ÖLÜ ŞEHİRLER / GÜLMEYEN YÜZLER

Cumhur’un Başı’ nın devlet parasıyla verdiği beş yıldızlı iftar sofralarında yaptığı konuşmalara bakarsanız, Türkiye’de herkesin keyfi yerinde!
Baş Serok Davutoğlu’nun yine iftar sofralarında yaptığı konuşmalar da abisiyle aynı yönde! Milletvekili bile seçilmediği halde âleme nizam vermeye devam eden “Ağlayan Kaşar” Bülent Arınç’a göre de herkesin işleri tıkırında…

Keşke dedikleri doğru olsa da, insanlarımız mutlu huzurlu olarak yaşasalar!
Ama gerçek öyle değil. Öyle olmadığını bildiğimiz halde, geçen haftadan bu yana İzmir’in beş büyük ilçesini, kimseye haber vermeden ziyaret ettim. Karadeniz-Doğu Anadolu- Orta Anadolu-Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz Bölgesinden ikişer İl’in Esnaf ve Sanatkâr Odaları temsilcileriyle telefonla görüştüm…

Esnaf temsilcilerinin dediğine göre, esnafımız ve küçük işletmeler ekonomik ve ruhsal olarak çöküntü içindeler. Alışverişler durma noktasına gelmiş!
Moraller çok bozuk!
Gezdiğim ilçelerde, nabız tutulacak belli yerlere uğradım. Küçük Sanayi Siteleri- Pazarlar- Arastalar o yerin ekonomik durumu hakkında size net ve doğru bilgi verir. Küçük Sanayi Siteleri, terkedilmiş kasaba görüntüsündeler. Oto-Traktör tamircileri- Kaportacılar-Boyacılar-Demirciler-Marangozlar-Camcılar vs ile görüştüm. Çiftçi ve Köylünün buralara gelemediklerini, işlerin durma noktasına geldiğini, borç içinde olduklarını, çoğunun işçi çıkarttığını gördüm.
İlçelerin merkezleri, caddeleri-sokakları bomboş! Sokaklarda gülen-tebessüm eden insan sayısı yok denecek kadar az…

Bunlar benim bire bir yerinde yaptığım tespitler. İnanmayan gitsin görsün!
Peki, Devletin resmi rakamları neler diyor?

-Son 1 yılda İcra takibindeki “İhtiyaç Kredi” tutarı, yüzde 180 arttı!
-Son 1 yılda İcra takibindeki “Ticari ve Kurumsal Kredi” tutarı, yüzde 34 arttı!
-Son 1 yılda İcra takibindeki “Bireysel Kredi Kartları” tutarı, yüzde 22 arttı!
-Son 5 yılda 1 Milyon 390 Bin kişi hakkında, borcunu ödeyemediği için İcra Davası açıldı!
-Son 5 yılda 758 Bin kişi bu yüzden mahkûm oldu, cezaevi gördü! Diğerleri kaçak yaşıyor! İsteyen bir sarı renkli taksiye iki-üç kravatlı adam koyup, herhangi bir köye gitsin. İcra memurları geliyor diye kaçanları kendiniz görebilirsiniz!
-Son 10 yılda, İcra Davaları yüzde 168 arttı!
-İşsizlik çift haneli rakamlara ulaştı!
-Borç stokunun Milli Gelire oranı yüzde 50’ yi geçti!
-Türkiye dışarıdan SAMAN ve PATATES bile ithal ediyor!

Bu Türkiye “İYİ” ise, buyrun AKP’ye oy vermeye devam edin.
TBMM de 4 parti var. Bunlardan biri “Erdoğan Partisi”, diğeri “Öcalan Partisidir!”
Diğer ikisi ise “Genel Başkan Partisidir.” Kimse bana “Hayır efendim, bunlar Türk Milletinin iradesinin yansıdığı partilerdir” filan demesin, çok ayıp olur!

Erdoğan ve Öcalan’ın partileri, demokratik yoldan gerçek oylarına indirilmezlerse, Türkiye kan kaybetmeye devam eder.
Diğer mevcut iki Sayın Genel Başkan da, benim sevdiğim, dürüst kişilerdir.
Fakat bu iki Genel Başkan Türkiye’nin önünü açamaz. Neden mi?
-Halkla doğrudan iletişim kurup, güven veremiyorlar! İkisi de son Genel Seçimde
neredeyse, gökteki ay’ ı bile vaat etmediler mi? Sonuç ortada!
-“Toprak kokmuyorlar” cümlesiyle özetlenebileceği gibi, Türk Milletinin tüm değerlerine sahip çıkıp, birleştirici olamıyorlar.
-Dönemin Başbakanı Erdoğan’ın, oyunlarını bir kez olsun bozamadılar. Sürekli yenildiler. Üst üste defalarca seçim kaybedip, hala koltuğunu koruyan
Genel Başkanları bizden başka hiçbir yerde bulamazsınız.

Eğer;
-Ekonominin canlanmasını, büyümenin ve sanayileşmenin yeniden başlamasını, tarıma mutlaka önem verilmesini, ülkenin huzur ve refaha, standartları geliştirilmiş demokratik ortamlara kavuşmasını, bilime ve hukuk devletine kavuşmak istiyorsak yeni bir Merkez Partisini Türk Milletinin yeni umudu olarak kurmak zorundayız.
Ülkemizin birliğini-beraberliğini-itibarını-saygınlığını ancak böyle koruyabiliriz.

Değerli Okurlar;
Ben düşüncelerimi açıkça paylaşıyorum. Tüm siyasi yaşamım boyunca Türk ve Türkiye düşmanlarıyla-hırsızlarla- uğursuzlarla- çakallarla boğuştum. Her fırsatta okumaya, öğrenmeye, danışmaya çalıştım.
Düşüncelerim yanlış da olabilir. Bu konularda neler düşündüğünüzü lütfen (rifatserdaroglu) adresine yazınız. Neyi nasıl yapabileceğimizi veya yapamayacağımızı beraberce kararlaştırılalım.
Tabii sözüm Türkiye’nin, çocuklarının ve torunlarının geleceğini düşünenleredir. Kim AKP ve HDPKK ya yönetici olarak bulaşmışsa lütfen bizden uzak olsun…

Sağlık ve başarı dileklerimle 10 Temmuz 2015
Rifat Serdaroğlu

6 thoughts on “ÖLÜ ŞEHİRLER / GÜLMEYEN YÜZLER

 1. SAYIN SERDAROĞLU, HER GÜN YAZILARINIZI BÜYÜK BİR ZEVKLE OKUYORUM. FİKİRLERİMİZ ÇOK UYUŞUYOR, BUGÜNKÜ YAZINIZDA BENİM TAA CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ ESNASINDA BEKLENTİM OLARAK BAŞLAYAN YENİ BİR ORTA SAĞ PARTİ KURULUŞU VURGUNUZU GÖRDÜM. SİZİNLE TAMAMEN HEMFİKİRİM. BUGÜNKÜ KOKUŞMUŞLUĞU ANCAK BÖYLE BİR YENİ PARTİ VE TABİİKİ ONUN VATANPERVER BİR GENEL BAŞKANI YOK EDEBİLİR. EMİNİMKİ HALKIMIZIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU BUNU BEKLİYOR.. SİZ TECRÜBELİ ,ESKİ BİR POLİTİKACI OLARAK BU TEŞEBBÜS İÇİN TANIDIĞINIZ VEDE İNANDIĞINIZ İDEALİST GENÇ VATANSEVERLERLE İRTİBAT KURABİLİRSİNİZ İNANCINDAYIM.. BİZLERDE 75 YAŞLARI AŞMIŞ , BİRAZ MÜREKKEP YALAMIŞ EMEKLİ KİŞİLER OLARAK BU GİRİŞİME ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ VERİRİZ.
  SAYGILARIMLA
  CEYHAN KALAFAT
  İNŞ. YÜKSEK MÜH.

 2. MERHABA,

  BEN AYTEN KAMACI,

  RAHMETLİ OSMAN YÜKSEL SERDENGEÇTİ’NİN GELİNİ, SN SADİ SOMUNCUOĞLU’NA VE RAHMETLİ ALİ GÜNGÖR’E DANIŞMANLIK YAPTIM. 2007’DE ANKARA’DAN MHP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDUM.

  SN SERDAROĞLUNUN YAZILARINI TAKİP EDİYOR, ZEVKLE OKUYORUM. KENDİSİYLE GÖRÜŞMEK İSTERİM.

  SELAM VE SAYGILARIMLA

  0532 553 16 12

  Date: Fri, 10 Jul 2015 04:14:53 +0000
  To: aytenk22@hotmail.com

 3. ÖLÜ ŞEHİRLER / GÜLMEYEN YÜZLER

 4. Sayın Serdaroğlu, hemen tüm yazılarınızı okuyorum, çok doğru görüşleriniz var, tüm yazılarınıza imza atarım. Ancak örgütsüz, bireysel çabalar sonuçsuz kalmaya mahkumdur. Siz deneyimli politikacısınız, şu anda meclisteki muhalefet yerlerde sürünüyor. Silah zoruyla ya da medyanın pompalamasıyla meclise giren parti yerine Vatan partisi mecliste olsaydı durum çok değişirdi sanıyorum. Meclis dışında olduğu halde ülkenin bir çok sorununa doğru teşhis ve çözüm sunan tek parti olarak gördüğüm ve son kurultayı ile tüm vatanseverlere kucak açan bu parti ile neden güçlerinizi birleştirmiyorsunuz? Canım ülkemin düşman bağrına hançerini dayamış durumda, ülke bölünmenin eşiğinde, ordu kısırlaştırılmış, halen meclistekiler koltuk kapma derdinde, buna siz ve sizin gibi aydınlar ancak bir çatıda birleşerek çözüm bulurlar, ülkeyi kurtarırlar düşüncesindeyim.

  Burhan Cahit Doğan
  SEKA’dan emekli Daire Başkanı

 5. Gülen yüzler için Gülen boya kutusu almak gerek(!) İşin esprisi böyle ama,hayatın gerçekleri ile başbaşa kalan insanın umutsuzluğu ve çaresizliği ile düşüncelere dalması hangi, yüzü güldürebilir?! Bu ülkede adli olayların ve intiharların artması, kadın cinayetleri sıradan olayalar değildir. Toplum tramva geçirmektedir ama bizi yönettiğini sananlar ‘Ferdi olay’ sanmaktadır! Bunların temelinde de yatan doğrudan ekonomidir.Yeni parti asla çözüm olamaz. Çözüm bana göre seçim sisteminin tamamen değişmesi ve halkın bizzat kendisinin meclise göndermesi ve barajın çok düşük olması ile bir düzelme olacaktır. Aksi halde ”En güzel el kaldıranlar” mecliste olacaktır!

 6. ÖLÜ ŞEHİRLER / GÜLMEYEN YÜZLER | Cumhuriyetimiz İçin

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s