9 November, 2022 04:32

HODRİ MEYDAN BÖYLE OLUR

Sığ siyasetçilerin yaptıkları kayıkçı kavgasına “Hodri Meydan” çekme denir.
Kendisini yetiştirememiş, tarihini ve insanını tanıyamamış, kafası boş, görgüsüz, kaderin cilvesiyle veya dıştan ittirmeyle bir partinin Genel Başkanı olmuş zavallılar, ikide bir “Hodri Meydan, ispat etmezsen namertsin” gibi primitif bir çağrıyla rakiplerine seslenirler.
Fakat ne çağrıyı yapandan, ne de çağrı yapılandan bir ses çıkmaz ve “Hayda Bre- İşte Meydan” demek olan “Hodri” kelimesi, cami avlusuna bırakılan çocuk gibi meydanın orta yerinde kalır…

İktidarda olana sorsanız; “Bak, siyasi rakibin sana ‘Hodri Meydan’ dedi, hadi tartışsanız ya!” İktidarın şehvetinin esiri olmuş zavallının yanıtı bellidir;
“O benim muhatabım değil ki!”
Ziya Paşanın, “Zer-duz palan vursan da eşek yine eşektir” deyişini bilmez ki!

Türkiye, yavaş yavaş seçim havasına girmeye başladı!
Artık bol bol hodri meydan naraları dinleyeceğiz. Öyle bir kargaşa ortamı yaşayacağız ki, kim cahil kim okumuş, kim doğru kim yanlış, kim namuslu kim namussuz, kim yalancı kim dürüst, milletin ayırt etmesi güçleşecek.
Hazine yardımı alan partiler, yani bu fakir milletin parasını alanlar en çok bağıracak ve çok para harcayacak. Sahte seçmenler üretilecek, oylar yine çalınacak, milletin iradesi çarpıtılacak! Kaynaklar yine heba olacak.

Türk Milleti olarak, aşağıdaki sistemi kurmayı başarabilirsek, inanın bu gün adı CB adayı olarak geçenlerin hiçbiri, evinden dışarı çıkıp aday olamaz!
Nasıl mı olacak? Mesela deyip, anlatalım!

-Her aday, Türkiye’nin kendi dallarında uzman olan Tıp Doktorlarından oluşan bir heyet tarafından, vücut ve akıl sağlığı bakımından muayene edilecek ve “Sağlam Raporu” alacak.

-Her aday, eğitimi ile ilgili diploma ve uzmanlık belgesinin aslını gösterecek.
Ayrıca her aday, Türkiye’nin en yetkin Yeminli Mali Müşavirlerinden oluşan bir heyete, babasından başlayarak, edindiği mal-para varlıklarının hesabını verecek ve “Temiz Kağıdı” alacak.

-Sağlam Raporu ve Temiz Kağıdını alan adaylar, birer ay arayla toplamda ikişer tur olmak üzere televizyon canlı yayınlarında halkımıza programlarını anlatarak, tartışacaklar.
Türk Milleti de gönül huzuru ile, hangi adaya vekalet vereceğine karar verecek…
Sizce mevcut adaylardan sınavı geçip, CB Adayı olmayı başaracak biri çıkar mı?
Olmaz ya, aday olmayı başardıklarını varsayalım;

Erdoğan, Basit bir nişan yüzüğünden, nasıl dünyanın en zengin siyasetçileri arasına girdiğini, 10 Milyon sığınmacıyı neden ülkeye aldığını ve bunlara harcanan 200 Milyar Doların hesabını, Başdanışmanlarının ve Diyanet İşleri Başkanının “İslam Anayasasını” nasıl hazırladıklarını, hırsızlık yapan Bakanlarını Yüce Divana vermediğini ama Türk Milletinin malı olan adalarımızı nasıl Yunan’a verdiğini, hepsinden önce Anayasayı çiğneyerek veya çiğneterek nasıl aday olacağını anlatsın. Erdoğan aday olamaz. (Cuma günü yazacağız)

Kemal Bey, Atatürk’e “Dersim Katliamcısı” diyen CHP milletvekilini neden partisinde tuttuğunu, neden laiklik ilkesini yok edecek “Diyanet Akademisine” olumlu oy verdiklerini, Türban olayını neden gündeme getirdiğini, ittifak ortaklarının eğitim dilimiz Türkçe’nin yanına Arapça ve Kürtçeyi nasıl koyacaklarını, AB Yerel Yönetimler İşbirliği Anlaşmasına bizler tarafından konan çekinceleri kaldırıp ülkeyi nasıl eyaletlere böleceklerini anlatsın.

Meral Hanım, Nasıl bir ekonomik program uygulayacağını, Anayasamızca yasak edilen tarikat ve cemaatlere ne yapacağını (Hepsini tanıdığını TV’de söyledi), neden Montrö’yü savunan E. Amirallere “Zevzeklik Yaptılar” dediğini,
28 Şubat’ta yalayıp yuttuğu imzalarını neden unuttuğunu anlatsın.
(Tüm adaylar, promptersız olarak konuşacak. Camda yazanı değil, candan olanı duyalım)

Gördünüz mü? Ne kavga oldu, ne gürültü!
Türk Milletinden “Belediye Başkanı” olarak yetki aldığı halde, binlerce yıllık Türk Devletinin başına geçmeye cesaret eden hırs küplerini saymıyorum bile!

O zaman, o HODRİ çektikleri meydan var ya, bilgili-namuslu-deneyimli vatan evlatlarına kalacak. Örnek vermek gerekirse Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen gibilere kalacak, çakallara-cahillere-elemanlara değil.

Aziz Türk Milleti;
Sizlere bunları DOĞRU Partiden başka kimse söylemez.
Sen de şunu hiç unutma; Her toplum layık olduğu kişiler tarafından yönetilir…

Sağlık ve başarı dileklerimle 09 Kasım 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s