NE YAPÇEZ ŞİMDİ

Bergama Pınarköy’den Himmet’le, bayramda kabir ziyareti sonrası karşılaştık.
“Gel şurada birer çay içip soluklanalım, iki lafın belini kıralım” dedi. Kıramadım, oturduk. Himmet, lafı hemen suratıma dayadı ve sordu; Ne yapçez şimdi, irifat bey?

Neyi ne yapçez Himmet, diye sordum?
Neyi olcek, melmeketin halini ne yapçez diyom? Tayyip bizi batırdığı gibi, herkesi batırdı. Millet borçtan inim-inim inliyo! Şimdi de durduk yerde savaş çıkarcek! Bunun kendini kurtarmaktan başka bir düşündüğü yok. 13 yılda ülkeyi karmakarışık eden bu adamdan bundan sonra hayır bekleyen, üvey anasından hayırdua beklesin! Bununlan olmaz gari, olmaz!
PKK’cılar da iyice azıttılar! Kalleşçe insan öldürmeye devam ediyorlar. Pusu atmak, bomba patlatmak, arkadan vurmak, adam kaçırmak bunlarda! Halk Partisinin ve Türkeş’in partisinin başkanlarının ağzından “biz iktidar olacağız” lafını duydun mu? Adamların kendileri inanmıyolar, millet bunlara nasıl inansın?

Soruyu bana soruyorsun Himmet ama farkında olmadan cevabını da yine sen veriyorsun, dedim?
Şaşkınlıkla yüzüme bakarak, ben ne dedim be ya, dedi?
Düzen iyice bozulmuş, yeni düzen kurmak lazım, diyorsun Himmet, daha ne diyecen?

Bayramdan bu yana, on kadar işadamı dostum ile gerek telefonda, gerekse yüz yüze görüştüm.
Kurumsallaşmış şirketleriyle, çok sayıda istihdam sağlamalarıyla, vergileriyle Türkiye için gece-gündüz çalışan fedakâr insanlardır bunlar.
Söyledikleri ilginç bir şekilde, Himmet’in dedikleriyle örtüşüyor.
Dert aynı, derdi başımıza saran aynı, bizi dertten kurtarmasını beklediklerimizin çaresizliği ve zayıflığı aynı, ekonomik sıkıntılar aynı, sadece üslup farklı!
İyi olacağına dair ümitler kırık vaziyette…

Değerli Okurlar;
Türkiye’nin farklı yerlerinde, değişik şartlarda yaşayan ve bu güzel ülkeyi seven insanlarımızın tamamına yakınının düşünceleri bu yönde birleşiyor.
Ortak kanaat;
-AKP ülkeyi içinden çıkılmaz bir hale soktu, başımız belada!
-Türk Milletinin AKP ile işi bitti. Artık AKP’ye tek başına iktidar yok!
-CHP ve MHP Genel Başkanlarının ülkeye düze çıkaracak ne bilgileri, ne de istekleri var!
-Çözüm mutlaka demokratik rejim içinde olmalıdır.
-Bakalım bundan sonra ne olacak?

İlk dört düşüncede beraberiz. Fakat sonuncuda asla beraber olamayız.
Çözüm için beklenmez, çözüm için yollar aranır, bulunur, yoksa yaratılır.
Vatan işgal edildiği zaman, Atatürk ve arkadaşları “Bakalım bundan sonra ne olacak” deyip beklediler mi? Yoksa canlarını dişlerine takarak, yokluk içindeki Türk Milletinin güvenini sağlayarak, çözümü kendileri yaratmadılar mı?

Çözüm bellidir. Bizi bu hallere düşürenleri yok sayacaksınız. Bırakın bir müddet daha bazısı bir türlü dolmayan ve doymayan küplerini doldursun, doyursun. Bazısı PKK Narko-Terör çetesinin sözcülüğünü yapmaya, kin kusmaya devam etsin. Bazıları ise Genel Başkancılık oynamaya devam etsin!
Bunların hepsini yok sayılacak ve çözüm için, Merkez Sağ’da yeni kurulacak bir partide Türkiye’nin aydın-bilgili-namuslu-cesur vatanseverlerinin birleşmelerini
gerçekleştireceğiz.
Siyasetteki makamların bazıları için “İstikbal”, bizim için ise “Mazi” olduğu bilinciyle bunları yazıyorum. Böyle insanlarla kurulacak bir Merkez Sağ parti, iki ay içerisinde yüzde yirmi sınırını geçer ve ülkenin kaderini yeniden yazabilir.
Türkiye; 181 Üniversitesiyle, yüz binlerce bilim insanıyla, sahip olduğu teknolojik alt yapısıyla, üretim gücüyle, binlerce yıllık tarihi ve birikimiyle bu zor görevi başaracak güce sahiptir.
Yeter ki bu cevheri ayağa kaldıracak ortam sağlansın. Bunun için herkesin elini taşın altına sokması gerekmektedir.

Bıkmadan usanmadan söylemeye devam edeceğim. Çaresiz değilsiniz, çare sizsiniz.
Yeter ki yüreklerimizde, Karadenizli Havva Ananın dediği gibi “Devlet kim, ben varsam devlet var, devlet benum da!” diye haykıracak cesaret olsun…
Var mısınız?

Sağlık ve başarı dileklerimle 28 Temmuz 2015
Rifat Serdaroğlu

One thought on “NE YAPÇEZ ŞİMDİ

  1. Çizgisisi belli,ülke çıkarlarını kişisel çıkarlarının üstünde tutan,mazisi ve değeri halk tarafından iyi bilinen,Türklüğünden asla şüphe edilmeyen, mert sözünün eri kaypak olmayan kirlenmemiş insanlardan oluşan düzgün deneyimli geniş bir kadro çok kısa zamanda akp ve diğerlerinin tozunu bile atar.. Halk böyle oluşumun arayışı içinde adeta çırpınıyor..Bunu rte ve diğerleri de net olarak gördükleri için panik halindeler.. Pekalâ mümkün sayın bakanım. Tereddütsüz varım..

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s