22 December, 2022 03:40

TÜRKİYE’Yİ NASIL BİRİ YÖNETMELİ?

Bulunduğumuz coğrafyanın acımasızlığı, içinden 45 adet devlet çıkan Osmanlı İmparatorluğunun varisi olmamız, çevre ülkelerin içinde terörü “Devlet Politikası” haline getirmiş ülkeler olması ve etrafımızda demokratik rejimle yönetilen ülkelerin azlığı Türkiye’yi yönetecek kişileri seçerken çok dikkatli olmamızı gerektiriyor.

Mükemmel eğitimi, çağdaşlığı, ekip çalışmasına inanması, demokratlığı ve karşı fikre saygı duyması, Ulus Devlete, Üniter yapıyı korumayı, Laik Cumhuriyete, insanı sevmesi, ruh ve akıl sağlığının yerinde olması, vatanseverliğin yanında Türkiye’yi yönetecek kişide, şu üç özellik mutlaka bulunmalıdır;
1) Beynini Kullanabilmesi 2) Tarih Bilmesi 3) Türk İnsanını Tanıması

Beynini kullanabilmesi;
Beynimiz için 1,5 kiloluk evren denir.
Beynimiz diğer organlarımıza benzemez. Doğarken sahip olduğumuz Kalp-Böbrek gibi organlarımız, öldüğümüz zaman fiziki gelişme dışında, aynı organlar olarak kalacaktır.
Beynimiz ise hayatımız boyunca evrimleşme ve gelişme yeteneğine sahiptir. Ona yapması için yeni şeyler bulduğunuzda, sizi yeteneklerin kaynağı haline getirir. Beynimiz dünyayı yorumlamakla kalmaz, onu yaratmaya çalışır.
Bu yaratıcılık hiçbir bilgisayarın boy ölçüşemediği, canlı, daima yenilenen bir ilham kaynağıdır.

Bir insanın beynini kullanabilmesinin yolu, sorgulayıcı-araştırmacı-tartışmacı olmasıdır. “Biat’sa biat, itaatse itaat” diyen ve sorgulamadan her şeyi kabul eden insanlar, zavallıdırlar ve beyinleri gelişmez. Bunlar genelde beyin yerine et taşırlar…

Tarih Bilmesi;
Bugün başımıza bela olan dertlerin hiçbiri yeni değildir.
Ülke yönetiminde görev alacak Siyasetçi-Asker ve Sivil üst düzey bürokratların özellikle yakın tarihi iyi bilmeleri ve kendi tarihleriyle kavgalı olmamaları gerekir.

Yakın tarihi iyi bilen bir devlet yöneticisi, sadece Cumhuriyet döneminde
28 silahlı kalkışmayı, bunların gerçek nedenlerini, dış desteklerini de iyi bilir.
PKK Narko-Terör örgütünün, Özal’ın 1986 da dediği gibi “Üç beş eşkıyanın işi” olmadığını, bu hareketin uluslararası arenadan destek aldığını bilir, bu örgüte karşı kesin netice alacak politikalar uygular ve bu çıbanı söker atar.

Adına “Çözüm Süreci” dediği ihanet süreciyle kendi vatanına, kendi milletine tuzak kurmaz. Eğer taa Eski Ahit’ten bu yana, ülkemiz üzerinde yapılan hesapları bilmezseniz, saf-saf, ülkenizi bölecek bir projeye EŞBAŞKAN olursunuz.
Dünya tarihini, kendi tarihini ve özellikle yakın tarihini bilmeyen ve kendi tarihi ile kavgalı birini değil devletin başına, devletin kapısına bile sokmayacaksınız…

Türk İnsanını tanıması;
Ülke insanını tanımayan, ülkenin her yerini kendi yaşadığı yer gibi sanan, ülkenin bir ucunda yaşayan bir vatandaşın derdiyle ilgilenmeyen bir yönetici yanılmaya mahkûmdur.
Kendi insanını ve onun değerlerini tanımayan bilmeyen, onları çarpık ve yozlaşmış fikirler karşısında bilgilendirecek, savunacak eğitim sistemini kurmayan yöneticiler kaybedeceklerdir.

Kendi insanı ile gönül ilişkisini en iyi şekilde kurabilen lider Büyük Atatürk olmuştur. Kurtuluş Savaşımızın başında, bu günkü hiçbir iletişim aracı yok iken, Türk Milletini kendisine inandırıp peşine takabilmiştir.

Türk insanı öğrenmeye, yeniliğe açıktır. Yeter ki önüne doğru insanlarla, doğru söylemlerle çıkılsın. Bizler, Cumhuriyetçiler- Vatanseverler-Atatürkçüler-Aydınlar-Demokratlar Türk insanına sahip çıkıp, ona doğru yolu göstermez isek, pusuda bekleyen “İnsanları Allah ile aldatan” din tüccarları ve seccade şeytanları onları yanlışa-kötüye sevk edecektir…

Eğer normal vasıfların yanında, bu üç özelliğe sahip olmayan kalitesiz kişileri seçip ülke yönetimine geçirirsek diploması şaibeli, geçmişi şaibeli, serveti şaibeli, yönetimi şaibeli kişiler ülkeyi felakete sürüklemekten asla kaçınmazlar…

Türk Milleti iyiye-güzele-zenginliğe-kardeşliğe-barışa ve huzura en fazla layık bir millettir. İçimizdeki pisliklere ve hainlere fırsat verilmezse!

Kaplumbağa, hacca gitmeye karar vermiş. Yola çıkmış. Bir köyün yolunda onu ters çevrilmiş halde bulan bir derviş sormuş;
-Be kaplumbağa, bu yürüyüşünle sen hacca nasıl gideceksin ki? Gel vazgeç!
-Gitmesine gideceğim, ama bu köyün piçleri, her seferinde beni ters çevirmeyi bir bıraksalar…

Sağlık ve başarı dileklerimle 22 Aralık 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

One thought on “22 December, 2022 03:40

 1. *Film kahramanı Ajan X’in ‘’patlamasına son 10 sn kalmış korkunç bombanın başında, bombanın patlamasını durduracak ‘’Doğru Kodları’’ girmek zorunda olduğu, ‘’Deneme-Yanılma’’ lüksünün asla olmadığı seçim gibi; hayati önemdeki ‘’son’’ seçimimiz bu..

  *Cumhurbaşkanlığı ‘’Görev’’inin bu günkü ağırlığını taşıyabilmek için, A.Y.’da sayılan ‘’Türk vatandaşı olmak, Kırk yaşını doldurmak, yükseköğrenim yapmış olmak ve Milletvekili seçilme yeterliliğine sahip olmak’’ (maddi) şartlarına sahip olmak yetmez..

  *Bu maddi şartlara sahip olup; ‘’Siyasi parti, STK, Kanaat önderleri,.. ittifakları ve (iç-dış) medya uzmanları desteği’’ ile seçim kazanmak yetmez..

  *Hizmet geçmişi başarılı ve lekesiz, iyi, dürüst, çalışkan, sevimli, halkın diliyle konuşan,.. popüler bir KİM’lik sahibi olmak ta yetmez

  *Bu yüce Makam’a talip olmak demek; ‘’Mete Han’dan, Alp Arslan’a; Fatih Sultan Mehmet’ten, Mustafa Kemal Atatürk’e’’ kadar ‘’Ulusal çıkarları Tespit, Koruma ve Kollama Görevi’’ yapanlardan, ‘’Görevi’’ devralmak demektir..

  *Görev’in ağırlığını taşıyabilmek için, bu ‘’Makam’’ın tarihimizden süzülen değerleri çerçevesinde ‘’Liyakat’’ sahibi olmak şarttır..

  *Liyakat ölçütleri, ‘’2250 yıllık Türk Devlet tecrübesiyle’’ belirlenmiştir..
  Bu ölçüt, ana hatlarıyla; ‘’Türk’ün Ulusal Çıkarlarını Tespit, Koruma ve Kollama bilgisine, becerisine, donanımına ve tecrübesine’’ sahip olmaktır..

  *2250 yıllık ”Türk Devlet Tarihi” boyunca liyakatle ‘’Görev’’ yapanların da; hasbelkader ‘’Makam’’a oturan/oturtulanların da ‘’neyi ne kadar anlayıp, yapabildiği/ neleri kazandırıp, neleri kaybettirdiği’’ tarihsel kayıtlarımızda mevcuttur..

  *Tarih/ Talih bize bir Atatürk daha vermeyecek belki; ama, Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek için ‘’Ulusal Çıkar Odaklı Çözümler’’ üretecek bir ekip kurup, yönetecek donanım ve birikime sahip ‘’Atatürk’ü hakkıyla anlamış bir Devlet Adamı’’ bulup seçmek zorundayız..

  *Günümüz koşullarında ”İstiklalimizin ve İstikbalimizin muhafaza ve müdafaası” buna bağlıdır..

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s