolde) ve MHP’nin birlikte gerçekleştirdikleri 9 Milyon sığınmacıya “gönüllü geri dönme” çağrısı yapılacak. 3 ay içinde, Büyük şehirlerden başlanarak kaçak sığınmacılar, BM gözetiminde kurulacak yerlerde toplanıp, ülkelerine gönderilecektir.

-AKP’nin uyguladığı ve 6’lı ittifak ortaklarından Babacan ve Davutoğlu’nun “uygulayacağız” dedikleri “Vahşi Kapitalizm” e son verilecek, planlı kalkınma ve
kamu ağırlıklı “Karma Ekonomi” programına geçilecek ve gerçek “Sosyal Devlet”
uygulanacaktır.

-Anayasaya göre yasaklanmış, halkın sırtından herbiri holding haline gelmiş, birbirlerini kasetlerini ile tehdit eden, Bakanlıklara kadar devletin içine sızmış, her türlü istismara ve dolandırıcılığa karışmış tarikat-cemaat-vakıf gibi şer yuvaları kapatılacaktır.

-Tarikat-Cemaatlere ait tüm öğrenci yurtları, belediyeler yoluyla halkımızın olan arazi ve binalara el koymuş, para aklama merkezi haline gelmiş vakıf ve kuruluşlar kamulaştırılacaktır.

-Herkesin, inancını özgürce ve dilediği gibi yaşamasının teminatı Anayasa ve Hukuk Devleti tarafından sağlanacaktır.

-Haklarında yargı kararı olmadan görevden alınmış, seçilmişler görevlerine döneceklerdir. Kayyım kurumu kullanılmayacaktır.

-Diyanet İşleri Başkanlığı ve TRT Anayasal kurumlar olmaktan çıkarılacaktır.
Diyanet, tüm inançlara hizmet verecektir.

-Herkesin inancı, mezhebi, kültürü, ana dili onun onurudur ve istediği gibi yaşar. Teminatı Anayasa ve Hukuk Devletidir. Vatandaşlarının bu haklarını yaşaması için devlet her türlü desteği verir.

-T. C Devleti, Üniter yapıda bir Ulus devlettir. Egemenlik kayıtsız şartsız Türk Milletinindir.

-Hazine Garantili olarak kaçak ihale edilmiş işlere ödemeler derhal durdurulacaktır. Yerel ve Uluslararası Denetim kuruluşları, ihale safhasından başlayarak, soruşturma yapacaklar ve bu tesisler kamulaştırılacaktır.

-Devlet Planlama Teşkilatı-Hıfzısıhha Kurumu- kapatılan tüm denetim kurumları yeniden ve daha güçlü olarak açılacaktır.

-Ülkemizi sığınmacı kampı haline getirerek, kaynaklarımızı sığınmacılara harcayanlar, sığınmacılar için harcandığı söylenen 150 Milyar Doların harcama belgeleri tek tek incelenecektir.

-Türkiye’de eğitim ve sağlık, kademeli olarak ücretsiz hale getirilecektir.
İhtiyaç sahibi gençlerimize yurtlar ve iki öğün yemek ücretsiz olacaktır.

-Yargı-Sağlık ve Öğretmenlerin maaş seviyeleri milletvekili maaşına eşitlenecek ve bu mesleklere alınacak gençlerimiz, en yüksek puan alanlardan görevlen dirilecektir.

Aziz Türk Milleti;
DOĞRU Parti, Türk Milletine hep doğruları ve yapabileceklerini söyleyecektir. Yapacaklarımız konusunda üç yıl hazırlığımız var. Bir kısmını sunmaya çalıştık.

Yazıyı bağlayalım;
DOĞRU Parti yönetiminde, devlette şeffaflık dönemi başlayacak ve devlette soygun, torpil, nitelikli dolandırıcılık, mafya olmayacaktır. Tüm Türk Milleti kucaklanacak ve Türkiye barış-sevgi-kardeşlik adası olacaktır. Çeşitli ittifaklarda birlikte olduğumuz dost devletlerle yeniden görüşülecek ve her ittifak
“Karşılıklı Yarar” ilişkisine göre yürütülecektir…
Ne Mutlu Türküm Diyene ve Sözünden Dönmeyene!

Not; Kılıçdaroğlu’nun Türban yasa teklifini olumlu bulduğunu söyleyen, besleme gazetecilere ve yapılmak isteneni derinliğine anlamayanlara bir önerim var;
Lütfen kendilerine sorsunlar! Bu devletin temelleri çok kanlı bir savaşla can vererek Atatürk ve arkadaşları tarafından atılmıştır. Atatürk’ün laiklik anlayışını,
tarikatları kapatmasını yanlış mı buluyorsunuz?
Siz Atatürk’ten daha akıllı ve daha fazla vatansever misiniz?

Sağlık ve başarı dileklerimle 08 Ekim 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

3 thoughts on “8 October, 2022 03:47

 1. Sayın Rıfat Serdaroğlu

  İran’da başörtüsünü doğru bağlamadığı için ahlak polisi tarafından dövülerek öldürülen Mahsa Amini ve başörtüsü protestoları Dünya genelinde sürerken, İran’da bile başörtüsü protestoları artarken, AKP yönetimindeki Türkiye’de çağdaş yaşam tehdit altında iken, konserler engellenip özgürlükler kısıtlanırken, ülkemizdeki şehir ve ilçelerin belli bölgelerinde başı açık çağdaş giyimli kadınların sokakta gezinmeleri tehdit altında iken. Sayın Kılıçdaroğlu’nun olmayan (aslında Siyasal İslam’ın simgesi olan Türban demek daha doğru olur) başörtüsünü sorun diye gündeme getirmesi çok büyük talihsizlik olmuştur.

  Sayın Kılıçdaroğlu’na bu akılları kim ya da kimler veriyor? Yok mu koca CHP içinde Kılıçdaroğlu’na doğru dürüst akıl verecek sağduyu sahibi kişiler?

  Türkiye bu zihniyetten hayır bekliyorsa yazık bu güzel ülkeme!..

  Maalesef ülke bu aralar AKP eliyle değil Muhalefet eliyle karanlığa sürükleniyor.

  Sayın Kılıçdaroğlu adaylığı ile ilgili altılı masadaki itirazları ortadan kaldırmak için bu çıkışı yapmış olabilir ama nafile. Siyasi ikbal uğruna Laik-Demokratik Cumhuriyeti kumar masasına koyduğunun farkında mı acaba?

  Çalışmalarınızda Başarılar Dilerim

  Saygılarımla

  Ali Rahmi Beyreli

  20-21.Dönem Bursa Milletvekili

  532.2646988

 2. Sayın Serdaroğlu,

  Mail adresime yazın demişsiniz ama “rifatserdoroglu” dan sonra “gmail” mi “Hotmail” mi gelecek onu belirtmemişsiniz.

  Saygılar

  Ali Rahmi Beyreli

  532.2646988

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s